Ogród Marty cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Marto, zerkam, a tu wątek zamknięty, wchodzę w nowy, a tu w ekspresowym tempie już 4 strona :) Wpisuję się bo uwielbiam Twój ogród :) Przepiękne te puste piwonie i puste róże. Chyba wolę takie od pełnych :) A te białe irysy są CUDOWNE, PRZEŚLICZNE-nigdy takich nie widziałam. Straaasznie mi się podobają. Oj muszę się hamować żeby w nadwyżki nie zerkać :) Na razie napawam się Twoimi zdjęciami,ale te białe irysy mnie zauroczyły. Będą mi się teraz śnić :;230 Teraz widzę dokładnie Twoje rabatki-nie są znacznie wyniesione, a jednak jak to dużo daje przy takiej glebie jak nasza:) Ja sobie nieco ziemi dosypałam tam gdzie miałam największe doły i stała woda. Może to troszkę pomoże. No i wkopałam dwie brzozy. One to już na pewno pomogą, wściekać się tylko będę jesienią :;230
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Póki jeszcze ogród pusty, to pokażę troszkę wspomnień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dzwonek brzoskwiniolistny niebieski
Obrazek
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Martusiu bardzo podoba mi się trytoma ;:215
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Marto co jest na zdjęciu pod trytomą i powtórzę ...te Twoje piękne kępy ;:63 dzwonek, floks cudo!
Czy nawozisz trytomę, bo moja w początkowym stadium od trzech lat?
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Wow Martuniu -jak ta trytoma wyrasta wysoko. Jest piękna :) Ja swoją wkopałam w styczniu i związałam liście jak trawę, teraz widzę, że do 1/3 od góry listki jej zbielały-zaschły, ale chyba jest żywa-na dole. Czy To jest normalny objaw zimowy? Czy ona traci liście zimą i wyrastają jej nowe wiosną tak jak większości bylin, czy ona jest raczej jak juka karolińska ?
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Piękne trytomy ...a dzwonki kochane ..moje trytomy trzy lata temu wszystkie wymarzły , ale na szczęście pełno nasion zostało i teraz siewki już dorosłe okazy . w tym roku mam nadzieję na kwitnienie.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Martuś ale trytoma ;:oj uwielbiam takie kępy kwiatów i traw.Super.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Marysiu,po załatwieniu moich spraw była w Leroy Merlin ,kupiłam sobie nasionka warzyw,dużo fasolki szparagowej ,bo bardzo lubimy,2 dalie z tych dużych,15 szt mieczyków ,promanal,środek owadobójczy,żadnych róż nie było,ale będąc w Krakowie zadzwoniła do mnie firma kurierska że wiezie przesyłkę,więc pędem do domu i niespodzianka ,przyjechały pierwsze zamówione piwonie ,więc ja nura do ogrodu ,bo rabaty zrobione ,ale nie do wszystkich nasypana ziemia,zdążyłam zasadzić 5 piwonii,6 zostało na jutro,piwonie piękne ,ja myślę że już w tym roku któraś zakwitnie,kły takie duże,że okopczykowałam,żeby jakiś kot nie złamał i okryłam gałązkami,będzie jednocześnie zabezpieczone przed ewentualnym mrozem ,bo u mnie w ogrodzie takich dużych pędów piwonie nie mają,ale by była niespodzianka gdyby zakwitły w tym roku.Roślina o którą pytasz to Marysia33 nazwała ją krwiściągiem białym ,jest wysoka jak głowaczek olbrzymi,pokażę ją za chwilę z bliska,pozdrawiam :wit ;:196

Aniu,to są irysy cebulowe,ja też ich bardzo lubię ,a w jesieni ich szablowate liście cudnie zmieniają kolor na żółty,pokażę później,brzozy posadź z kraja ,bo nic Ci koło nich nie urośnie bo system korzeniowy brzozy jest bardzo płytki,i nie wbijesz niczego w ziemię koło niej ,najlepiej jak będzie gdzieś w trawniku,liści będzie co niemiara ,buziaczki dla Ciebie ;:196 :lol:

Grażynko,trytoma jest piękna jak zakwitnie ,miłego wieczoru :wit ;:168 życzę

Marysiu,teraz doczytałam o trytomie,ona lubi dobrze przepuszczalną glebę i słoneczko,nawożę przefermentowaną gnojówką i nawożę nawozami potasowo fosforowymi,jak wszystkie kwitnące rośliny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Dziękuję Marto, byłaś w LM w Modlniczce? czyżbyśmy były tak blisko siebie? ;:185
a ja dostałam od Lidzi krwiściąg mniejszy :lol:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Aniu,ja nie związuję liści trytomie ,ona nie traci liści ,ona podobnie jak juka ,tylko jej liście leżą w zimie :uszy

Alinko,dobrze by było,żeby zakwita ,bo masz dużo tej trytomy,tylko nie wiem czy ona nie ma za dobrej ziemi u ciebie ,mam na myśli dużą ilość azotu i idzie w liście ,może już wyjadła wszystek azot i teraz będzie uboższa w liście a bogata w kwiaty,miłej nocki Alinko i miłych snów ;:19 ,dziękuję za wszystko ;:180

Joasiu,miło,że się podoba ,ta rozplenica taka wielka ;:168 ,buziaczki dla Ciebie ;:196

Marysiu,tak byłam w LM w Modlniczce,a gdzie ty byłaś,że mówisz ,że blisko ;:168
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Obrazek

majowe czereśnie
Obrazek

kwiaty azalii
Obrazek

głóg
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

biały bodziszek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pięknie pachnący jaśmin
Obrazek

trojeść bulwiasta
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Byłam w Auchan w Galerii Bronowice, a Modlniczka to wieś w mojej gminie.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. IV

Post »

Marysiu,zapomniałam wstawić ten krwiściąg z bliska ale może jutro,ja jeszcze nie odwiedziłam galerii Bronowice,zwyczajnie nie mam czasu
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”