Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Asiu, :wit ale cudnie takie bogate kwitnienia.
Oczu trudno oderwać.
Laguna na bogato kwitnie.Cudna. . A te krasnale to jakie imiona maja ??
Przetaczniki, liliowce,,, no miodzio. Pięknie je zaprezentowałaś. ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu, cudowna Twoja Laguna, takie róże warto mieć w ogrodzie, Moonlight J.P. to chyba róża parkowa, sprawdź sobie tutaj http://www.rozarium.org/roze/moonlight-pemberton/ jak należy ją ciąć.
Może jednak po kilku latach warto wyciąć najstarsze pędy, spróbuj na początek wyciąć jeden z najstarszych pędów i zobaczysz jak się zachowa. Później podejmiesz decyzje czy warto ją mocno ciąć. Róża z czasem się starzeje i od czasu do czasu potrzebuje odmłodzenia aby wypuścić młode, silne pędy.
Psiaki masz przeurocze ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu pięknie rozrośnięte kępy kwiatów ;:63 Krasnale urodziwe!
U Ciebie gruz nakryli gruntem, a u mnie wzdłuż ogrodzenia rozniesiony gruz i cegły początkowo myślałam, że było tak celowo robione żeby zwierzęta się nie podkopywały, ale chyba jednak nie.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Hej Asiu :wit
Upraszam się o letnie fotki ogrodowe ;:108
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witam wszystkich serdecznie po długiej przerwie. Miło że jeszcze ktoś tu zagląda oprócz mnie samej

Moja aktywność na forum jest nikła, chociaż staram się odwiedzać wasze ogrody , ale doba jest za krótka.
Moja nieszczęsna rabata, nad którą wciąż pracuję i którą kiedyś , obsadziłam i powstał miszmasz powoli porządkuję. Nad stawem część obrzeży mam zrobione, po niedzieli powinnam skończyć i zacznie się przesadzanie. Pusta rabatka zostanie obsadzona Hortensjami. Następnie będę przygotowywać rabatkę pod róże. W ogrodzie będzie przewaga róż i hortensji nie zabraknie jeżówek, floksów, lilii czy liliowców. Zapytacie dlaczego taki wybór? Zawsze chciałam mieć róże i hortensje ale to chyba temperatury przeważyły mój wybór. Byliny w tak wysokich temperaturach radzą sobie o wiele gorzej jak róże czy hortensje.
Początkowo nie było to łatwe, nurtowały mnie pytania co, gdzie posadzić .Z czasem dzięki forum zaczęłam czerpać wiedzę .. Wiedziałam , że są róże ,z dużymi kwiatami i z mniejszymi, różowe, żółte, czerwone i białe, niższe i wyższe, a nawet i pnące.
Zaczęłam czytać o różach w Internecie , dzięki Iwonce(Zielonajagoda) znalazłam się na naszym forum , gdzie trafiłam na wątek Majka411. To było pierwsze różane miejsce, jakie odwiedziłam na forum , potem odwiedzałam wątki Dorotka350, Daysy, Jakuch i Alexia.Zaczęłam uczyć się o różach a moim bezimiennym bardzo chciałam nadać imiona i dowiedzieć się o nich jak najwięcej a także jak pielęgnować, by pięknie kwitły. Wszystkim, dzięki którym, mogłam się czegoś nauczyć ,serdecznie dziękuję . ;:168 Jeszcze wiele przede mną ale z Waszymi radami na pewno sobie poradzę. ;:168

Jadziu słoneczniczki bardzo się rozrosły i będę dzielić część nad staw a reszta do rozdania.
Aniu wszystkie liliowce mam od Ciebie .Krasnale to Degenhard i Albericht.
Daysy w następnym sezonie zmierzam odmłodzić Moonlight J.P. bo to już chyba piety sezon u mnie.
Marysiu gruz to moja zmora ,przed posadzeniem muszę odgruzować dopiero sadzić. Gruzu jest tak dużo że nawet po przygotowaniu dołków po kilku latach rośliny są wypychane na powierzchnię

Kilka fotek z ogrodu.

Little Lime posadzona w ty roku
Obrazek

Również tegoroczna debiutantka Magical Moonlight .Zbudowała nawet ładny krzaczek
Obrazek

Limelight

Obrazek


Taka była rabatka z hortensjami Magical Mont Blanc, Phantom i Vanillie Fraise
Obrazek
Tak jest teraz ;:145 ;:145 Jakiś mądrala rzucił przez ogrodzenie niedopałek papierosa ,sucha trawa się zapaliła a podmuch wiatru sprawił że, ogień trafił w Hortensje.

Obrazek

Obrazek

Aniu liliowce :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

:wit
dzięki Iwonce(Zielonajagoda) znalazłam się na naszym forum
Czuję się zaszczycona, że mianowałaś mnie matką chrzestną Twojego forumkowania :D , przecież prędzej czy później i tak byś tu trafiła ;:333
Hortensje widać że potrzebują wody, czy dobre im miejsce wybrałaś? Może tam jest za sucho? Moje w tym roku też nie wyglądają spektakularnie, ale takich zwieszonych listków nie mają.

Pomału z tym ogrodem, nie ma się co szarpać, robota nie zając nie ucieknie :wink:
:wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu aż przyklęłam na przygłupa który wrzucił niedopałek ;:124 Jak można? u mnie też lądują a właściwie lądowały niedopałki i czasem większe śmieci, ale ostatnio jak uporządkowano ulice na wsi jakoś i ludzie sporządnieli :?:
Dobrze, że hortensje przeżyły spotkanie z ogniem, ale swoje musiały przejść.
Rabata z liliowcami i jeżówkami obłędna :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Faktycznie jakiś idiota rzucić komus niedopałek. :twisted: :twisted:
Ale liliowce to masz bajkowe. Duże kępy i dużo kwiatów ;:180
Floksy śliczne.
ale i hortki piękne.Limki śliczności.
Rozrosła ci się ten ogród i wypiękniał. ;:108 ;:108
Jezowki, hibiskusy,,,oczu trudno od takich piękności oderwać. ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu ;:168 biedne hortensje bardzo ucierpiały przez nieodpowiedzialnego człeka dobrze ,ze tylko im się dostało ODPUKAĆ wolę nie myśleć.Teraz musisz zadbać o te nowe hortensje ,żeby przeżyły zimę po spotkaniu z ogniem. Jak ludzie mogą być tacy nieodpowiedzialni i wrzucać komuś niedopałki gdy wkoło susza ;:124 .Jednak jeżówki i liliowce urzekają ilością kwiecia u mnie nawet te najzwyklejsze jeżówki nie kwitną tak obficie ;:124
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

:wit
Zdrowiej szybko, idź na L4 i porządnie się wykuruj, koniec lata bliski, szkoda czasu na chorowanie i ... odpuść trochę.
;:4
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu, aż strach pomyśleć co mogłoby się stać, gdyby ogień z tego niedopałka rozprzestrzenił się na większą powierzchnię ;:202 Szkoda hortensji i miejmy nadzieję, ze dadzą sobie radę. Limelight chyba u wszystkich rośnie taka olbrzymia. Zastanawiam się jak ujarzmić swoją, bo zajmuje już ponad dwa metry wszerz. Na wysokość podobnie ;:oj Jak przyciąć tego potwora wiosną, żeby tak nie szalał?
Liliowce i jeżówki masz po prostu obłędne ;:215
Wybrałaś już jakieś róże na nową rabatę?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Totalny brak kultury i wyobraźni, jak można rzucać niedopałki do czyjegoś ogrodu, szkoda, że sobie do kieszeni nie schował, może na przyszłość zastanowiłby się nad skutkami.
Trzymam kciuki za nowe rabaty, będę podglądać, bo tez mam ochotę na taką ;:215 . Hortensje masz prześliczne i super szpaler z liliowców ;:224 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witaj Joasiu! :wit
Szukając sposobu na moją Lagunę dotarłam do Twojego ogrodu. Fajnie sobie poradziłaś z tym potworkiem, super przycięta. Jaki gruby drut stosowałaś do tej pergoli?
Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”