Ogródek KaRo cz.8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Klimat śródziemnomorski z taką liczbą oleandrów, bardzo mi się podoba. ;:215
Świecznica zjawiskowa. ;:oj
Judaszowiec odwdzięczył się za nową miejscówkę, piękny.
Ślimaków współczuję, też miałam kilka lat temu plagę, teraz spokój.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Krysiu, super miałaś pomysł z oleandrami wokół basenu ;:138 Świetnie to wygląda ;:215 Psiaki ;:167 ;:333
Ślimaków nie zazdroszczę, bo sama mam ich pod dostatkiem ;:14
Bardzo ładna świecznica.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

:wit
Zdjęcia z ogrodu bardzo ładne.
Przy basenie olendry widzę ?Taki śródziemnomorski klimat.Fajnie.
Piękne pustynniki.Mi z nimi się nie udaje.
Piękne liliowce podziwiam, powojniki.
Hosty też bardzo ładne.
Ja też miałam te ślimakowe paskudztwa. W hostach wysypałam granulat i tam już nie chodzą.Ale w innych miejscach to znajduję.
Okropności z nimi.A nigdy ich nie miałam. :roll:
A na tle winobluszczu to agapant.?? Mój chyba nie zakwitnie. :cry:
Ladniuisie te twoje pieski. ;:215
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Witam Krysiu ;:167 Po dość długiej nieobecności ponownie wróciłam , by zachwycać się cudownymi widokami Twojego ogrodu . Nadrobiłam zaległości i znowu znam każdy jego zakamarek. Moje bukszpany na razie bez objawów ataku ćmy :) Systematycznie przeglądam i profilaktycznie stosuję oprysk wody z octem ( na razie skutecznie) Sporo u mnie tez różnych gatunków ptaków (min. kosy , wróble ) , które wg. przekazów skutecznie pożerają gąsienice. Krysiu , ja tez bezpowrotnie pożegnałam się z chryzantemami ( z 15 odmian w 2015 roku ...pozostały dwie ) . Bardzo mi się podobają w jesiennym ogrodzie, dlatego chcę ponownie je zaprosić . Pacioreczniki i róże u Ciebie przyprawiają o zawrót głowy :) Cudowne odmiany . Pozdrawiam serdecznie ;:167
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Witaj Krysiu :wit Dzisiaj kolejna bezsenna noc, więc poświęciłam czas na spacer po Twoim dojrzałym ogrodzie. Przepiękne krzewy, róże,piwonie,no i ostatnia moja miłość to canny. ;:333 Kłącza już zakupione teraz czekam na przyszły sezon co mi wyrośnie. :wink: Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Miłe kobietki,powinnam dawno Wam odpowiedzieć ;:167
ale tak się składa,że cierpię nagminnie na brak czasu.
Proszę o wybaczenie tego nietaktu.
Połączyłam moją odpowiedź dla Was z ledwo rozpoczętym Nowym Rokiem a także pierwszym zimowym dniem ze śniegiem.
Tyle okazji trudno pominąć milczeniem no i wreszcie trzeba się odezwać do swoich Gości. ;:168
Soniu,Halszko,Aniu,Bogusiu,Halinko bardzo miło mi jest Was tu gościć.

Aniu . :D
Faktycznie kwitł agapant, miał dwa kiepskie kwiaty ale miał :wink:
co było powodem do zadowolenia,bo poprzedni rok odpoczywał.
Jak pewnie pamiętasz ja aktualnie tęsknię do bylin. Mam nawrót zainteresowania nimi i już przebieram nogami przed nadejściem sezonu ogrodowego.
Jednak zawsze mnie cieszy wszystko co przetrwa zimowanie,co kwitnie lub się ciekawie wybarwia.
Obrazek

Bogusiu :D
Miło,że wróciłaś do nas.
Niebawem zacznie się wiosenna gorączka przygotowywania ogrodów do wegetacji.
Będzie znowu o czym dyskutować i co robić, bo w obecnej sytuacji ,dla wielu z nas będzie to prawdziwe wytchnienie od codzienności.
Ja przymierzam się do robienia roślinnych zakupów - nasion i zamówienia jakiś sadzonek.
Liczę,że dotychczasowe chryzantemy uda mi się uchronić wiosną przed przymrozkami ale jak będzie zobaczymy w maju.
Lubię je w przejściu od furtki do drzwi domu i chciałabym pozostawić je tam jeszcze przez jakiś czas.
Kiedy już nic nie kwitnie, one zdobią przedogródek do pierwszych mrozów.
Naprawdę jest to imponujący widok w grudniu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Halinko :D
Już zbliża się czas pędzenia pacioreczników.
Pewnie niecierpliwie gromadzisz ziemię, donice i miejsce dla nich ,bo to zwykle stanowi problem.
Tak sobie pomyślałam a tu proszę zajrzałam do Twojego wątku i Ty już siejesz nasionka :D
Oj będzie się działo w tym temacie lada moment.


Soniu :D
Moje róże również długo kwitły . Chyba nawet dzisiaj są jakieś kwitnące w śniegu...

Obrazek

Halszko :D Jak ja Ci zazdroszczę tych niezwykłych skał w ogródku. Takie cuda na nich uprawiasz,że aż się ckni do lata.


Ja wspominam w swoim wątku jeszcze jesienne widoki. Zaniedbałam wątek więc coś powinnam nadrobić. :wink:
Powspominać jaka to była jesień, piękna,miła,ciepła...

Obrazek

Muszę się pochwalić,bo moją dumą jest uzyskanie pięknego owocowania kalikarp.
Callicarpa bodinieri - fioletowa to już klasyka ale japońska biała? Dopiero zaczyna (mam nadzieję) okres swoich spektakularnych owocników.
Powinno ich być coraz więcej z każdym rokiem,więc razem będą tworzyły niebywały duet.
Już jest fajny widok.

Obrazek Obrazek

Cierpliwość nie jest moją mocną stroną i już zaczynam odliczać czas do wiosny,podobnie jak Wy :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Krysiu i ja przebieram nogami ;:65 , żeby ruszyć w ogród i obsiewać parapety. Dobrze, że śnieg lekko przykrył ogród, bo chciałam już robić porządki :D Chciałam zapytać o agapant, bo chyba jest w donicy czy zabierasz go na zimę do domu? Biała kalikarpa to chyba rzadkość, bo u nikogo jeszcze nie widziałam. Zazdroszczę ładnego prowadzenia chryzantem, bo mnie się nie udaje i każda jest innego pokroju i wysokości. Udanych zakupów nowości w zbliżającym sezonie i zdrówka ;:4
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Przyszłam się przywitać ,ogród piękny ,spaceruję i podziwiam :D ,piesie cudne .warzywnik klasa ,wszystko klasa :)
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Biało kwitnącą kalikarpę miałam w rękach latem i już, już kupowałam :) Ale przypomniałam sobie, że już przestałam kupować!
Widzę, że owocuje dość obficie, to może być duet doskonały. Nie odmówiłam sobie jednak pelargonii afrykańskiej. Cudownie kwitła, lubię dotykać jej liści. Mam nadzieje, że z ukorzenianiem się powiodło? Ach! Wiosna, Krysiu :)
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Marysiu :wit nie wiem jak u Ty ale ja musiałam się zatrzymać w przedbiegach. Spadło dużo śniegu ale co więcej mam też zapowiedź dużego mrozu.
Jak będzie przekonamy się wkrótce bo krytyczna ma być noc z soboty na niedzielę.
Marzenia o wiośnie trzeba schować do lamusa póki co. :D

Agapant rośnie w donicy i na zimę jest wstawiany do zimnego budynku gospodarczego.
Wyciągam go dość późno, bo ma mięsiste korzenie z dużą zawartością wody, z pewnością zmarzły by też liście .

Chryzantemy "trzeba " kupować u naszego kolegi Zibi_41.
Sprzedaje on odmiany samo formujące się.
Nic nie należy uszczykiwać ani podwiązywać by uzyskać "kulę".
Sadzonki są w przystępnej cenie i rośliny wymagają jedynie pielęgnacji tzn. podlewania i nawożenia.
Dwuletnia biała,która przezimowała na grządce - owszem nieco większa urosła niż w roku poprzednim
ale też zachowała kulisty kształt. Musiałam ją jedynie naprostować więc podwiązać by prezentowała się przyzwoicie. :D
Inne chryzantemy jakie mam tzw. zimujące, rosną na wysokość i nie są tak atrakcyjne czyli są takie jak u Ciebie :lol:



Obrazek

Obrazek

Bogusiu :wit niebawem będzie kolejna klasa :;230
Już bym chciała zaczynać roboty ogródkowe ale niestety zima ma swoje prawa.

Wiktorio :wit
Już przestałaś kupować ???!!! ;:306 Nie wierzę... nie mogę w to uwierzyć...
Skonfrontujemy tę wiadomość wiosną :wink:
Na owoce tej białej kalikarpy trzeba było mi czekać bardzo długo ale faktycznie to może być ciekawa kolorystycznie kompozycja
jeśli dorówna ona tej fioletowej.
Niestety nie udało mi się z pelargonią afrykańską,poniosłam totalną stratę :cry:
Wiosna !Chce sie wołać ale niestety widoki za oknem są zimowe....

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Krysieńko przepiękny kwiat na ostatniej fotce ;:333 czy to jest storczyk? Masz rację, sezon cannowy już się zaczął, nasionka już skiełkowane i wsadzone do koreczków torfowych ,zaczynają powoli wysadzać zielone noski. ;:65 Zakupione kłącza są już wszystkie w doniczkach, przesypane ziemią i czekają na start. :D Bardzo spodobała ta roślinka w donicy z czerwonymi kulkami, prosiłabym o podpowiedź. :D Pozdrawiam i miłego weekendu ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Tak, to jest storczyk.
Paphiopedilum,sabotek
Przygotowuje się do kolejnego kwitnienia.
Obrazek

Ta roślina,która Ci się podoba to
Psianka koralowa(Solanum pseudocapsicum)
Obrazek


Zima zaatakowała śniegiem. Już dawno nie było tyle śniegu co obserwuję dzisiaj i ciągle pada.
Dla mnie to powód do radości bo :oops: nie okryłam żadnych roślin a prognozy mówią o -20* dzisiejszej nocy.
Mam nadzieję,że nie będzie żadnych szkód w roślinach a zima odpuści jak nadejdzie jej pora.
Dzisiaj jest pięknie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek KaRo cz.8

Post »

Krysiu oczywiście mam od Zibiego chryzantemy, ale to chyba wina podłoża bo u koleżanki na piaskach wyglądały zupełnie inaczej niż u mnie. W tym roku przetrwały 3 odmiany i wybujały jak wszystkie inne. :D
Śniegu mam ogromne ilości i co rano drążę tunelik do kurnika, a kondycja coraz lepsza. Mróz niewielki bez wiatru więc cudna zima!
Urzekł mnie ten sabotek, ale jestem ostrożna z domowymi odkąd ktoś mi podarował wełnowca :cry:
Czekamy na wiosnę :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”