Ogród Andzi cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aniu i już wiosenka wszędzie zawitała ! Iglaczek w pomponach podoba mi się. Trochę w kwietniu go poretuszujesz, potem lipiec i będzie śliczny. Teraz to tylko lekkich poprawek potrzebuje, a nie mocnego cięcia. Dzisiejsza pogoda taka późno jesienna, a nawet zimowa. Wiatr silny , deszcz i trochę drobnego gradu popadało. A ja w ten największy opad ze sklepu z zakupami do domu wracałam. Ledwo doszłam , przestało padać i słonko wyszło na sekundy. Pech :D Na ten korzeń to może Karmnik ościsty - Sagina subulata http://www.rosliny-magda.pl/product-pol ... 9x9cm.html
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Iglak obskubię ręcznie...wtedy igły nie brązowieją, przycięty sekatorem ma przez jakiś czas brązowe końcówki :wink: jeszcze mam jedną niespodziankę...biedronkowy stroik... świerka conica, pochlapany sztucznym śniegiem przetrwał zabiegi usuwania śniegu, rośnie w najlepsze na parapecie...kiedy można posadzić go do ogrodu :?: Mirko karmnik znam, w ogrodniczym widziałam dwie odmiany...połączony z drewnem ciekawie by wyglądał. Oglądam też oferty w sklepach internetowych, może coś jeszcze wpadnie mi w oko ;:108
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aniu ależ piękna przylaszczka ;:oj .... taka już rozrośnięta.... cała masa kwiatuszków ;:167 Moje coś wcale się nie pokazały..... jeszcze liczę, że może pojawią się, ale nie wiem, czy nie przepadły ;:145
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Bardzo podobają mi się zdjęcia ze strony drugiej, ze szronem, mgłą i przebijającym się słoneczkiem ;:333 . Śliczna kępka przylaszczek.
Pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Jakie hortensje kupiłaś? Może trochę za wcześnie je posadziłaś podobno sadzić należy jak ziemia się ogrzeje około polowy kwietnia.
Moje floksy jeszcze u producenta ale nie śpieszę się z nimi bo gdzie je będę trzymała.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aga ;:167 przylaszczki wcześnie w tym roku zakwitły...dzisiaj świeciło ;:3 widok był obłędny. Ziemię mają nieodpowiednią, zwykłą ogrodową...liście w sezonie podsychały.Koniecznie do lasu trzeba się wybrać i przynieść trochę ziemi leśnej takiej z pod leśnych przylaszczek, wymieszać z ziemią z ogrodu...może wtedy liście będą zdrowe.

Eda_S ;:196 dziękuję za pochwałę...zdjęcia dopiero uczę się robić...z różnym efektem ;:224 Niedługo będzie dużo kwiatów, będzie okazja do ćwiczeń ;:14

Jolka ;:3 floksy dzisiaj posadziłam do ogrodu. Hortensje kupiłam bukietowe...Bombshel, Phantom, Swwet Summer, Sundae Freis, Candle Medical.

Drobno cebulowe zaczynają kwitnąć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Cebula.
Obrazek
Pelargonie, dziwaczek.
Obrazek
Werbena, dzwonek brzoskwiniolistny.
Obrazek
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

:wit Aniu widzę że wiosna zdecydowanie wkroczyła do Twojego ogrodu, dzisiejsza temperatura spowodowała znaczne ożywienie w przyrodzie. Właśnie przed chwilą wróciłem z działki ,i po drodze mijałem olbrzymie klucze lecących żurawi.
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
piortkowice
1000p
1000p
Posty: 1077
Od: 13 sty 2013, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

witaj Aniu, wiosna na całego u Ciebie :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aniu ależ nasiałaś kwiatuszków , będzie pięknie jak te łany zakwitną ;:oj ja w tym roku nic nie siałam, tylko warzywka...
Śliczne maleństwa u Ciebie kwitną , u mnie gównie krokusy, ale koniecznie muszę to zmienić i jesienią dosadzić troszkę cebulek...
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Ja też tak jak Agness siałam w tym roku maleńko - wyłącznie lobelię.
Ależ ty masz Aniu rękę do zasiewów. ;:180 Myślę tu głównie o werbenie, której to nigdy, ale to nigdy nie udało mi się wyhodować ani z nasion, ani z ofiarowanych sadzonek. A u ciebie, proszę bardzo.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Zenku ;:3 po wczorajszym deszczu, wszystko wystartowało błyskawicznie...na krzewach pokazują się liście, kwiaty też są...wiosna więc przyszła na sto procent ;:333

piortkowice witaj ;:167 wiosna przyszła, teraz to widać...nawet trawa ma inny kolor, iglaki też straciły już zimową barwę. Czekam teraz na kwiaty tulipanów i szachownicy cesarskiej w żółtym kolorze...zerknęłam do środka ;:306 są zawiązki kwiatów.

Aga widziałam zestawienie krokusów...ciemno niebieski kolor zestawiony z białym...rewelacyjnie wyglądały...krokusów jednak była większa ilość...też nabrałam ochoty, na jesieni dosadzę ;:108

Wandziu ;:196 z wysiewami różnie jest, nieraz wszystko exstra zejdzie...nieraz zejdzie i padnie. Nie wiem co będzie z wysiewami...martwi mnie biały nalot na ziemi.

Dzisiejsza wiosna.
Głodek
Obrazek

Miodunka
Obrazek

Machonia

Obrazek

Leszczyna turecka

Obrazek

Szachownica

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Eda_S
500p
500p
Posty: 591
Od: 20 lis 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Wiosna zawitała także u Ciebie ;:138 . Moja córa wypatrzyła w gazecie szachownicę kostkowaną, bardzo nas urzekła swoją delikatnością i wpisałam do zeszytu, jako zamówienie jesienne. Twoja wygląda na cesarską?
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Ogród Andzi cz.3

Post »

Aniu przywędrowałam do nowego wątku,oj jak braknie czasu na zaległe przeglądanie a tu za oknem pogoda woła na dwór by w ogrodzie porządki dokończyć.
Masz wiele ciekawych roślinek które wpadły mi w oko a szczególnie ten głodek-pięknie wygląda :)
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”