Moje zielone królestwo - ewab123

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Witaj Ewuniu !
Pospacerowałam sobie po Twoich włościach i wiesz całkiem dobrze zaczyna ci to wychodzić.Ewuniu co będzie na tych kamieniach, bo jest ich cała masa ,chyba piaskowiec byłby lepszy ,takie duże tafle wtedy mogłabyś wsadzić krzewinki okrywowe .A tak poza tym to masz bardzo ładnie i podoba mi się Twoja koncepcja.
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Tymi kamieniami obłożona jest bardzo wysoka skarpa. To jest forma wzmocnienia. W dole skarpy jest rabata z różanecznikami.
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Hej Ewuś !
Czy w tych kamieniach będziesz sadziła jakieś roślinki ?
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Na tych kamieniach nie będzie roślin, bo różaneczniki już tę ścianę kamienną częściowo zasłoniły. Nie mogę Ci tego pokazać dokładnie, bo coś mi się zacięło ze zdjęciami (nie mogę wstawiać). A jeżeli chodzi o piaskowiec, to na moim terenie o niego trudno. Lubię kamień polny i wykorzystujemy go z mężem w różnych rozwiązaniach.
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ewuś bo to zdjęcie nie oddaje wysokości tej skarpy i dlatego ja ją widzę troszkę inaczej,a TY masz na wizji . A masz tam jakieś zejście ze skarpy na dół ?
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Tak. Z prawej strony tego zdjęcia widać część schodów (dopiero zbudowane) , a dalej rozciąga się długa i wysoka skarpa, nad którą teraz pracujemy. Jutro muszę zrobić zdjęcia całości i wstawić. Zobaczysz, że wygląda to dosyć dobrze.
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ewuś ja też bardzo lubię kamienie ,bo są naprawdę piękne , ale czy nie za bardzo jest ten spad kamienisty. Mnie tam cosika brakuje,bo jest za bardzo kamieniście . Jak zobaczę zdjęcie w innym ujęciu ,to może wpadnie mi coś do mojego łebka . Ja też lubię konsultować się z moją koleżanką , bo ona potrafi piękne rzeczy wymyśleć . Jak byś chciała to mogę jej to pokazać i ona ci podpowie co zrobić ?
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Oczywiście, pokaż. Bardzo się cieszę, że chcesz coś doradzić. Jestem gotowa nawet na krytykę. Przecież właśnie to jest to- doradzamy sobie wzajemnie. Myślę, że z pokazaniem poczekaj, aż wkleję zdjęcia całości. Dziękuję za odwiedziny.
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Wiesz Ewuś bo ja nie lubię się przymilać, jestem raczej bezpośrednia i to co myślę to mówię. Czasami żle mi jest z tym , ale taka już jestem. Wstrzymuję się raczej od komentarzy.Mnie się podobają proste rozwiązania ,ale ze smakiem .
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

I tak trzymaj. Ja walczę ze sobą i z mówieniem co myślę w głębi siebie. Ciągle brakuje mi odwagi, martwię się, że komuś sprawię przykrość swoimi słowami. Czasami już mi się udaje...
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

U nas jest dużo piaskowca kolorowego,ale za to z kamieniami jest troszkę gorzej .Moje kamory były wkładane dżwigiem ,bo były duże i ciężkie .Jeden stoi przed domem bo nie można go ruszyć ,waży chyba tonę. Ale tam robimy remont, więc nic tam jeszcze nie robię .
Dopiero na wiosnę zacznę myśleć o dekoracjach .
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Wstawię kilka zdjęć pokazujących tył domu ze skarpą. Prace przy zagospodarowaniu skarpy trwają. Skos będzie obsadzony krzewami płożącymi i niskimi roślinami(część nad murkiem), ta równa część zostanie obsiana trawą , a ten wąski pas przy żywopłocie będzie wzmocniony impregnowanymi kołkami dębowymi , tak jak na dole. I co , może być? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ewuś a co zrobisz jak zacznie Ci trawa wyrastać między kamieniami ? Mogłabyś założyć folię ,zrobić sobie ścieżkę w formie wstążki z drobnych kamyków na ukos , boki zakorować , wsadzić płożaki ,robiąc dziurki w folii i obłożyć je większymi kamieniami [np.3 lub 5 kamyków].A do oczka dorzuć ze 3 większe głazy.Pomyśl troszkę , a może coś Ci z mojej paplaniny się spodoba?
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”