Siedlisko z sosnami cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Witaj Marzenko :wit

My też marząc o własnych owocach posadziliśmy 3 lata temu kilka owocowych drzewek niestety póki co drzewa mają się licho i mimo ,że w tamtym roku jabłonka zawiązała kilka owoców podczas suszy zrzuciła je wszystkie. Boję się ,że mimo podlewania rośliny będą kuleć,bo woda momentalnie odpływa.
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Aniu (aniabania) podobne daty urodzin, czyli podobne charakterki. Cóż, chciałabym poleżeć na leżaczku i popatrzeć na ogród, ale on wciąż wymaga ogromu pracy. Na codzień jestem sama z 5letnim synem, więc praca w ogrodzie ciągnie się jak przysłowiowe flaki...
Twój areał wcale niemały i pracy w nim pewnie też masz sporo, ale z tego co widziałam to masz już bardzo fajnie urządzony ogród, a nasadzenia takie różnorakie i okazałe. Moje to patyczki w niektórych przypadkach, ale sama widzę, że patyczki tawuł sadzone 2,5roku temu, to teraz spore krzaczki
Co do podpowiedzi do ogrodu na piasku, to polecam berberysy, tawuły i pęcherznice z krzewów, bylinki wciąż sama poznaję, a na skalniak standardowo- rojniki. Serdecznie zapraszam na kolejne odwiedziny

Misiu (lora), nie było mnie zimą, bo cóż tu pokazywać? Czas też kradnę, żeby na FO zajrzeć i coś napisać. Jeżówki od Ciebie posadziłam na małej różance pod oknem jadalni. Wierz lub nie, ale nie wiem co z nimi, bo nie wstawiłam znacznika, a zrobił się na niej taki misz-masz, że nie wiem co jest co. Usuwam tylko mlecz i perz. Inne rośliny zostawiam i czekam co z nich wyrośnie. Mam maleńkie siewki jeżówek z nasion, które wysiałam w domu i jak podrosną, to porównam z sadzonkami od Ciebie. Będę szczęśliwa jak to wszystko się poprzyjmuje i zakwitnie latem...

Aniu (czar_na) u mnie tak samo jest. Niby drzewka kwitną, ale potem albo majowy mróz zcina zalążki owocków albo letnia susza. Podlewanie niewiele pomaga, piasek jest przeokrutny dla sadu. Teraz co prawda wybieram taczkę ziemi rodzimej, sypię glinę na dno i dobrej ziemi, ale czy to coś da? Czas pokaże. Będziemy nawzajem sobie kibicować z sadem na piasku
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Dziewczyny nie przejmujcie się tak tymi drzewkami owocowymi. Nasz sadek też miał wiele kryzysów kilka razy drzewka były obgryzione przez zające. Z owocami też nie było rewelacji niestety drzewa potrzebują dużo czasu. Tym bardziej, że nie miały żadnej osłony i wiatr nieźle hulał dopiero jak drzewa w okół nich podrosły i stworzyły osłonę przed wiatrem to drzewka owocowe wzięły się za wzrost. Najlepsze jest to, że nasza gruszka dopiero po 11 latach zaowocowała :shock: miała ostatnią szansę bo już tata miał ją ściąć, może się przestraszyła :;230 Teraz sadek jest już dość porządny jest sporo owoców.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko, bardzo się cieszę, że róże ode mnie dobrze rosną! Nie mogą przynieść mi wstydu ;:302
Budleje pozno ruszają, nawet w czerwcu, więc spokojnie, daj im czas.
Czekamy na świeże fotki :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Marzenko, ja z piwoniami sadzę floksy - te wysokie i astry jesienne oraz rozchodniki.
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Potwierdzam: róże Kasi biją na głowę sklepowe...mam widok porównawczy za kuchennym oknem, te od Kasi już po pół metra listowia mają, a sklepowe od niechcenia pojedyncze listki wypuszczają ;:224 Tak sobie myślę...kupować róże, podsyłać Kasi na zaczarowanie i odbierać odmienione? :)

Mało Cię w tym sezonie na forum, mam nadzieję, że to się zmieni, bo bardzo jestem ciekawa wyglądu Twojego ogrodu po zeszłorocznych rewolucjach!
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

szostani pisze:Dziewczyny nie przejmujcie się tak tymi drzewkami owocowymi. Nasz sadek też miał wiele kryzysów kilka razy drzewka były obgryzione przez zające. Z owocami też nie było rewelacji niestety drzewa potrzebują dużo czasu. Tym bardziej, że nie miały żadnej osłony i wiatr nieźle hulał dopiero jak drzewa w okół nich podrosły i stworzyły osłonę przed wiatrem to drzewka owocowe wzięły się za wzrost. Najlepsze jest to, że nasza gruszka dopiero po 11 latach zaowocowała :shock: miała ostatnią szansę bo już tata miał ją ściąć, może się przestraszyła :;230 Teraz sadek jest już dość porządny jest sporo owoców.
Potwierdzam, straszone drzewa lepiej owocują, w tym roku 5 jabłonek straszonych eksmisją dostało mnóstwo pąków kwiatowych :wink:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Ale nie można za mocno straszyć, bo zejdą ze strachu! ;:131 Ja kiedyś pomachałam jabłonce siekierą. Obrodziła w następnym sezonie, ale w kolejnym zdechła na amen! Zaschła, czy zachorowała. Nie wiem, to było 12 lat temu, wtedy nie dociakałam, tylko wycięłam... ;:145
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Cześć Marzenko, jak sobie radzisz? Miałaś dziś mróz? U mnie biało. Jak wrócę z pracy to będę oceniać szkody i okrywać bo ma być jeszcze zimniej tej nocy...
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

survivor26 pisze:Potwierdzam: róże Kasi biją na głowę sklepowe...mam widok porównawczy za kuchennym oknem, te od Kasi już po pół metra listowia mają, a sklepowe od niechcenia pojedyncze listki wypuszczają ;:224 Tak sobie myślę...kupować róże, podsyłać Kasi na zaczarowanie i odbierać odmienione? :)
Pat, przysyłaj :wink:
Cieszę się dziewczyny, że rózyczki dobrze rosną, polecam się na przyszłość :lol:
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Dziś dzień przywitał mnie mrozem i bielą w ogrodzie, jak nic było -3. Mam wielką nadzieję, że z wyglądu zważone rośliny w ciągu dnia się podniosą i będzie co podziwiać...

Odpowiedzi będą jutro, bo dziś już nie dam rady. Dziękuję wszystkim za to, ze mimo strasznie zaniedbuję wątek i tak licznie zaglądacie do mnie ;:108

jedne z pierwszych sadzonych w siedlisku tulipanów
Obrazek

moja kolekcja szafirków, mam 4 odmiany
Obrazek

Obrazek


Obrazek

wcześniej pokazywany biały również jest, ale program od zdjęć się zbuntował właśnie i nie pokażę go chyba teraz...

o, odwiesił się to biały szafirek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

sznurek szafirków... takie ilości mam dzięki Lidzi (slila), dziękuję ;:196

Obrazek

i seria tulipanów
Obrazek

Obrazek

niektóre już przekwitają
Obrazek

Obrazek


inne zaczynają
Obrazek

te są ciekawe
Obrazek

żonkile przy świerku
Obrazek

zbliżenie na nie
Obrazek

inne żonkile z rozmarynem, który w gruncie przezimował. W tle róża od Kasi (robaczek)
Obrazek

i jeszcze inne żonkile
Obrazek

Miłego popołudnia
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz. 6

Post »

Witam w Wielki Piątek. Dziś mróz był, ale już nie taki duży jak wczoraj. Po wczorajszym rośliny żyją i mają się świetnie. w ogóle nie zauważyły mrozu i dalej dzielnie kwitną, rosną i pną się ku słońcu

Zaległe odpowiedzi:
Anitko (szostani) jak się nie przejmować drzewkami owocowymi? Człowiek je sadzi, stara się, a potem nici z owoców. Moje w tym roku mają rekordowo dużo pąków kwiatowych i drżę, żeby majowi ogrodnicy nie zaszkodzili albo, żebym znów ja czegoś nie zepsuła: zapomniała w porę podlać, nie wypieliła czy przegapiła szkodniki i choroby. Trzymaj za mnie kciuku proszę

Kasiu (robaczek) uczę się cierpliwości jako ogrodnik i wiem, że na budleje trzeba i warto poczekać. Nie wykopuję więc żadnej i czekam ;:65 . Uważaj, bo jeszcze skorzystam z oferty i będę wysyłać do Ciebie róże na podpędzenie i podkarmienie :wink: . Choć jak sama proponowałaś i podpowiadałaś, nie zamawiam kolejnych w tym sezonie i obserwuję te co już mam. Dbam o nie i podziwiam.
Jest to trudne postanowienie biorąc pod uwagę jakie pięknotki są pokazywane na naszym FO i kuszą niemiłosiernie, żeby je mieć u siebie.

Aniu (Rudomianka) rabata z piwoniami ciągle w planach, do sierpnia tak będzie, więc wszelkie podpowiedzi i sugestie mile widziane. Twoje zestawienia bardzo ciekawe i atrakcyjne cały rok ;:3

Pati (survivor26) pomysł na podsyłanie róż do Kasi kuszący, ale co ona na to? Co do mojej bytności na FO, to staram się jak mogę i bywam tu ile tylko mogę. Oczywście będę pokazywać ogród po ubiegłorocznych rewolucjach. Zresztą mam obiecane Twoje odwiedziny, więc sama osobiście to wszystko zobaczysz , ale czy aby się nie zawiedziesz ;:224 ?

CDN...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”