Ogród w słońcu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Dzięki Sabinko ;:138 Polecam się, na pewno coś i dla Ciebie się u mnie znajdzie ;:196 Jeśli ma się mały ogródek jak Agnieszka, to się nie dziwię ;:oj , ale na moich "hektarach" takie duże akcenty są wskazane. A m. kierujesz po pracy właściwie, jeszcze by mu się kości zastały ;:306
Małgoś
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Podpowiedz jeszcze coś.Kolor liści, tak mniej więcej.
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Kiedy znów zakwitną białe bzy..... i fioletowe, rzecz jasna :D
Panna Nasturcja mnie uwiodła :oops:

Jeśli chcesz pozbyć się parzydła, to płacę (prawie każdą) cenę - mnie się ono bardzo podoba, a nie mam :?
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród w słońcu

Post »

Ja także dzielę działkę. Dom moich dziadków jest jakieś 10 m dalej... właśnie z dziadkiem i wujkiem, którzy tam mieszkają jest największy problem...
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Ogród w słońcu

Post »

Parzydła muszą mieć u Ciebie bardzo dobre warunki skoro takie piękne i dorodne Ci urosły ;:215
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Aniu, znalazłam, kupiłam ją na allegrooo jako żurawkę krwistą. bardzo mierna sadzonka i długo brała się do życia, zakwitła i dziwnie podsychała, mimo podlewania (może za dużo jej lałam, może te upały) pod koniec lata ją zostawiłam samą sobie :oops: Jak do niej patrzyłam, podczas styczniowego przedwiośnia, to zdawało się że rusza do życia..ale to się okaże :wink:
Małgoś, będę pamietała
Esme , ja chcę baardzo, nawet za darmo ci oddam..gorzej, że tesciowie nie bardzo chcą się go pozbywać..bo ładnie od drogi zasłania i jest piękne zwiewne i miododajne
(my nawet pszczół nie mamy :;230 ) dopiero kombinuje jak ich z tym "podejść". A póki co skupiam się na wywalczonych 200m i tam swawolę będę uskuteczniała ;:209
matt, wiem co to znaczy ;:168 zawsze trzeba próbować się dogadać i z wszystkimi wszystko uzgadniać..ech.. mi zajęło to 2 lata, zanim przekonałam, że ładny pomyślany ogród to nic złego, a na małe grządki zawsze się miejsce znajdzie ;:108
Paulii, wiesz jak to jest? Jak na czymś ci zależy to rośnie pomału i słabo, a jak coś masz w nosie to na złość rośnie..podobno parzydło lubi półcień, u mnie ma cały dzień słońce. Smaży w nie , a ono nie odpuszcza ;:306 ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jakoś tak wyszło, że z tych wczesnych lilii mam same żółcielki i białe (jedna różowa się zawieruszyła) w tym roku muszę je trochę pomieszać z ciemniejszymi ;:108
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród w słońcu

Post »

Parzydło złośliwa roślina-rośnie jakby ktoś mu za to płacił;:306 Niech się na nim choć cudze pszczoły pożywią :D
Lilie mają same zalety-dobrze rosną, chętnie pachną, choroby je omijają, dużo miejsca nie zajmują. Sadzę, ile wlezie :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród w słońcu

Post »

Witaj Nifredilku! Widoczki pełne słońca nastrajają optymizmem ;:138 Piękne lilie i liliowce ;:173
Powojnik od przekupki to The President, fajna odmiana ;:333
Pozdrawiam serdecznie :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Sabinko zajrzałam,bo my początkujący musimy się wspierać :D Piękne lilie i floksiki :wit
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ogród w słońcu

Post »

A ja podziwiam parzydło ;:oj , bo moje poprzednia sunia systematycznie tępiła, a na koniec wykopaną roślinkę gdzieś wyniosła i zakopała. Widać roślinka do gustu jej nie przypadła. ;:306 ;:306
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Sabinko ;:138 czaruj dalej ;:172 Mimo szarości za oknem, buzia się sama śmieje do takich cudeniek :lol: Jakim aparatem robisz zdjęcia, wychodzą takie fajne zdjęcia? :roll:
Małgoś
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród w słońcu

Post »

;:oj te lilie i liliowce, same śliczności ;:215 a parzydło to istny gigant,chyba ziemia w tym miejscu stale wilgotna i słoneczko wcale mu nie wadzi. ;:138
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Weekend powitał mnie prawdziwym przedwiośniem. Wczoraj cały dzień padał deszcz, niby żaden powód do radości, ale nie ma tego złego..Zniknął cały śnieg 8-)
W nocy nie było już przymrozków więc tylko patrzeć aż ruszą sasanki (które już na końcach wypuszczają charakterystyczny meszek) W tym roku mam dodatkowe 6 szt, dodatkowo moje wysiane też przetrzymały. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze nie zakwitną w tym sezonie, ale sama myśl, że będzie ich więcej w wiosennej kompozycji przywołuje uśmiech :D A pomyśleć jak bardzo wzbraniałam się przed sasankami.. ;:131
Ewo, w tamtym roku posadziłam pierwsze orientalne i może wstyd się przyznać, ale te czerwcowe nie robią już na mnie takiego wrażenia. Sadzę bo wcześnie kwitną, ale tak naprawdę to czekam na te pachnące..no nie mogę nawet wyrazić jak bardzo kocham te momenty kiedy wieczorkiem M wraca z pracy siadamy koło rabaty i upajamy się zapachem ;:167 ;:167 Dorwałam też lilie trąbkowe. Kwitną wtedy co azjatyckie, ale również niesamowicie pachną. Wyrosną w tym roku między piwoniami. Mam nadzieję, że nie przesadziłam, bo jednak piwonie dosyć ekspansywne.. :?
Kasiu, mam prezydenta w ogrodzie i nawet nie wiedziałam..Chyba będę go traktować z większym szacunkiem ;:306
Beatko, Byłam u ciebie w ogrodzie i twoje liliowce i irysy robią ze mnie wstrętną zazdrośnicę :oops: mam słabość do liliowców, moja mama ma ich całkiem sporo..a przynajmniej miała, zanim nie zamieszkała u niej całkiem pokaźna rodzina nornic ;:174 ..tyle tylko, że nijak nie mam pomysłu gdzie je wsadzić u mnie...są już plany na wszystkie rabaty, które mają powstać i jakoś nie przewidziałam miejsca dla tych, nie ukrywajmy, z czasem, wielkich kęp.
renzal, to ja mam pomysł..przygarnę na kilka tygodni twojego psa ;:306 ;:306
Małgoś aż musiałam zaglądnąć, na ten mój sprzęt..Według tego co na nim piszą to Nikon D90. Nie pytaj o żadne szczegóły, bo dla mnie to po prostu pstrykawka :oops: nie znam się na żadnych ustawieniach ISO, kontrastów itp. Mój mąż miał kiedyś hopla na fotografię, więc kupił aparat, teraz nie bardzo ma na to czas, więc mi została w domu zabawka do pstrykania kwiatków..Podobno (zdaniem M) nie wykorzystuję nawet 1/3 możliwości, ale co mi tam ;:306 ;:306 Może kiedyś się czegoś nauczę 8-)
Stasiu, zdziwiłabyś się jaka tam jest susza..Parzydło po prostu mnie nie lubi, dlatego rośnie jak szalone ;:224

W czerwcu zakwitły moje pierwsze róże. zaczęły rugosy, które kupiłam z myślą o nalewce różanej ;:131 teraz w sezonie strach w okolicę podejść- z jednej strony ogromne parzydło oblegane przez pszczoły, z drugiej 5 krzaczków róży pomarszczonej, całej w trzmielach ;:173

Obrazek

pierwsza róża "z nazwy" wybrana z wielu dzięki Kasi Robaczkowi ;:196 . Pachnie przepięknie, nie choruje, a wybarwia się...ech, cudo, jak żarówa potrafi świecić kończąc prawie w całości na czerwonym. No pełna niespodzianek ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”