Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Zdjęcia naszych ogrodów.
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Masz rację Asiu tempo mają niesamowite, ale są młodzi, dadzą radę.
Awatar użytkownika
gogo76p
500p
500p
Posty: 997
Od: 23 maja 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dywity

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Fajnie pokazałaś przemianę ogrodu :D M cieszy się ,bo będzie mniej koszenia trawki :?: :D
Awatar użytkownika
marika2006
200p
200p
Posty: 278
Od: 24 kwie 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sanok/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Ale zimny prysznic!!! A ja myślałam, że u mnie się coś dzieje :) Podziwiam i pozdrawiam :)
Pozdrawiam cieplutko i kolorowo :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55916" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kochammmkwiaty
1000p
1000p
Posty: 2921
Od: 25 maja 2012, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

marika
witaj na wątku bardzo mi miło - oj dzieje się dzieje, pewnie na weekend będzie trzeba przerwać pracę ale może to i dobrze, bo w tym roku trzeba dawkować ilość pracy.

Gosiaczku
muszę Cię rozczarować to ja się cieszę mniejszą ilością trawy, M nie ;:185 Dług go przekonywałam i pokazywałam zdjęcia koleżanek jak mogą wyglądać ogrody zarośnięte, że tu będzie kącik, tam i tu. To taki kompromis M chciał dużego trawnika i siatki do kosza ;:306

Grażynko
;:108 u nas też zdrowie czasami szwankuje.... jadnak najgorzej jest z wydzierganiem wolnego czasu na ogród, a wiadomo jak się go inwestuje w ogród to na inne rzeczy nie ma czasu. .... W tym roku chciałabym złapać jakąś równowagę, bo w zeszłym roku było za dużo ogrodu. :lol:

Asiu
Kręgosłupy jeszcze żyją...gorzej z portfelami ;:224 tutaj wolę sie nie rozwijać.
A ty też sporo działaś w swoich rewolucjach i przemianach, tylko szybciej je skończyłaś niż ja....nie co ja mówię, przecież znów coś planujesz :tan

Ala
Jakoś nie jest mi żal tego trawnika - chyba z wiekiem zmieniłam punkt widzenia. Kiedyś działka to był dla mnie trawnik i okalający żywopłot + jakieś tam rabaty przy domu. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak już zagłębiłam się w literature projektowania ogrodów - nie mogłam spać spokojnie. A tutaj z trawą zawsze miałam problem (mech). Cieszę się, bo chociaż trawnik będzie łatwiej ogarnąć w takiej ilości ;:173 Ta pracowitość to jest pasja i motywacja aby mieć pięknie i przyjemnie dla oka.

Aniu
;:306 ja go doceniam....on wczoraj miał jakąś inną wizję - ale na razie nie zdradzam jaką bo zobaczymy czy wypali.
Jednak w jego oczach zapaliły się te same lampki jak wtedy jak zbudował na drugi dzień kompostownik.

Aguś
Tak to prawda, czasami tylko, żałuje, że tak późno , bo gdyby było w normalnym tempie od momentu powstania działki byłoby teraz więcej kwiatów. Ale tak musiało być :D

Iza
Pewnie dlatego, że uważam, że nie ma co pokazywać oprócz kamieni, łuków i skarpy - reszta albo w przebudowie , albo w chaosie. A roślinki w większości tyci tyci do pięt nie dorastam Twojej oazie ;:173 Ale co do zaproszenia pewnie - jak najbardziej do zwiedzania bardziej w porze kwitnienia bo tylko kamienie przyjdzie oglądać. ;:306 ;:306 Zaproszenie i drzwi stoją otworem ;:170

Tosiu
Co do kamieni jeszcze drugie tyle jest za płotem - uwielbiam kamień naturalny i też z niego się bardzo cieszę.

Dorotko dziękuję kiedyś trzeba było zacząć :)

Aguś - aguskac
Bardzo mi miło - dziękuje za odwiedziny :)
To moja połówka dzielnie układa bruk i wszystkie kamienie w ogrodzie - ma w ręku fach brukarski więc ma przyjemne z pożytecznym. Poza tym lubu to robić. Kamienie w skarpie są bez zaprawy - ich ciężar i wyszukiwanie odpowiednich kawałków aby się uzupełniały - sprawiły, że z murkiem nic się nie dzieje, nie gibie się, nie rozpada, w murku porobiłam otwory i rosnie tam rojnik, rozchodnik itp.

athshe to moja połówka i jej zdolne rączki , tak praca wre ale w tym roku z mniejszym tempem. Link już jest sprawny :)

Ewo zapomniałam dodać grabi :)

cdn.....
Agnieszka :) wątki: cz1 ,cz2,cz3 - aktualna
Mój blog - zapraszam :),
"Tylko od Ciebie zależy jak będziesz się czuła w swoim życiu"
Awatar użytkownika
Kochammmkwiaty
1000p
1000p
Posty: 2921
Od: 25 maja 2012, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Dzisiaj też sporo się działo - ale dzięki pomocy moim rodzicom, którzy w pełni sił przyszli pomagać ....

Najpierw usunęłam skalniak blisko szopki, który okazał się niewypałem i mało przydatnym elementem w ogrodzie. W tym miejscu , gdzie teraz pali się ognisko - będzie miejsce na ognisko - ławki i otwór wybetonowany z kamienia na drewno plus muzyka "Płonie ognisko i szumią knieje" ;:306

Tak było kiedyś

Obrazek

A tak jest teraz

Obrazek

Kolejnym etapem było usunięcie sporych świerków rosnących u góry skarpy od strony płotu sąsiada.
W tym miejscu posadzone zostaną krzewy kwitnące. Zastanawiam się jeszcze jakie, może derenie, hortensje, krzewuszki..

Tak było kiedyś (świerki przy płocie)

Obrazek

po zmianach

Obrazek

No i usunęłam ze skarpy irgę (w górnych partiach) zgodnie z tym co sobie postanowiłam.
Niestety w rodzinie nikt nie poparł mojej modernizacji i dewastacji irgi. Dla mnie było okropnie - irgę nie dało się ujarzmić , nie mówiąc o tym, że wyrastała gdzie popadnie w każdym miejscu skarpy, a po zimie wyglądała jak 7 nieszczęść.

W górnych partiach posadzone zostaną krzewy kwitnące i jakieś wyższe byliny, dla których warunki na skarpie nie będą straszne.... a może dołoże jeszcze jakieś iglaki. Muszę również wypielić pomiędzy ligustrem i położyć agro - bo strasznie tam zarasta chwast ;:223

Tak było przed
Obrazek

A tak jest po - łyso - ale jak posadzę krzewy i urosną, to jakoś będzie porządniej i w ryzach

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zasmucił mnie fakt że górna część nowej skarpy lekko się usunęła po zimie i pewne rośliny zjechały - to trudny teren bo nbardziej piaszczysty ;:145
Agnieszka :) wątki: cz1 ,cz2,cz3 - aktualna
Mój blog - zapraszam :),
"Tylko od Ciebie zależy jak będziesz się czuła w swoim życiu"
Awatar użytkownika
kajko278
500p
500p
Posty: 526
Od: 20 sty 2013, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: POMORSKIE-KASZUBY

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Witaj Agnieszko :wit. Przywlokłam się do Twojego wątku i co widzę to co u siebie wyrywanie darni ;:306. Tylko u siebie muszę to robić sama bo moi jak widzą szpadel to uciekają gdzie pieprz rośnie :;230. Zazdroszczę Ci pomocników :uszy
Awatar użytkownika
Kochammmkwiaty
1000p
1000p
Posty: 2921
Od: 25 maja 2012, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Witaj Karino

Co ja widzę bliskie strony sąsiedzkie :D Tak pomocników mam dwóch jeden mały i jeden większy .
Dodatkowo są jeszcze miejscy pomocnicy (moi rodzice), którzy raz na miesiąc przychodzą coś pomóc bo nie potrafią usiedzieć na spokojnej kawie przy stole i cieście.
Tak to dużo - bardzo dużo - ;:108
Dziękuję za wizytę ;:168
Agnieszka :) wątki: cz1 ,cz2,cz3 - aktualna
Mój blog - zapraszam :),
"Tylko od Ciebie zależy jak będziesz się czuła w swoim życiu"
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Mnie się wcześniej także podobało. Irga ma taką zaletę, że trzyma glebę. Mam płożącą na rabacie, gdzie różnica poziomów wynosi 60 cm. Zanim posadziłam tam irgę każdy deszcz wymywał mi ziemię z tego miejsca. A teraz Mam spokój :D
Awatar użytkownika
Kochammmkwiaty
1000p
1000p
Posty: 2921
Od: 25 maja 2012, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

:D Aniu nie wprowadzaj mi zamętu ;:306 ;:306 bo zaraz przeczyta to mój M i powie ...widzisz mówiłem :D

Sama kiedyś kupowałam irgę właśnie dlatego aby trzymała skarpę- myślę, że trzyma ją sam ligustr 8-letni powyżej.
Ta irga jakoś tam nie pasowała - z daleka na Zdjęciu może tego nie widać, ale zawsze gdzieś wstydziłam się za tą irgę.
Poza tym przed irgą są wyższe krzewy niż sama irga i jakoś dla mnie to dziwnie wyglądała/
;:173 ;:173 ja jestem kombinatorka ogrodowa ;:306
Agnieszka :) wątki: cz1 ,cz2,cz3 - aktualna
Mój blog - zapraszam :),
"Tylko od Ciebie zależy jak będziesz się czuła w swoim życiu"
Awatar użytkownika
marika2006
200p
200p
Posty: 278
Od: 24 kwie 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sanok/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Masz bardzo ciekawe pomysły, prawdziwa wizjonerka :)
Pozdrawiam cieplutko i kolorowo :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55916" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kochammmkwiaty
1000p
1000p
Posty: 2921
Od: 25 maja 2012, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Marika - jak coś mi się podoba - nie dotykam tego i nie zmieniam, ale jeżeli nie pasuje mi chociaż jeden element będę próbowała do skutku aż uzyskam efekt zadowalającyy
Agnieszka :) wątki: cz1 ,cz2,cz3 - aktualna
Mój blog - zapraszam :),
"Tylko od Ciebie zależy jak będziesz się czuła w swoim życiu"
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Znalazłam i się melduję w nowym wątku. Bardzo dużo pracy włożyliście w urządzeniu ogrodu, będę oglądać dalsze poczynania. :wit
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Sezon z łopatą, sekatorem i nowymi roślinami -zapraszam

Post »

Agnieszko :) jak widać z nowym sezonem pojawiły się nowe siły. ;:306
Będzie pięknie i jeszcze piękniej, z takim zapałem trudno się zatrzymać.
Życzę powodzenia w tych wykopkach. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”