Moje zielone królestwo - ewab123

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Ewcia!
Masz piękny ogród, wiele ciekawych roślin,super oczko i skarpa. ;:215
Już nie mogę doczekać się przyszłorocznych zdjęć.
A te obrazy niesamowite :shock: .Zima pewnie jest zbyt krótka. :wink:
Pozdrawiam.
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Dziękuję za odwiedziny i miłe slowa. Oczywiście w pracach ogrodniczych pomaga mi rodzina. Mąż nie kocha tego zajęcia , tak jak ja, ale pomaga bez słowa. Dopiero gdy zobaczy efekt, to cieszy się ze mną. Lubi natomiast chwalić moje wyczyny przed innymi. Ja najczęściej słyszę"co ty znowu wymyśliłaś?" Syn czasami coś przekopie, wykosi trawniki. Córka natomiast woli biegać z koleżankami, ale coraz częściej pyta o nazwy roślin, które jej się podobają. może zainteresuje się kiedyś? Jeżeli chodzi o hafty, to oczywiście zima jest za krótka, a doba ma za mało godzin. Szkoda, że człowiek musi spać. W tym czasie można przecież tyle zrobić. Mam wiele obrazków i postaram się je pokazać. Obrazek
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Ewa,

dopiero teraz zajrzałam do Ciebie :oops: , ale muszę powiedzieć, że było warto i zapewniam, że nie jest to pierwszy i ostatni raz. Nie dość, że ogród przepiękny to jeszcze te wyszywane obrazy.. ochom i achom nie będzie końca, dlatego powiem, że wszystko u Ciebie mi się podoba..

Chętnie pospaceruję jeszcze po Twoim ogrodzie podziwiając jego piękno
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Dziękuję za odwiedziny. Mój ogród dopiero tworzę. Wiosną 2006 roku zaczęłam pierwsze prace( wprowadziłam się w grudniu 2005). Staram się nie marnować czasu. Ciągle coś dosadzam. Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum. Można się od innych wiele nauczyć, jak również sprawić komuś przyjemność dzieląc się z nim roślinami. Obrazek Obrazek Obrazek
Tak kwitły moje różaneczniki.
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

piękny ogród i piękne hafty - takie haftowanie to musi porządnie uczyć cierpliwości - ale efekt super :)
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Rzeczywiście , cierpliwości trzeba trochę mieć, bo nie da się wyszyć szybko dużego obrazka. Trwa to czasem kilka miesięcy. Oprócz haftowania mam przecież wiele innych zajęć. czasami koleżanki pytają mnie ,kiedy mam na to czas. Odpowiadam im, że robię to w międzyczasie. Zawsze coś robię, nie umiem leniuchować. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Witaj Ewuniu !
Pospacerowałam sobie po Twoich włościach i wiesz całkiem dobrze zaczyna ci to wychodzić.Ewuniu co będzie na tych kamieniach, bo jest ich cała masa ,chyba piaskowiec byłby lepszy ,takie duże tafle wtedy mogłabyś wsadzić krzewinki okrywowe .A tak poza tym to masz bardzo ładnie i podoba mi się Twoja koncepcja.
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Tymi kamieniami obłożona jest bardzo wysoka skarpa. To jest forma wzmocnienia. W dole skarpy jest rabata z różanecznikami.
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Hej Ewuś !
Czy w tych kamieniach będziesz sadziła jakieś roślinki ?
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Na tych kamieniach nie będzie roślin, bo różaneczniki już tę ścianę kamienną częściowo zasłoniły. Nie mogę Ci tego pokazać dokładnie, bo coś mi się zacięło ze zdjęciami (nie mogę wstawiać). A jeżeli chodzi o piaskowiec, to na moim terenie o niego trudno. Lubię kamień polny i wykorzystujemy go z mężem w różnych rozwiązaniach.
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ewuś bo to zdjęcie nie oddaje wysokości tej skarpy i dlatego ja ją widzę troszkę inaczej,a TY masz na wizji . A masz tam jakieś zejście ze skarpy na dół ?
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Tak. Z prawej strony tego zdjęcia widać część schodów (dopiero zbudowane) , a dalej rozciąga się długa i wysoka skarpa, nad którą teraz pracujemy. Jutro muszę zrobić zdjęcia całości i wstawić. Zobaczysz, że wygląda to dosyć dobrze.
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ewuś ja też bardzo lubię kamienie ,bo są naprawdę piękne , ale czy nie za bardzo jest ten spad kamienisty. Mnie tam cosika brakuje,bo jest za bardzo kamieniście . Jak zobaczę zdjęcie w innym ujęciu ,to może wpadnie mi coś do mojego łebka . Ja też lubię konsultować się z moją koleżanką , bo ona potrafi piękne rzeczy wymyśleć . Jak byś chciała to mogę jej to pokazać i ona ci podpowie co zrobić ?
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”