Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

Forum przeglądam od dłuższego czasu, choć dopiero niedawno się zaktywizowałam... Ale za sugestią zuzoli11 postanowiłam opowiedzieć Wam o sobie.
Bardzo długo nie miałam się czym pochwalić, bo 2 lata temu sprzedaliśmy działkę i... popadliśmy w depresję. Poprzednia działka zlokalizowana była pod Szczecinem, w samym środku lasu. Bajka. Mieliśmy tam sporo przygód, o których może kiedyś opowiem. Marzyła nam się zmiana życia, dom, rodzina... 1,5 roku przemieszkaliśmy w ścisłym centrum miasta w kawalerce, co wykańczało nas psychicznie. Nareszcie- udało się! ;:138 M. dostał zgodę, przeprowadziliśmy się do małego miasteczka otoczonego lasami i jeziorami. :heja
Niestety, w związku z niedawnym weselem/ przeprowadzką/ zmianą pracy/ wynajmowaniem mieszkania jesteśmy spłukani. A ziemi ryć się chce... :wink: i tu z pomocą przyszła nam niezawodna Pani Halinka- zasugerowała, że są działki-nieużytki do wzięcia za ładne oczy. To poszliśmy robić jak najpiękniejsze ładne oczy do zarządu :roll: :wit ;:180
Tym oto sposobem, po 2 latach ogrodniczej abstynencji, staliśmy się użytkownikami działki :tan :tan :tan
Pracy tam będzie co niemiara, bo działka 6lat leżała odłogiem. Ale powolutku, wspólnymi siłami, musi nam się udać ;:108
Wczoraj były pierwsze porządki, przycinanie krzewów, sprzątanie śmieci. W tygodniu zaplanowane są tańce z kosą spalinową, potem grabienie i koszenie- mamy nadzieję, że trawa wykaże się łaskawością i odbije.
A tu parę foteczek, jakie udało mi się zrobić, nim aparat padł
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać Dżedajce, działka się podoba. I śmieciuchy, też widać... :oops:

A tu się zastanawiam, cóż to za skarb? Jagoda kamczacka?
Obrazek
Obrazek

I na zakończenie nasz ogniskowy chochoł
Obrazek

W trawie wokół chochoła, znalazłam mnóstwo tulipanów/hiacyntów/szafirków... Plan jest taki, że na dniach ma tam wjechać glebogryzarka i powstać warzywniak... I teraz zastanawiam się jak to towarzystwo ocalić :? Znalazłam stare balie metalowe- chcę tam wsypać ziemię i przesadzić cebulki, zachowując aktualną głębokość rośnięcia. Myślę, że wzmocnią się cebule, a na jesień wysadzę je na miejsce docelowe... Ciekawe, co też wyjdzie z tego eksperymentu. Pozdrawiam wszystkich, co tu zbłądzą i proszę o światłe porady ;:173
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Awatar użytkownika
-Piotr-
200p
200p
Posty: 232
Od: 2 mar 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: koło Poznania

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

Wreszcie u kogoś załapałem się na pierwszą stronę ;:138
Agusiu, najważniejsze że jest działeczka, jeżeli kochacie pracę w ziemi to wszystko powolutku zrobicie.
My też zrobiliśmy na naszej działce sajgon, i powoli do przodu.
Będę cię odwiedzał i oglądał postępy. A psinka cudowna ;:215
Pozdrawiam Piotr

Nasz kochany ogródek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

:wit
Najważniejsze ,że chęci są!!A z czasem będzie dobrze i pięknie :D
My z łąki wyrabialiśmy swoją działeczkę ;:108
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

Dziękuję Wam za ciepłe słowa!
Chęci nam rzeczywiście nie brak, gorzej z funduszem, ale i z tym jakoś damy radę :) Na działkach ludzie są przeważnie życzliwi, a przecież z czasem każdy ma jakieś nadwyżki, to pewnie coś tam uzbieram zielonego od mości dobrodziejów ;:4
Będę się dzielić naszymi postępami.
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

Witaj waleczna miłośniczko łaciny!
Ujarzmienie takiego chwastowiska to zaiste nie krok, a rzut na głęboką wodę :lol: .
Będę podglądać i kibicować ;:215 !
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

cebulki możesz wykopać, wysuszyć i na jesieni po prostu wsadzić do gruntu. Na ilu metrach działacie?
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

:wit
Zdecydowałas sie pokazac nam swój raj ;:138
Idę zwiedzać :heja
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

asia2, zamiłowanie do łaciny pozostało mi z czasów studiów :) a do meridy mnie przyrównują ze względu na moje ogniste czupiradło ;:306 działka ma 500 m2, więc jak na ROD sporo. na szczęście mamy sporo wiekowych nasadzeń... a głębokich wód się nie boję, bom ja żeglarka, a u mego boku prywatny ratownik wopr :heja

Ruda_Zaba obawiam się, że jeśli teraz zasuszę cebuli, to nie zdążą zmagazynować dość energii... 6lat rosły w chaszczach, więc chciałabym je maksymalnie doświetlić i podkarmić, żeby za rok zakwitły. co o tym myślisz?

zuzola11 podpuściłaś mnie, to i wątek założyłam. cieszę się, że wpadłaś zajrzeć :) miło, że kogoś interesują moje poczynania :)
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Awatar użytkownika
Ruda_Zaba
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 28 cze 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

to przesadź na pewno im to nie zaszkodzi :) 500m ... no kawał działki :lol:
Chusteczka na R.O.D <-- wątek ogólny
róże na chusteczce <-- wątek różany
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

Hej Andziu, ja tyż Andzia.No po prostu muszę dołączyć do tak zacnego grona co to ciężkiej pracy się nie boi. :wit Będziemy kibicować, a jak przyjdzie czas i dzielić się naszymi nadwyżkami.

500 m to sporo, na pewno wyczarujesz coś pięknego..
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

Co ja tu czytam , że ja przyczyniłam sie do ......... ;:31 Psina widać zadowolona :tan
Działkę macie sporą no i jest co robić ale toż to sama przyjemnośc grzebać w ziemii ;:108 . W jakiej odległości macie działkę od domu?
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

Sprostowanko- nie Andzia lecz Adzia, od Agnieszka :) tak się jakoś w mojej rodzince przyjęło, a i ślubny podchwycił, to przywykłam tak się przedstawiać :wit Pracy rzeczywiście się nie boimy, choć ja muszę trochę pasować ze względu na mój pooperacyjny kręgosłup ;:223
500 m to działka z potencjałem ;:215 za jakieś 2-3 lata powinniśmy być zadowoleni z efektów :tan za jakiekolwiek nadwyżki będę szczerze wdzięczna :oops:
Działeczkę mamy we wspaniałej lokalizacji - piechotką 15 min spacerowym krokiem od domu. Także poobiedni spacer z piesem, to okazja by choć na chwilę zbłądzić na włościa. Dziś plany były ambitne, ale dopadł mnie przeziębiony pęcherz ;:223 i zostało mi wspieranie M. Zawziął się chłopina- huśtawkę dla żony będzie budował ;:138
Pozdrowienia od nas i Dżedajki ;:196
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Per aspera ad astra, czyli chwaszczoria :)

Post »

Hustawka ;:oj ;:63
Jak skończy z huśtawką zapraszam do mnie moje dziewczynki byłyby zadowolone z bujania sie na własnej Huśtawce :tan , daleko nie jest tylko 100 km to rzut beretem ;:224 ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”