Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dorotko już znalazłam w jednej szkółce liriope (4 rodzaje) i w przyszłym roku na pewno zagości w wiejskim :D
Ładnie przebarwia się ten bodziszek muszę też poszukać, wygląda jak żurawka ;:215
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Gosiu zobaczymy czy Ci zaliczę w przyszłym sezonie :;230. Fajne te nowinki, zbieraj i przesyłaj, ja to nawet czasu nie mam na przeglądanie czasopism ;:131 . Cóż ja zacznę od prewencji z nadzieją, że zima szkodniki zniszczy, a w przyszłym sezonie działam. W tym to jak pisałam prawie nic, no można powiedzieć nic z takich rzeczy nie robiłam, bo się nie spodziewałam inwazji ;:223 , głupia byłam i naiwna ;:306 .

Grażynko tyle kolorów ? toż to namiastka tego co oglądam u innych, szczerze mnie to smuci, ale takie życie. Widzisz, nawet kolorowe listki epinedium zachwycają , co za pora.......

Marysiu ja też szukałam, jestem mile nią czy nim zaskoczona. Znalazłam takie lekko różowe i inne niebieskie, zakupy już planuję. ;:215 .

Dla wszystkich przywołanych ;:306 ostatni już bukiet w tym sezonie ;:218

Obrazek

Obrazek


A to zdjęcia dla odwiedzających z sokolim wzrokiem ;:306 co się ukryło ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

DTJ_1 pisze: c.d.n. muszę głodomory nakarmić. Swoją drogą jedzą w szkole i przedszkolu i przychodzą: mama co na obiad? ;:306
Dorotko, tylko pozazdrościć :wink:

Chryzantema spisała się na medal, zakwitnąć tak pięknie po przesadzeniu, śliczny kolor. A ja próbuję ukorzenić kilka gałązek odłamanych od chryzantem kupionych przed 1 listopada. Może wreszcie kiedyś mi się to uda ;:224
Dużo kolorów jeszcze jest u Ciebie, zwłaszcza ten czerwony kapturek :wink:
To dzięcioł w tym drzewie chowa pożywienie? A sikorka jak zwykle jaskrawo mieniąca się. U mnie po działkach bunują koty miejskie i dzikie i odstraszają ptaki :evil:
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Brawo dla pierwszej z sokolim wzrokiem. Czy on chowa, czy szuka? tego już się nie dowiemy, dzięcioł duży, to jeden(nie mylić z jedynym) ze stałych bywalców u mnie, jak widać dużo starych robaczywych drzew przyciąga. Czasami to jak w młockarni a i dzięcioł czarny latem się pojawił. Sikory do domu strasznie się ładują drzwiami, oknami i kominami ( ostatnio jedna skończyła tragicznie ;:145 ) nie mogę przeboleć. Masz rację czerwony kapturek najmocniejszy akcent o tej porze ;:333 .
Co do chryzantemy zobaczymy jak zimę u mnie przetrzymają - ale szok , zakwitła przesadzona w pąkach ;:209 .
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Na dobranoc

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dąb Leo - trochę się posunął tj. pochylił
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dorotko, zima w ogrodzie zawsze jest piękna... W mieście, masz rację, plucha i szaro... Choć jak jest ciemno i świecą się światła, też potrafi być cudnie, jak skrzą się płatki... Ale to za długi czas, na razie jesień i to piękna... A, żeby nie było, to i liście widzę leżą... ;:306
Dorotka, nie chcesz czego z ogródka, bo jeszcze czas jest, a ja wykopuję i wykopuję... Napisz, na PW, jakby co...? ;:196
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Nie wiem tylko co tam wykopujesz, wiem że berberysy będziesz przesadzać, jakbyś miała to ja i owszem( kilka kupiłam więc Ci napiszę co mam ale jutro bo padam). Te skalniaczki to u mnie gdzieś giną w tajemniczych okolicznościach, miałam tyle od Ciebie, ale dziewczyny ogródki robiły, przesadzały, poprawiały, chyba pogubiły po drodze bo jakoś mniej, na razie takie maleństwa to u mnie chyba odpadają.
Się odgryzałaś z tymi liśćmi ;:306 i dobrze i dobrze że się z tego cieszymy nie płaczemy. Tak na razie jesień i niedługo piątek ;:215 mięśnie się wzmocnią ;:306.

To ja Ci jeszcze pokarzę, że grabione było w weekend zanim padnę.
o tu np. dzień po grabieniu
Obrazek

tu w trakcie
Obrazek
i pomocnica
Obrazek
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Wyściskaj Pomocnicę... ;:168
A, liście lecą i lecą... U mnie widziałaś, zaraz po grabieniu naleciało, ale zostaje to brać z przymrużeniem oka i cieszyć się, że jest co robić... ;:306
Dawaj na PW, co Ci tam leży, a ja będę myśleć... :wink:
Co do tego berberysa, co pokazałaś na fotce, to zerknij na Berberys Th. Atropurpurea Nana... Może to on... A może jeszcze się wybarwi w przyszłym roku... :)
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dziękujemy słodkiej pomocnicy za piękny bukiet ;:180, a kto pomalował daszek na karmniku :wink:
Jak ja lubię te ptasie widoczki ;:63
I te Twoje wierzby ;:215
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Każda pora roku ma w sobie to "coś". Trzeba to tylko odkryć i docenić. Całkiem sporo kolorów jeszcze. Ptaki też kolorowe. Lubię je obserwować jak tylko mam możliwość. Na działce mam kilka budek lęgowych ( polecam) i stołówkę w okresie jesienno-zimowym.
Nie sądziłam, że liriope dostępne jest w odmianach :shock: To Twoje jest urocze. Od kilku lat mam, ale takie najzwyklejsze.
Bukiet pierwsza klasa.
Tego grabienia to Ci nie zazdroszczę. U mnie liści też mnóstwo, ale "hektary" mniejsze :wink:
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Pomocnica wyściskana, dziś ma ciężki dzień w przedszkolu, czeka ją sesja zdjęciowa do kalendarza. ;:215
Dorotko nie chyba nie ten , ale też nie ten co zamawiałam no chyba, że jeszcze za młody i się wybarwi w przyszłym roku jak napisałaś ;:306 .

Marysiu przekazane, a karmnik Julka z mamą :D . Z tymi wierzbami to nie wiem co będzie sypią się strasznie to samo próchno, a tyle domków ptaki mają.

Izo dla mnie to najważniesze znaleźć sobie zajęcie na każdą porę roku, wtedy i jej uroki się docenia. Teraz dla przykładu mam grabienie od 3 miesięcy- doceniam tą jesień :;230 .
O budki lęgowe też myślałam, choć u nas to mają dużo miejsc gdzie robią gniazda, ale kilka fajnych budek by się przydało, choć one strasznie drogie a moje dwie lewe rączki nie potrafią.
Liriope polecam, a jakie jest to najzwyklejsze wstaw u siebie to obejrzę, może wcale nie jest takie zwykłe?.

Beti ale o czym piszesz, bo coś mni umknęło ;:124 .
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dorotko, dzięcioł super! To fantastyczne ptaki! A sikorek u mnie też zatrzęsienie! Wróbli chyba mniej niż sikorek :? Ale fajne kolorowe one i ciągle szukają sobie czegoś do zjedzenia w ogrodzie. I same są "czymś do zjedzenia", bo moja kicia nie przepuści nieostrożnej sikorze :twisted: Taka kolej rzeczy.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dziękuję za wspólnie spędzony rok i miłe wpisy.

Proszę moderatorów o zamknięcie wątku.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”