Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu,aleś się napracowała nad takim planem ,moje uwagi to takie że musisz znać wysokość roślin, przede wszystkim róż żebyś nie nasadziła mniejszych w tyle a większych w przodzie,musi to być ułożone piętrowo do coraz niższych,nie znam wysokości Twoich wszystkich róż,ale już zauważyłam że jarzmianka i drakiew są głębiej a przed nimi naparstnice,ma być odwrotnie,Ty znasz wysokości nowych róż, innych roślin też i może trzeba będzie zrobić małe poprawki i będzie pięknie,pozdrawiam świątecznie ;:196
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

:wit Asiu wybrałaś odmiany, które mi się również bardzo podobają. Może tylko Sophia Renaissance, pomimo że jest piękna,
to bym się nad nią zastanowiła, bo ta róża może przemarzać.
Sporo krzaczków posadzisz na tej rabacie. Określ nam czy ta rabata będzie do oglądania od strony trawnika?
Porobiłaś jakieś oznaczenia literkami, co tam ma być?
Marta już się odniosła do wysokości poszczególnych nasadzeń. To jest ważne, a później najważniejsze, to kolory.
Pomyśl również o posadzeniu po dwie a, jeszcze lepiej trzy odmiany tej samej róży.
Zerknij do tego wątku. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 09&start=0
Warto poczytać zanim podejmiesz decyzję. :D
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

:wit ojj zawieruszyłaś mi się. Ale już jestem i podziwiam plany ogrodowe ;:oj
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

:wit Witaj Joasiu faktycznie pogoda całkowicie oszalała roślinki już wypuszczają listeczki :roll:
Oby zima była łagodna i łaskawa dla naszych roślinek
Piękny plan rabatki różanej jak będzie przepięknie jak Ci te wszystkie roślinki tam posadzone zakwitną ;:215
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Jonatanko- fajnie ,że masz siły na prace ogrodowe.Gratuluje nowych pomysłów i realizacji celów.Ślicznie masz ,już nie moge doczekac się nowego sezonu ;:180 ;:65 ;:196 :wit
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu jaka rabatka różana sie szykuje. Wiele nazw nic mi nie mówi ale od czego jest internet :)
Pomysł światny tylko właśnie trzeba uważać sadząc rośliny żeby te wyższe były z tyłu a te niższe na pierwszym planie. Czasami o tym zapominamy albo jakimś cudem coś co miało być niskie tak wystartuje że trzeba przesadzić.
Zamysł rabatki podoba mi się a co będzie na niej kwitło wiosną? Rośliny cebulowe, pierwiosnki?
Pozdrawiam serdecznie. ;:168
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu, to co mi się nasuwa na początek, to kolorystka - kontrastowo i wesoło :)
Lady of Shalott jest za wysoka na fornt, zamieniłabym ją miejscami z Jubilee Celebration. Lovely green za niska na tył, poza tym zastanów się nad nią. Ja mam dopiero pierwszy rok tą różę, ale dotychczas mnie nie zachwyciła, a tania nie była...pąki się nie rozwijają, łapie szarą pleśń. Poza tym trudno dostępna.
Chippendale też bym posadziła na froncie, będzie niższy niż np. Sophia R. Sophia ma też dość ostry kolor, nie wiem czy zestawienie z White Gruss am Aachen jest zbyt szczęśliwe, ale tej drugiej nie mam, więc ciężko wyczuć ;-)
Naparstnice i ostróżki dałabym na tył, potrzebują też więcej miejsca. Przetaczniki i jarzmianki między róże ;:333
Z purpurowych powojników polecam serdecznie Purpurea Plena Elegance, cudowne kwiatuszki, bardzo liczne..długo kwitnie i nie choruje.
Życzę powodzenia :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
gosiaczek12a11
500p
500p
Posty: 771
Od: 1 kwie 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Niestety u mnie też wychodzi wszystko z ziemi , ale najgorzej jak przyjdzie mróz i wszystko zmarznie ;:223
Jeszcze jak by najpierw spadł śnieg a potem przyszedł mróz to jeszcze. Ale co będzie to się jeszcze okaże.
Zielony Zakątek !!! Zapraszam Gosiaczek12a11
Gosiaczkowy Przepiśnik !!! Zapraszam Gosiaczek12a11
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witaj Joasiu
Piękna bedzie rabatka .Twój plan będzie dobry jeżeli rabata będzie oglądana z obu stron .
Ja u siebie w ogrodzie nie robię planu tylko sadzę i nie przesadzam chyba ,że coś się za bardzo rozrośnie.
Oj przesadzam ale tylko róże i liliowce w lepsze miejsca ,żeby lepiej kwitły. :D
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witaj Asiu :wit
Widzę ,że nie próżnujesz w długie " zimowe dni" ;:306
Pan ,fajniutki,,roslinki do nasadzenia tez fajne wybrałaś,, teraz tylko czekać pradziwej wiosny i do pracy, oj będzie pięknie ;:108
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witaj Joasiu, wpadam z kawusią życzyć miłego dzionka ;:304
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witajcie.Pogoda cudna chciałam nawet popracować w ogrodzie ale niestety bardzo mokro jest u mnie.Bardzo śpieszno jest cebulowym a róże są bardziej spokojne i mniej jest nowych przyrostów.Ale jak tak dalej będzie to w lutym będzie zielono i kolorowo.
ja póki co dalej planuję rabatkę różana.

Martuś tak właśnie teraz rozpisuje od początku wysokości róż bo zauważyłam ,że te wysokości jakie podają nasze szkółki różnią się znacznie od zagranicznych.Próbuję to wypośrodkować.

Majeczko Uetersener Klosterrose,New Dawn,James Galway to są róże A,b,C.Od tamtej strony chcę zasłonić garaż i to są tzw tyły rabatki.skorzystam z pomysłu z posadzenia kilku róż tej samej odmiany. Teraz wypisuję wysokości i dobieram kolorami.Jak będzie gotowe to podam na wątku .Majeczko dziękuję ;:196

Madziu zapraszam

Paulii jeszcze sporo czasu upłynie zanim rabatka nabierze wyglądu ale pierwsze kroki trzeba poczynić ku temu. :tan

Jadziu e-babciu mnie też raczki swędzą żeby popracować w ogrodzie ale u mnie strasznie grząsko. ;:145 i dlatego jestem zmuszona czekać z pracami ogrodowymi.

Sylwuniu właśnie na to szczególnie zwracam uwagę a dopatrzyłam się różnic w wysokościach ,dlatego jeszcze raz szczegółowo sprawdzam. o widzisz o wiośnie nie pomyślałam ;:223

Kasiu dziękuję.i na pewno się nad Lovely green bo kusi wyglądem ale to wygląd to nie wszystko.Już kilka osób mi ja odradzało.Gruss am Aachen zostaje zamieniona Cream Abundance ale zestawienia kolorystyczne są do dopracowania.tak wyszło bo szkółki podają różne kolory spotkałam się, że w jednej była jako żółta w innej kremowa. ;:174 Purpurea Plena Elegance ładny o ciekawych, bordowych, pełnych kwiatach i nie ukrywam ,że o taki kolor mi chodziło.Za kilka dni skończę plan to opublikuję. ;:65 Kasiu wszystkie wskazówki bardzo cenne zwłaszcza od takiej Różanki. ;:196

Gosiu ale zimy podobno nie będzie ,śnieg nie zaszkodzi najgorszy jest mróz.

Aluja na inne rośliny planów nie robię ,ale różyczki trzeba dobrać wysokością i kolorem ,więc lepiej zaplanować ich nasadzenia.

Aniu ja już chętnie wzięłabym narzędzia ogrodnicze i zabrała się do pracy :tan jeszcze kilka miesięcy a potem będziemy narzekać na brak czasu.

Madziu Miłego dnia również życzę i dużo słonecznej pogody. ;:196


Kilka fotek moich róż nie są co prawda tak piękne jak w waszych ogrodach ale to róże z Cas...i NN ażeby podtrzymać temat różany.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu,nic tym różom nie brakuję też są piękne ,a w tym roku będą jeszcze większe ,róża też musi mieć trochę czasu żeby się rozrosła,pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”