W moim ogrodzie cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Aniu ostatnio targały mną podobne rozważania :D
Beti :lol: :lol: Widzę, że okulary na właściwym miejscu! :D
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Marta gwiazdorem fotki miał być żabol.
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Martuś ale bukiet z warzyw! ;:oj Ogórasy jak...eee, no fantastyczne :) Pejzaż z tunelem foliowym uroczy :) A co tam powtykała w rządku na drugim planie?
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
szelma
100p
100p
Posty: 102
Od: 5 lis 2013, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Marto a propos kolorów, w poprzednim wątku widziałam u Ciebie takie wielkie kolorowe, przerośnięte kapusty (o ile to rzeczywiście były kapusty?). ;:oj To tylko ozdobne czy do jedzenia też? Jakie to nasionka są? Bo kolorki piękne.
pozdrawiam
Kasia
iwonaPM
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1073
Od: 13 sie 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Marta piękne plony ;:138 kiedy ty kobieto masz na to wszystko czas :shock:
Awatar użytkownika
paputowy dom
200p
200p
Posty: 246
Od: 11 cze 2012, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

;:196
Poproszę o instrukcję siania szalotki. Jeżeli była gdzieś wcześniej to przepraszam :oops:
Czy stosujesz octan wapnia, o którym pisze forumowicz?
Pozdrawiam Justyna
DomPodPaputem.
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Zuziu, na drugim planie to chyba rosną srebrne świerki ?? M. dostał paczkę 3-latków ze szkółki i tak sobie wsadził, jesienią dosadziliśmy dużo iglastych także ta część ogrodu nie jest już taka pusta. Ogóras ważył ponad 2 kg. :lol:
Kasiu to była kapusta ale ozdobna. Wybarwia się późną jesienią i całą zimę zdobi ogród. Nasiona kupuje się jako mix na dziale kwiatów.
Iwonko, dziękuję :D Nie wiem kiedy mam czas bo zwykle go nie mam :wink: .
Justynko, szalotki jeszcze nigdy nie siałam i myślę, że zrobię to tradycyjnie. Rządek i do ziemi :D
Przepis na octan pojawił się chyba dopiero w tym roku? Jeszcze nie czytałam dokładnie o działaniu ale planuję.

Za mną pracowity weekend. W piątek posadziłam byliny od Mariusza oraz rozsadziłam kilka żurawek.
W sobotę popikowałam kalafiory i kapusty na zbiór jesienny, selery, żeniszki, itd. , przesadziłam przezimowane pelaśki i inne. Rozgarnęłam różane kopce, zgrabiłam trawnik. Nacieszyłam oczy wychodzącym z ziemi "wszystkim". Niedziela była deszczowa ale ciepła. Posiałam 62 odmiany pomidorów. Papryka siana tydzień temu pięknie wykiełkowała. Kocham wiosnę! ;:138
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

62 odmiany :shock: Ja już nawet nie pytam, kto to zje, tylko kto to posadzi, będzie odchwaszczać, pilnować, zbierać... :wink: Wycieczki z miasta będą do Ciebie przyjeżdżać oglądać tradycyjny polski malutki ogródekwarzywny :D

-- 24 mar 2014, o 09:27 --

62 odmiany :shock: Ja już nawet nie pytam, kto to zje, tylko kto to posadzi, będzie odchwaszczać, pilnować, zbierać... :wink: Wycieczki z miasta będą do Ciebie przyjeżdżać oglądać tradycyjny polski malutki ogródekwarzywny :D
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Patysiu, eeee... luzik :D Zje się, upcha do słoików, rozda i takie tam :wink:
Czytałam, że sama naprodukowałaś 100 krzaczków, także przyganiał kocioł garnkowi :lol: :lol:
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Marginetka pisze:Patysiu, eeee... luzik :D Zje się, upcha do słoików, rozda i takie tam :wink:
Czytałam, że sama naprodukowałaś 100 krzaczków, także przyganiał kocioł garnkowi :lol: :lol:
Ale nie chciałam...posadziłam po 2-3 nasionka z przekonaniem, ze wyjdzie jak zwykle, czyli wykiełkuje 30% a potem połowa z tego zdechnie przed wysadzeniem do gruntu, a tu niespodzianka wyrosło wszystko - cala nadzieja w mokrym lecie i zarazie ;:306 A jak nie to bedę mamę przekonywać, że na balkonie da się upchnąć kilkadziesiąt pomidorowych krzaczków :)
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

To tak, jak ja, wysiałam trzydzieści kilka odmian po 4 nasionka z nadzieją, że coś nie wykiełkuje, a tu wszystkie wyszły z ziemi :).
Mam zamówienie na kilka sadzonek, ale mam nadzieję, że uda się foliak postawić :) i upchnę resztę :).
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

Martusiu jak miło, że jesteś bo gdzie można poczytać o 62 odmianach pomidorów? ja mam tylko ok. 50 x 2 - 3 nasionka czyli .......za dużo.
Ja kapusty i kalarepy będę siać po 1 kwietnia.
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W moim ogrodzie cz.2

Post »

No to sie napracowałaś. Już nie mogę sie efektu doczekać :tan . A powiedz Ty mi czy ja jutro mogę Ci krwawniczek do biura dostarczyć? EM po Ciebie przyjeżdża?
Pozdrawiam. Beata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”