Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu widzę ,ze i Ty jesteś mocno zapracowana ,ale efekty widoczne z daleka.Jednak kobieca ręka musi być to zaraz jest widoczne ;:215 Dobrze ,ze hortensje sie opamiętały teraz musisz trzymać rękę na pulsie a co sadziłaś na skalniaczku same rojniczki .Kalina cudnie ukwiecona ;:333 warzywniczek też pd linijkę super, no i te ilości irysów ;:215 fajnie się patrzy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu, w szkółce podają, że Nevada osiąga do 1,50 wzrostu, moje a także M.Hilling osiągają znacznie większe rozmiary, pędy mają ok.2-ch metrów. Musisz zostawić im trochę miejsca również na szerokość, bo pędy mocno się przewieszają pod ciężarem kwiatów, zwłaszcza po deszczu. Moje aktualnie zabrały mi ok. 1 m placu. Myślę, że możesz je posadzić co 1m, ja chciałam mieć różany żywopłot i posadziłam gęściej co 80cm. Jednak szkoda mi krzaków ciąć, bo cały ich urok w tych przewieszających się pędach. Poświęciłam więc placyk, który miał być przeznaczony na poranną kawę ;:333 .
Możesz też ograniczyć je jakąś podpórką, żeby nie zajmowały tyle miejsca. Pamiętaj, że obie mogą osiągnąć naprawdę duże rozmiary, z jednej strony zasłonią ścianę a z drugiej mogą zabrać sporo miejsca ze ścieżki, jeśli tam taka jest.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witaj Joasiu , co zaglądam do coś nowego zrobione , jesteś bardzo pracowita , a tego Nam w ogrodach nigdy nie za wiele , dobrze ,ze hortensje doszły do siebie , za bardzo się na nich nie znam , mam chyba tylko coś 10 krzaków , ale nie dbam tak bardzo o nie, Cieszę się ,że kochasz róże i będą nowe rabatki ,też tak zaczynałam ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu porządnie się napracowałaś! za zaoszczędzone 6 stówek możesz nakupować mnóstwo roślinek :;230
Grobek może z czasem ładnie obrosnąć i będzie reprezentacyjny skalniak. Warzywnik ekstra ;:333
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witam odwiedzających.
Po deszczach chwasty ruszyły pełną parą a na warzywniku wysypały się na całej powierzchni. :( Oprócz chwastów pojawiają się też kolorki. Plany na następny tydzień : usuwanie chwastów na warzywniku i powoli zacznę przygotowania do zagospodarowania części trawnika pod rabatkę z różami oraz rabatka z hostami. Na koniec miejsce dla Nevady i Hilling. Od poniedziałku widły i szpadel w dłoń. :;230


Aniu bez pracy nie będzie efektów. Ale ja bardzo lubię się napracować w ogrodzie.
Jadziu na skalniaku na razie są tylko rojniki. Nie chcę póki co dosadzać innych roślin, bo muszę dopracować kształt skalniaka. Mąż cały czas marudzi że, to grób tak więc musze coś z tym zrobić, ale to musi troszkę poczekać. Teraz mam ważniejsze rzeczy do zrobienia bo w sierpniu będę przenosić wszystkie rośliny z rabatki głównej i muszę przygotować miejsce. Hortensje nie do końca wyglądają na zdrowe ;:185 W sobotę dostały znowu dawkę środka grzybobójczego .


Daysy dziękuję za informacje. Ścieżka jest ale na koszt "duetu" zrezygnuję ze ścieżki. Zresztą bardzo rzadko tamtędy chodzimy. Muszę tylko zapewnić im możliwość swobodnego przewieszania się , bo będą rosły pod murem.
Inka52 kocham róże i od dawna miała powstać rabatka z różami ,lecz życie pisze inne scenariusze ,dlatego dopiero teraz zacznę prace pod różanke.
Marysiu skalniak wkrótce zmieni kształt bo eM nie daje mi spokoju że, mamy grób ogrodzie, lecz musi to jeszcze poczekać bo są pilniejsze prace.

Laguna ;:167

Obrazek

Obrazek

Moonlight J.Pemberton. Pozostałe róże jeszcze w pąkach.

Obrazek

Inne
Obrazek

Obrazek

Psiaki ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu tak to w życiu bywa , plany nie zawsze idą w parze z rzeczywistością , ale pocieszam Cię , ze masz dużo miejsca , oraz bardzo dobry klimat ciepło , deszcze często przechodzą to róże będą piękne tylko kupuj pomału , nie spiesz się , o tym duecie zawsze marzyłam , ale nie mam miejsca na niego , a szkoda bo jest piękny.
Laguna pięknie Ci kwitnie , moja jest podsadzona pod inne pnące i rośnie pomału , ale mi się nie śpieszy poczekam pozdrawiam ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu pewnie szpadel odstawiony przez upały :wink: , bo u mnie tylko najpilniejsze podlewanie a reszta czeka. To dobrze, że róże rozkwitają po kolei po przez upał i suszę wszystko szybko przekwita a tak nacieszysz dłużej oczy. Laguna śliczna zresztą obu nic nie brakuje :D A te dwie mordki do wygłaskania ;:167
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu, Laguna i Moonlight J.Pemberton prześliczne, z morzem kwiatów ;:215
Psiaki koniecznie do wygłaskania ;:167 Ile lat ma owczarek? Suczka czy piesek?
Czekam na kolejne fotki ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Asiu :wit
Psiaki bardzo sympatyczne.
Roze przecudne . Laguna wyjątkową.Kiedyś ja miałam .Ale padła. :cry:
I jakie dzwonki masz obfite.
Piwonie śliczne..Ech lato i kwitnienia pienne. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu głaskanko dla śliczności czterołapych ;:167 a różyczki dały prawdziwy pokaz swoich możliwości.Laguna po uformowaniu wygląda cudownie Moonlight też czaruje ilością kwiecia szkoda tylko ,że w szybkim tempie przekwitają .Szkoda ,ze u mnie nie mają zamiaru osiedlić sie dzwonki skupione .Kupiłam białego i też pokazuje tylko parę listków i 0 kwiatów w kolejnym roku ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witajcie.
Upały nie odpuszczają a deszcze jak na lekarstwo. Wody w stawie coraz mniej i podlewanie ograniczamy tylko do warzywnika i hortensji.
Na dzisiaj zapowiadają gwałtowne burze a takich boję się bardzo :(
Hosty mają popalone liście a róże bardzo szybko przekwitają.


Jadziu dzwonki będę przesadzać w sierpniu to mogę się podzielić. Może te zadomowią się na dobre. :)
Aniu dlaczego Laguna padała? Szkoda bo to bardzo ładna różyczka. Dzwonki już się rozrosły i tworzą ładne kępki. Dziękuję za pochwały psiaków.
Dorotko róże w tym roku wyjątkowo zachwyciły ilością kwiatów ale bardzo szybko przekwitają .Laguna jest posadzona w półcieniu to jeszcze kwiaty wytrzymują ale Moonlight J.Pemberton jest na patelni i wyjątkowo szybko zrzuciła kwiaty.
Maksiu (owczarek) ;:167 ma 10 lat to schroniskowy psiak po przejściach ,ktoś go zostawił pod bramą schroniska. Kilkakrotnie był adoptowany i za każdym razem oddawany. Maksiu jest z nami około 8lat .Gucio ;:167 również ma 10 lat. Psiaki wygłaskane.
Marysiu szpadel odstawiony przez temperatury. Moonlight J.Pemberton wyjątkowo krótko cieszyłam się kwiatami tej różyczki ,nawet w niesprzyjających latach dla róż, kwiatami cieszyłam się dwukrotnie dłużej. Mordeczko wygłaskane.
Inka52 różankę planuję od dawna ,mam listę prawie gotową bo ciągle coś zmieniam. :;230 Róże będę kupować etapami bo mam obawy do zakupu tylko w jednej szkółce i drugie to wiadomo finanse. Miejsca mam dużo ale tez działka z ogromną ilością gruzu po poprzednikach. :oops: Kupując dom nie poinformowali nas że, na jednej części działki stał budynek, który został rozebrany a gruz pozostał na działce przykryty warstwą ziemi.


Kilka fotek z ogrodu
Laguna
Obrazek
Krasnale

Obrazek

Obrazek
Inne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu dziękuję ;:196 raczej już kolejnej próby nie bedzie zbyt wiele razy je sadziłam z marnym skutkiem. To samo piękne niebieskie przymiotno, łubiny też nie mają zamiaru u mnie pozostać, wiec zrezygnowałam jest tylko to co chce rosnąć i się wysiewać .Fajne te białe margaretki stoją na baczność jak żołnierze to samo słonecznikczki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Asiu, :wit ale cudnie takie bogate kwitnienia.
Oczu trudno oderwać.
Laguna na bogato kwitnie.Cudna. . A te krasnale to jakie imiona maja ??
Przetaczniki, liliowce,,, no miodzio. Pięknie je zaprezentowałaś. ;:63 ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”