Nasze Ranczo

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agata9
500p
500p
Posty: 526
Od: 22 lip 2011, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Nasze Ranczo

Post »

:) Witajcie..Co prawda działeczkę zakupiliśmy z mężem miesiąc temu,ale czas jaki już spędziłam z Wami na oglądaniu przepięknych ogrodów jak również korzystaniu z Waszych rad pozwala mi już nazwać się młodym :wink: ogrodnikiem..może jeszcze nie doświadczonym ale początkującym na pewno.. :) Doświadczam bowiem codzień nowych wyzwań na mojej działeczce..Kocham kwiaty krzewy i wszystko co na działeczce może sie znależc,niestety zdjęć jeszcze nie mam ale na pewno na dniach zrobię i dodam.W skrócie powiem tak:10 arów,ok.6 arów sama trawa,-słońce,potem altanka a za nią kilka drzewek owocowych..-cień.Mam wielką nadzieję,ze pomożecie mi ją rozplanować..bo ja ciągle nie wiem..Musi być huśtawka i piaskownica dla mojej córci(3l)...noi dla mnie kwiaty,krzewy,drzewa...dla męża taras a dla syna gril(16l)l chciałabym też zrobić troszkę grządek na nasze warzywka i truskawki...Poradzcie .Druga sprawa bardzo bardzo ważna..Nie jestem zwolenniczką chemii a raczej przeciwniczką..ale kilku rolników którzy mieli nam przeorać ziemię radzili najpierw popryskać roundapem..zeby spalić te chaszcze,noi mąż mnie przegadał..a teraz bardzo bardzo załuję.Bo ja już wystarczająco chemii jem z truskawek ze sklepu a te miały być moje..zdrowe..Poradzcie co robić????????????????????????????????????????????????????????????????
"Żyj z całych sił .. i uśmiechaj się do ludzi.."
Nasze Ranczo
patryk2337
200p
200p
Posty: 264
Od: 20 cze 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Nasze Ranczo

Post »

Ambitne plany ;) to zadanie dla Architekta krajobrazu. Chyba że sama chcesz działkę zaplanować wtedy będzie dla Ciebie większa satysfakcja ;) Jeśli ekologicznie to radzę wiąż motykę i jazda z chwastami he he ;]
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze Ranczo

Post »

miło mi Agatko powitać cię na forum. :wit
duży teren masz do zagospodarowania a to duże wyzwanie. myślę że najpierw sama musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jaki ogród chciałabyś mie i jakie rosliny najbardziej ci sie podobają. ale teren duży więc wszystko na pewno pomieścisz.
dam ci jedna radę: zakładają plac zabaw dla dziecka umieść go w półcieniu. nie bedziesz musiała biegać z parasolami aby ocieniać dziecko w czasie słonecznych letnich dni.
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Awatar użytkownika
agata9
500p
500p
Posty: 526
Od: 22 lip 2011, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze Ranczo

Post »

ObrazekTo moja altanka :D

Obrazekaltanka/ujęcie 2 :D

Obrazekwidok działki z przodu

Obrazekwidok działki z przodu,trawa która miała 0,5 metra skoszona

Obrazekbok altanki

Obrazek

Obrazekchodnik przed naprawą
Obrazekchodnik po naprawie :wink:

Obrazekza altanką mały sad

Obrazekwejście do altanki :D

Sami widzicie sporo pracy mam żeby mój ogród był chociaż troszkę podobny do Waszych :D .Pozdrawiam i czekam na Wasze pomysły i porady.
"Żyj z całych sił .. i uśmiechaj się do ludzi.."
Nasze Ranczo
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Nasze Ranczo

Post »

Agato miło mi cię powitać .Ciężko coś poradzić z tymi chwastami .roundap najlepiej zniszczy .Widzę czeka cię sporo pracy tak jak i mnie ,ale podziwiając ogrody forumków utwierdzam się w przekonaniu ,że warto włożyć trochę pracy ,żeby osiągnąć piękne efekty
Awatar użytkownika
agata9
500p
500p
Posty: 526
Od: 22 lip 2011, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze Ranczo

Post »

Wdzięczna jestem Jojolu za poradę z tym placem zabaw dla dziecka..masz rację miejsce zacienione lub chociaż pół zacienione.Patrykowi również jestem wdzięczna za pomoc..ja jak najbardziej chętna do pracy,tylko czekam na traktor który ma w tym tygodniu już do mnie dojechać i troszkę mi przeorze tą ziemię..wszystko właśnie zależne od niego,bo potem mogę już ...........np.zrobić parę grządek..posadzić truskawki :D ,zacząć robić skalniak,jakieś rabatki..
"Żyj z całych sił .. i uśmiechaj się do ludzi.."
Nasze Ranczo
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze Ranczo

Post »

Witaj Agatko.
Poważna sprawa,dużo pracy przed Tobą .Ale praca w ogrodzie , przynajmniej dla mnie to sama przyjemność i odpoczynek.
Powodzenia i serdecznie zapraszam do mnie.
Pozdrawiam :wit
aga
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Nasze Ranczo

Post »

Witaj ,sporo pracy przed Tobą ,ale jak już zaczniesz to nie będziesz chciała skończyć ,ogród bardzo wciąga ,a jak widać efekty to nie można się napatrzeć ,życzę samych sukcesów ,pozdrawiam i zapraszam do mnie.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Ranczo

Post »

Agatko - wejdź w sekcję wizytówek forumowiczów - tam najlepiej zobaczysz co ci się podoba.
Każdy z nas ma inny ogród bo co innego nam się podoba i inne mamy potrzeby.
Ogród twórz etapami, ale nie na zasadzie tu troszkę i tam troszkę bo wyjdzie bałagan.
I tak zresztą na pewno będziesz potem ganiała z roślinkami i przesadzała - każdy tak ma :P
Ogród jest duży więc masz możliwość tworzenia sporych "wysp" roślinności i myślę tu nie tyle o kwiatach czy bylinach ale krzewach i drzewach.

Koniecznie wpisz w profilu z jakiej okolicy jesteś bo to naprawdę pomaga coś podpowiedzieć.
I jaką masz glebę, jakie stosunki wodne.
Bo nie wszystko co ci się spodoba może u ciebie dobrze rosnąć a szkoda i pracy i pieniędzy.

Plac zabaw - koniecznie musi być przynajmniej trochę zacieniony.
I nie rób piaskownicy z byle czego bo po dwóch sezonach się rozpadnie jak u mnie...

Grill - sporo jest osób na forum które własnymi siłami stworzyły naprawdę piękne grille, solidne i praktyczne.
Otoczenie grilla też ma znaczenie - jeśli mają to być duże spotkania rodzinne to potrzebna jest przestrzeń i jakieś ławeczki.
I tu również kieruję cię do specjalnych wątków.
Na górze strony masz wyszukiwarkę - wpisz "gril*" i znajdziesz np. to
Awatar użytkownika
Marysiek
100p
100p
Posty: 185
Od: 15 sie 2011, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Nasze Ranczo

Post »

Widzę, że masz problem podobny do mojego- czyli co, gdzie posadzić, jak to wszystko będzie wyglądać...Sporo pracy trzeba w to włożyć. Ja już mam 2 pomysły na zagospodarowanie terenu, ale jeszcze sporo miejsca mi zostaje ;) Mam nadzieję, że z czasem coś wymyślimy...przy pomocy innych forumowiczów ;) Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
Awatar użytkownika
agata9
500p
500p
Posty: 526
Od: 22 lip 2011, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze Ranczo

Post »

Witam Was Kochani..tak bardzo podobają mi się Wasze ogrody...że mogę je oglądać i oglądać..napiszcie co siejecie,sadzicie w sierpniu...może udałoby mi się doczekać jeszcze w tym roku chociażby listeczka??? :D ..truskawki to wiem,malinki...drzewka owocowe troszkę póżniej...myślę chociażby o szpinaku zimowym :wink:
"Żyj z całych sił .. i uśmiechaj się do ludzi.."
Nasze Ranczo
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze Ranczo

Post »

Możesz spokojnie posiać rzodkiewkę, koper, sałatę i szpinak na dobry początek.
Co prawda już późno ale ja np. mam zamiar w sobotę wysiać goździki brodate.
Awatar użytkownika
agata9
500p
500p
Posty: 526
Od: 22 lip 2011, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze Ranczo

Post »

Witajcie,byłam dzisiaj na działeczce..porobiłam kilka zdjęć z mojego sadu i "moich" pierwszych zbiorów... Obrazek

Obrazek-jedno jedyne jabłuszko na tej jabłonce :D

Obrazeka tu pigwa

Obrazekpiwonia,niestety nie kwitła w tym roku,bo była zarośnięta chaszczami,więc nie wiem jakiego koloru,ale mam wielką nadzieję,że doczekam się kiedy zakwitnie :D ,-na pewno przesadzę ją w inne miejsce

To tyle z moich dzisiejszych zdjęć.. Comcia,dzięki za podpowiedz,gożdziki też sobie wysieję..wiem,że jeszcze do niedawna można było wysiać niezapominajki,stokrotki..bratki też.Ja sobie troszkę wysiałam na balkonie do pojemników,potem myślę przesadzać...........jak w końcu ten gościu traktorem do mnie dojedzie!!!!!!!!!!!!! :roll: -podobno w poniedziałek..trzymajcie kciuki,żeby dojechał.pozdrawiam.
"Żyj z całych sił .. i uśmiechaj się do ludzi.."
Nasze Ranczo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”