Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

No widzę ,ze stanowczość u Ciebie taka sama jak u mnie ;:306 I dobrze,w niektórych kwestiach trzeba przeginać :heja
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Mam poważny dylemat gdzie je posadzę ;:108 obserwuję dziwne zjawisko-kupuję bo kcem,ale potem roślinki rozdaję...coś chyba jest nie tak ;:124
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

no to u mnie jest tak ,że wywalam to co już u mnie rośnie i wsadzam to na co choruję;tzn,wyrzucam to co mało wartościowe i w każdym ogrodzie znależć można.W tamtym roku padła jedna forsycja;śliczna ,cięta na kule ,ale jednak mało atrakcyjna jak nie kwitnie .Posadziłam w to miejsce hortensję,W tym roku padnie nastepna na rzecz hortensji.Szpadel się grzeje na jagodę kamczacką,która owocuje vco roku ,ale jakoś nigdy nie zdążamy z niej skorzystać.Szybko spadają owoce.Obk stoi krzaczek z kolorowymi liśćmi ;też czeka na wycięcie.Tym sposobem będę miałą 3 miejsca na moje chciejstwa :D
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

hihihi ,czyli tak to już bywa w ogrodach :lol: :lol:
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Dobra metoda na nowe chciejstwa. Ja anulowałam moje zamówienie z R. z czterema różami, bo stwierdziłam, że muszę ogarnąć rabaty, a na jesieni się pomyśli :wink: Tym bardziej, że czeka mnie postawienie małego płotku oddzielającego, ponieważ zamierzamy wynająć domek, a zaraz obok mamy taras.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

no ja też musiałam sie powstrzymać z trawami i tak naprawde powinnam dać sobie spokoj i w tym sezonie,bo M bedzie robił podłogę w domku obkopując go dookoła,ale,,,,posadziłam je ciut dalej.Może strat nie będzie. :wink: Coś trzeba na ogrodzie robić,a mnie to już całkiem nosi jak sobie pomyśle ,ze za 2 tygodnie mnie juz nie będzie na nim i wróce kiedy wszystko będzie kwitło lub przekwitnie...
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Wyjazd się przesunoł na,,poświętach,,więc szaleję w ogrodzie dalej.Sobota była dniem prac ogrodowych od rana do wieczora,a niedziela remontowych na strychu.Jestem dziś padnięta.Zrobiliśmy rozpierduche w ,,psim domu,,przesuneliśmy kojec ,zrobilismy noą wylewke na podłodze w kojcu i chłopaki rozwalili budę psu :? Dziś będą zbijać nową.Przy okazji stratowali mi połowę ogrodu,ale co tam....przecież ,,mamuśka,,znów trawę posieje,kwiatki posadzi......Zwariować idzie ;:223 ;:223 Ja nie wiem ,że ludzie mają czas na spacery i takie tam....ja wczoraj nawet na strychu wieczorem okna myłam,bo w tygodniu nie ma jak latając na rehabilitację....
Trawki nowo posadzone zaczynają się pięknie zielenić ;:138
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

dawaj focie :lol:
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

O nie wiem co piękniejsze, koty, pies, stolik pod telefon czy czajniczek. Czy beczka ;:215
Juki o barwnych liściach piękne. Mam tylko jedną podobną, ale uwielbiam jak "świeci" z daleka przy skalniaku, gdy pada na nią wszchodnie słońce.

Podziwiam determinację w wymianie roślin. Tak powinno być w ogrodzie. Czasem myślę, że ogród to właśnie sztuka eliminacji. Ale ja mam z tym kłopot.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Beaciu jeszcze nie wyjechałam ;:306 Jak pracy nie było to ani widu ani słychu ,jak się żuciła to z każdej strony i wybrać trzeba było ,a to nie łatwe,bo co bym nie odżuciła to żle i ktoś niezadowolony :? No ale wybrałam z myślą tylko i wyłacznie o sobie i wąłsnej rodzinie i mam nadzieję ,ze nie będę żałowała.
akl62 jakoś nie mam problemów z eliminacją na rzecz ,,chciejstw,,Zamykam oczy i daję łopatę w ręce syna,a on już z większą siła i brakiem przywiązania do roślin robi swoje :D Działkę mam małą bo niecałe 600metrów ,w tym stoi dom,domek grillowy i kojec psa ,więc niewiele tego.Z jednej strony dobrze,bo pracy mniej ,choć i tak jej jest sporo jak wszędzie zresztą,a z drugiej...muszę albo wyrzucić coś ,albo się ograniczyć.Pokochałam trawy,których do niedawna nawet nie zauważałam i między innymi z myślą o nich powstał domek grillowy.Chciałą m żeby mi jesienią szumiały.Jukki już mam,a teraz przyszedł czas na hortensje :wink: W piątek kupiłąm sobie na ryneczku z rupieciami piękne dwie gliniane donice.Bardzo ciężkie...malowane no i mus było dokupić do nich co?hortensje ogrodowe ;:306 Mam niebieską i czerwoną(brak nazwy odmianowej)Reszta hortensji to bukietówki.Po świętach przed moim wyjazdem,,kasuje,,forsycję na rzecz hortensji variegata o niebieskich kwiatach i liściach biało zielonych.Forsycji wszedzie pełno,a taka hortensja to rarytas ogrodowy.
Obecnie cudnie kwitnie mi magnolia drzewiasta zółta i krzaczasta purpurowa,no i migdałek na pniu pokazał w tym roku(zresztą jak co roku niezawodnie) na co go stać.Musze porobić fotki...zawsze czasu brak :?
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Kwitną jedna z najpiękniejszych-rób fotki ;:oj
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

No to wstawiam fotki na szybkiego cyknięte ,bo mi pies nie pozwolił spokojnie stać z aparatem Obrazek Obrazek Obrazek Obrazekstróż prawa na wakacjach w domu.Jutro kończy szkolenie ;:138 Dostał przepięknie robiony ręcznie kaganiec dla psów policyjnych.Jutro certyfikat i papiery. Obrazek
Troszkę już Świątecznie :wink:
Obrazek Zając Poziomka kupiony w zeszłym roku na ,,starociowie,,za 5 zł :D
i moje nowe nabytki ze ,,starociowa,,Dwie donice ceramiczne wypalane ,malowane,a do tego silnie musiałam dokupić hortensje ogrodowe(b ędę chować je na zimę)niebieska i czerwona(nazw odmianowych nie ma na etykiecie) Na raziestoją w grillowni ,bo u nas dziś straszny grad pada i poniszczył by liście i pączki.Ciekawe czy żeczywiście takimi kolorami zakwitną jakie są podane na zdjęciu...ObrazekJadą do mnie zakupione mebelki z metaloplastyki na taras.Jak dojada to cyknę focię :wink:
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród(z)PESTKI@ - cz.2

Post »

Pięęęęękne magnolki ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”