Siedlisko z sosnami cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

No i gdzie jesteś?
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

wypisuję się u Ciebie, bo tam tak ładnie, kwitnąco i uporządkowane wszystko....

U mnie: uzupełniam luki w żywopłocie, które powstały prawie 3 lata temu podczas pamiętnej suszy i afrykańskich upałów. Niestety dosadzane tuje są małe i wygląda to...(bez komentarza). Dodatkowo dosadzam ciąg dalszy żywopłotu czyli jakieś 70 szt tuj.
Naszło mnie też na reaktywację sadu i warzywnika. Dosadziłam 8 drzew owocowych i ok. 20 krzewów owocowych. Wydzieram też nieużytkowi miejsce na warzywa, bo rozsada pomidorowa czeka w doniczkach.
Po ułożeniu płyt na tarasie powstał niezły bałagan wokoło, bo brukarze (oraz mój pies) rozkopali różankę a skalniak totalnie zarósł perzem.
Na podwórku gdzie z "malowniczych" ruin powstała póki co wiata garażowa mam zwały piachu, gruzu i desek...
Niestety sadzone z wielkim zapałem róże nie polubiły mnie i chorują. Niektóre już straciłam, inne wciąż walczą o życie.
Mam jednak też rozsadzę lawendy i nie zawaham się jej użyć do reaktywacji rabaty przy tarasie.
Muszę porobić trochę zdjęć, ale wstyd cokolwiek w obecnym stanie pokazywać :oops:
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Każdy robi reaktywację i warto się pochwalić jak powstaje ;:oj powodzenia :wit
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marysiu, bo ja w całej swej naiwności myślałam, że posadzę i będzie rosło, będzie ładnie i bez większej pracy. Widzę jednak, że ogród to ciągle nieskończone dzieło. To wypadnie, to się rozrośnie i praca jest ciągle...
Dziecko urosło i jego potrzeby też, więc na ogród pieniążków mniej. Ratuję się więc własnymi rozsadami z nasion oraz dzielę to co jeszcze mam i co daje radę rosnąć.
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko ogród uczy nas pokory i nie tylko. To jest hobby dość kosztowne, po pierwsze rośliny są nie najtańsze oraz to, że czasami coś bardzo chcemy mieć i posadzimy dwa, trzy razy i figa, nie chce rosnąć ;:145 Przerabiam to już baaardzo długo i tak np wyleczyłam się z róż. Nie można mieć wszystkiego co się podoba, można mieć natomiast to co nas pokocha. Jestem bylinowa i przy tym zostaję. Życzę wytrwałości i powodzenia w tworzeniu ogrodu ;:167
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marysiu, na bylinki trzeba mieć dobrą ziemię i czas. Ja nie mam ani jednego ani drugiego. Dobrze, że dziś popadało, to trochę roślinki odżyją, bo wszystko smętne stało, mimo sadzenia w dołki z lepszą ziemią. A czas to ucieka mi między palcami ostatnio...Chcę się na warzywniku skupić (wiem u Ciebie sąsiedztwo nie pozwala) , na krzewy owocowe i drzewka. Na rabatach mają sucholubne trawy rosnąć i byliny tolerujące okresowe braki wody.
Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie miała rabatek kwietnych, ale te tylko przy furtce wejściowej i przy tarasie i altance mieć. Robi się z tego jednak kupa pracy.
Dziękuję serdecznie za odwiedzinki
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko jestem za tym co zaplanowałaś i tego się trzymaj ;:215 Przyjdzie czas to powiększysz swoje rabaty kwietne a teraz trzeba skupić się na tym co ważniejsze ;:108
Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzeno masz piękne, rodzinne siedlisko. :uszy Areał mnie oszałamia, ponad osiem razy większy od mojego. :shock: Też mam słabą glebę, więc jak czytam o twojej ciężkiej pracy i stratach w czasie suszy to doskonale rozumiem. ;:174 Dobrze, że chcesz zagospodarować rabatami niewielki fragment, bo wtedy jesteś w stanie przypilnować, żeby rośliny miały wodę i lepsze warunki. Opieka nad dzieckiem, praca i jeszcze taki ogród, to jednak stały wysiłek, a jak już wiesz, zdrowie nie zawsze jest doskonałe.
Na początku zakładamy sobie, że nasz wymarzony ogród ma mieć taki lub taki charakter, a potem sadzimy co dostaniemy od innych lub w prezencie, a aura też weryfikuje nasze pomysły. Pierwsze lilie, róże, dalie, skalniak wszystko to pięknie wyglądało i dawało Ci napęd do dalszej pracy. Porażki i doły ogrodowe dopadają każdego. Ja dwa razy w roku mam chandrę ogrodową, choć ogródek malutki. :roll:
Życzę Ci spokoju i dystansu do sukcesów i porażek ogrodowych. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”