Ogród Linety 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Ogród Linety 3

Post »

Poprzedni wątek (http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p4510489 ) osiągnął 80 stron, więc czas go skończyć i rozpocząć nowy. Tym razem to rozpoczęcie zbiega się niemal z początkiem sezonu ogrodowego, więc pora jest jak najbardziej właściwa.
Szkoda tylko, że pogoda dzisiaj nie sprzyja, jest szaro i ciemnawo, więc nie ma warunków, żeby zrobić jakieś zachęcające zdjęcia. Mimo to zamierzam rozpocząć ten wątek, więc wstawiam na początek kilka zdjęć z ubiegłych lat.
Mój ogród to ogródek przydomowy na obrzeżu Opola, w dzielnicy, gdzie liczne ogrodzenia i zabudowania chronią nas przed inwazją kretów. Gleba jest w nim sucha i piaszczysta, ale po mniej więcej dziesięciu latach stałej produkcji kompostu, ściółkowania korą, wspomagania roślin kupnymi podłożami jakoś da się uprawiać podstawowe rośliny ozdobne. W zeszłym roku posadziłam kilkanaście krzewów różanych, które sprawiły nam mnóstwo radości. Nie mogę się doczekać ich tegorocznego kwitnienia.
Mam ponadto w ogrodzie kilkanaście krzewów ozdobnych: lilaki, krzewuszki, mahonię, ostrokrzew, jaśminowce, forsycje, berberys, irgę, różanecznik, pigwowiec. Uwielbiam rośliny cebulowe, więc mam sporo tulipanów, narcyzów, hiacyntów, lilii, szafirków. Nieco przesadzam z miłością do białych kwiatów, co czasem widać doskonale w czasie kwitnienia, zwłaszcza lilii. Jest też kilka krzewów piwonii, w tym jedna drzewiasta, która jest u mnie już dwa lata, ale jeszcze nie kwitła. Może w tym roku nas zaszczyci? Mam kilka kęp floksów, w tym roku kupiłam także mój ulubiony - biały.
Moją ostatnią wielką miłością sa hortensje. Nie miałam ani jednej jeszcze dwa lata temu (poza pnącą, która rośnie przy wejściowych schodach od wielu lat), po czym trafiłam na forum i... wsiąkłam. Dzisiaj mam nastepnych pięć odmian hortensji, a jeśli tylko zdołam wygospodarować kawałek miejsca, to już planuję następne.
Hoduję sobie w donicach na tarasie pomidory i różne zioła, w ogródku są dynie i parę podstawowych warzywek. Nic wielkiego, a jednak to mój ukochany ogród, w którym gniazdują ptaki, fruwają pszczoły i motyle.
Mam serdeczne przywiązanie do moich czworonożnych domowników: dwóch psów, trzech kotów i króliczka miniaturowego, nie licząc rybek w akwarium i w oczku wodnym.
Cieszę się, że trafiłam na forum, bo dzięki niemu dowiedziałam się już mnóstwa ciekawych rzeczy, otrzymałam od wspaniałych ludzi wiele pięknych roślin, co dnia znajduję w Waszych wątkach jakąś inspirację. dziękuję Wam gorąco i liczę na dalszy miły kontakt.
Życzę wszystkim wspaniałego sezonu ogrodowego!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Linety 3

Post »

Dzień dobry, Gosieńko. Wpisuję się, żeby zająć pierwsze miejsce na widowni, a teraz wszystko przeczytam i obejrzę :wit
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Ogród Linety 3

Post »

:wit Witaj Gosiu Gratuluję kolejnej części :D
Przepięknie różyczki, lilie powojnik i hortensja ;:173
Miłego weekendu Ci życzę ;:196
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród Linety 3

Post »

Gosiu :wit melduję się aby nie zgubić wątku, duuuuużo ;:3 życzę :wink:
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Ogród Linety 3

Post »

Gosiu melduję się kochana w nowej części wątku :wit
Piękne rozpoczęcie ;:167
Miłego dnia - u mnie też ponuro za oknem ;:219
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Linety 3

Post »

Tylu ładnych ogrodów jeszcze nie widziałem,w tym Twojego :wit
Pora to nadrobić :!:
Pozdrowienia,
Sławek
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród Linety 3

Post »

Dzień Dobry Gosiu :wit
Udało mi się po raz pierwszy trafić na 1 stronę wątku - huraaa :tan
Nie omieszkam odwiedzić poprzednich części Twoich ogrodowych krajobrazów, żeby sprawdzić stwierdzenie:
Nieco przesadzam z miłością do białych kwiatów
- na zamieszczonych dzisiaj zdjęciach jakoś tego nie widać :wink:
Pozdrawiam ciepło, Elwi
Awatar użytkownika
MamciaTerenia
1000p
1000p
Posty: 1637
Od: 1 lis 2012, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Ogród Linety 3

Post »

Gosiu, ja również grzecznie się melduję w nowej części Twojego wątku ;:196
Bardzo ładny wstęp i zdjęcia roślin z ogrodu ;:333
Pozdrawiam ciepło!
Pozdrawiam, Tereska
Aleja Różana 33 cz. 3
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród Linety 3

Post »

Melduję się Gosiu w twoim nowym wątku.Piękna hortensja ogrodowa,mam taką samą ,ale kwitła tylko w roku ,kiedy ją kupiłam.
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogród Linety 3

Post »

Zgłaszam się i ja, coby wątek nie uciekł :)
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogród Linety 3

Post »

Dzień dobry! :wit

Dzień wstał taki niewyraźny, lekko mroźny, nieco pochmurny, ale nieco przebija się słońce, więc może jednak się rozpogodzi. Jest dłuższy od najkrótszego w roku o 3 godziny i 37 minut. Zobaczcie, jak to szybko upłynęło, dopiero co cieszyłam się, gdy było nieco ponad godzinę. :D
Wczoraj jeszcze przed zmrokiem zdążyłam posadzić kolejne bratki w skrzynkach i umieścić je na balustradzie tarasu. Na całą wiosnę mamy już dekorację. :) Udało mi się kupić jakieś niebieskie bratki, ale to nie to samo co tamte zeszłoroczne, tak intensywnie niebieskie. Mam nadzieję, że lekki przymrozek nie zniszczy ich od razu po pierwszej nocy.
Kupiłam też krzaczek ciemnoczerwonej róży, bez nazwy odmiany, bo tanio, moczę jej korzonki w wodzie i dzisiaj posadzę ją na różance. Trudno się opanować, kiedy raz zaczęło się sadzić róże. :) Obawiam się, że to nie ostatni krzaczek, jaki posadzę w tym roku.

Nowych zdjęć z ogrodu na razie nie mam. Trwają prace przy stawianiu wiaty samochodowej z jednej strony, a przy ogrodzeniu z drugiej, więc mam tylko niezły rozgardiasz. Za to zobaczyłam wczoraj coś, co mnie zachwyciło: przylaszczki przetrwały jednak zimę i mają pączki! :heja

Dziś dzień odskrobywania chałupy, więc zaraz biorę się do roboty, ale chcę Wam wszystkim podziękować za Wasze wizyty i miłe komentarze.

Wandeczko, dziękuję, że jesteś, chociaż w moim ogrodzie nie ma tyle do oglądania, co w Twoim. Ale będę się starać, aby mój ogród zyskał na wyglądzie dzięki wspaniałym wzorcom, jakie mam u Ciebie i u innych.

Paulii, dziękuję, cieszę się, że Ci się podobają te moje roślinki. Liczę na to, że z każdym sezonem będzie ich coraz więcej. I że zawsze będą Ci się podobały. :)

Polu, dziękuję, rzeczywiście łatwo się pogubić w tej wielości wątków. Ja na przykład nie pamiętam jakoś, kiedy ostatnio zaglądałam do Ciebie. Muszę zaraz naprawić ten błąd. :)

Moniś, mogłam wstawić więcej zdjęć, ale i tak chyba to wszystko już widzieliście. W tej chwili ogród jest w rozwałce z powodu stawiania wiaty garażowej, więc nowych zdjęć za bardzo nie ma. Ale dziękuję, że jesteś, ściskam weekendowo i niebawem lecę do Ciebie oglądać pelasie.

Slanka-flora, nie zawstydzaj mnie. Dobrze wiem, że mój ogród to po prostu nic w obliczu cudnych ogrodów forumowiczów. Mogłabym tu wymieniać i wymieniać te wszystkie, które mi się podobają, ale nawet nie chcę zaczynać, bo nie skończę. :) Jednak cieszę się, że jesteś. Ja chyba też nie trafiłam jeszcze do Ciebie. Na pewno zajrzę jak najprędzej.

Elwi, cieszę się, że do mnie trafiłaś, a ja niebawem pobiegnę zajrzeć do Ciebie. Ta nieposkromiona miłość do białych kwiatów widoczna była w całym ubiegłorocznym sezonie kwitnienia lilii. Okazało się, że kupiłam różne cebulki tu i tam, i wszystkie okazały się białe, albo ostatecznie kremowe. :) Są piękne, oczywiście, ale zyskałyby na tle bardziej kolorowych kwiatów. Dlatego w tym roku postaram się o to zadbać. No tak, ale bratki, które wczoraj sadziłam... W jednej skrzynce są oczywiście białe! :D
I jeszcze cudowna biała róża Memoire posadzona w zeszłym roku, ach, już nie mogę się doczekać jej kolejnego kwitnienia.

Mamciu Tereniu, dziękuję, cieszę się, że jesteś! Coraz trudniej mi znaleźć jakieś zdjęcia, których nie pokazywałam w ostatnim czasie, z konieczności się powtarzam. Ale niech no tylko miną te roboty w ogrodzie!

Małgosiu, Ty i Twój cudny ogród to dla mnie niedościgły wzór. Tym bardziej się cieszę, że cokolwiek w tym moim ogródku Ci się podoba. Dziękuję, że jesteś! Hortensja zakwitła ładnie, pytanie teraz, czy zechce kwitnąć w tym roku. Ogrodówki kwitną na pędach zeszłorocznych, więc nie należy ich mocno przycinać, jak czytałam. Ale czy to zagwarantuje kwitnienie, to się dopiero okaże.

Aniu Rudominko, dobrze, że jesteś, jakoś mi cieplej na sercu, że mam koleżankę z FO w tym samym mieście. :)

Dziękuję Wam wszystkim gorąco i życzę cudowniego dnia, a na deser zamieszczam jeszcze parę odgrzewanych zdjęć.

Róża Golden Celebration

Obrazek

Róża Memoire

Obrazek

Jednaz licznych białych lilii

Obrazek

Róża (być może) Papageno

Obrazek

Białe i waniliowe tulipanki

Obrazek
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Ogród Linety 3

Post »

Gosiu ja byłam wczoraj w przelocie w Carrefourze i mój M> mnie odciągał od stoiska z różami prawie siłą :;230 oj ciężko było się oprzeć ale się udało - w sumie mam zamówione już kilka róż na planowaną rabatę różaną ale sama wiesz jak jest - ach ta silna wola kupowania ;:224
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Linety 3

Post »

Gosiu melduję się w kolejnej odsłonie ;:196
Dziękuj za piękne kwiaty, z przyjemnością je podziwiam..... aż marzy się wtulić nos w taką piękną różę, czy napawać się zapachem lilii..... ale to już na szczęście niedługo :D
Już u ciebie brateczki królują w skrzyniach ;:oj muszę i ja sie rozejrzeć, czy pojawiły się w sprzedaży....
Miłego dnia ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”