Siedlisko z sosnami cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko, serdecznie współczuję....wiem co to znaczy.....ja znalazłam FO własnie po stracie mojego Taty
Awatar użytkownika
anias1
500p
500p
Posty: 810
Od: 20 sty 2013, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko,bardzo Ci współczuję po odejściu Taty,sama przez to przeszłam niecałe trzy lata temu.To był bardzo smutny czas i myślę,że trochę dzięki forum przeżyłam to jakoś bo choć na chwilę mogłam oderwać swoje myśli od rozpaczy.W żadnym wypadku nie zamykaj wątku.Domyślam się że w obecnej chwili nie masz na nic ochoty ale to minie,emocje osłabną,naprawdę czas leczy rany
Zapraszam
Mój ogród - moja pasja
Pozdrawiam Ania :)
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko! pokazuj swój jesienny ogród. Wiem,ze Ci trudno. ;:168 Czekamy!
Wspomnieniowe fotki mile widziane! ;:196
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko, przyjmij wyrazy współczucia. Jestem z Tobą.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Wiem, wiem, nie ma mnie i przyznam, że brakuje mi Waszego towarzystwa. Bez Was zaniedbałam ogród w 2015r., ale to już było.
Z radością chcę rozpocząć Nowy 2016r., posiałam juz więc pierwsze nasionka - heliotropu i kobei.
Mam w tym miejscu wielką i bardzo serdeczną prośbę. Ktoś kiedyś, nie wiem czy na wymianie nasion czy wśród moich gości, obdarował mnie nasionami maku kwitnącego na czysto biały kolor. Były to kwiaty pełne i przepiękne. Niestety robotnik, który robił płyty chodnikowe wykopał mi samosiejki i nic nie przetrwało. Czy mogłabym prosić, jeśli ktoś ma takie nasionka, o podzielenie się nimi ze mną ;:31

Pozdrawiam serdecznie wszystkich w Nowym Roku i życzę samych sukcesów w tworzeniu i upiększaniu naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Nie uwierzysz, ale przywołałam Cię chyba myślami! Właśnie wczoraj małż mi coś brzęczał, że być może do Łodzi będzie jechał za niedługo i pomyślałam, czy by się udało z nim zabrać do Ciebie :) Cieszę się, że wracasz! Pamiętam, że mi dawałaś nasiona maków w kilku kolorach, gdzieś powinnam je mieć ;:223 Poszukam i dam Ci znać, bo raczej nie wysiałam w zeszłym roku.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Aniu zapraszam serdecznie. Co prawda ogród śpi, tzn.powinien, ale co nieco wychodzi z ziemi i systematycznie mrozem po czubkach dostaje. Nie wiem co z cebulowych będzie w tym roku...
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko witaj ;:138
Cieszę się, że Twój wątek znowu będzie (mam nadzieję) hulał.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Witaj Marzenko. Ja również wróciłam na łono Forum po przerwie. Tylko nam pokaż jakieś zdjęcie od czasu do czasu, a zobaczysz, jak wątek ożyje własnym życiem.
Cebulowymi się nie przejmuj, że odmraża im listki. Rok temu dręczył mnie podobny niepokój, ale wiosna była bajecznie kolorowa. Kto by patrzył na liście, kiedy dookoła tyle kwiatów.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

No i gdzie jesteś?
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

wypisuję się u Ciebie, bo tam tak ładnie, kwitnąco i uporządkowane wszystko....

U mnie: uzupełniam luki w żywopłocie, które powstały prawie 3 lata temu podczas pamiętnej suszy i afrykańskich upałów. Niestety dosadzane tuje są małe i wygląda to...(bez komentarza). Dodatkowo dosadzam ciąg dalszy żywopłotu czyli jakieś 70 szt tuj.
Naszło mnie też na reaktywację sadu i warzywnika. Dosadziłam 8 drzew owocowych i ok. 20 krzewów owocowych. Wydzieram też nieużytkowi miejsce na warzywa, bo rozsada pomidorowa czeka w doniczkach.
Po ułożeniu płyt na tarasie powstał niezły bałagan wokoło, bo brukarze (oraz mój pies) rozkopali różankę a skalniak totalnie zarósł perzem.
Na podwórku gdzie z "malowniczych" ruin powstała póki co wiata garażowa mam zwały piachu, gruzu i desek...
Niestety sadzone z wielkim zapałem róże nie polubiły mnie i chorują. Niektóre już straciłam, inne wciąż walczą o życie.
Mam jednak też rozsadzę lawendy i nie zawaham się jej użyć do reaktywacji rabaty przy tarasie.
Muszę porobić trochę zdjęć, ale wstyd cokolwiek w obecnym stanie pokazywać :oops:
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Każdy robi reaktywację i warto się pochwalić jak powstaje ;:oj powodzenia :wit
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marysiu, bo ja w całej swej naiwności myślałam, że posadzę i będzie rosło, będzie ładnie i bez większej pracy. Widzę jednak, że ogród to ciągle nieskończone dzieło. To wypadnie, to się rozrośnie i praca jest ciągle...
Dziecko urosło i jego potrzeby też, więc na ogród pieniążków mniej. Ratuję się więc własnymi rozsadami z nasion oraz dzielę to co jeszcze mam i co daje radę rosnąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”