Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7255
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Dziękuję Lodziu za piękny bukiet należę do tych co odwiedzają a nie piszą
bo ogarnęło mnie jesienne lenistwo ,ale wreszcie się zdecydowałam.
Piękny domek masz i dużo sianka, będziesz miała na wiosnę roboty pełne ręce. :wink:
Torcik smakowity wnusio na pewno się cieszył,ja też już niebawem zostanę babcią :)
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Stasiu,miło,ze do mnie zawitałaś ..... Wiem o Twojej podróży do Norwegii-czekam na wieści i fotki.Powodzenia ,trzymam kciuki za udaną misję..... ;:196
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Lodziu piękne i zdrowe pąki róż z działki , u mnie też jeszcze kwitną róże , nie ścinam bo różnica temperatur , w domu zaraz marnieją a na dworze jeszcze całkiem ładnie wyglądają.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Geniu - Twoje róże rosną pod domem i mozesz je widzieć o kazdej porze,ja tego luksusu jeszcze nie mam..... ;:185
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Jak miałam działkę to też tak robiłam ;:108 .
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

W naszym domku,zaliczylismy.........przesadzanie,nasadzenia,pierwszy mróz , a dzisiaj skutki wiatru,który z tego co pokazują media-obszedł się z nami wyjatkowo łagodnie.Wiatr naruszył nasze tujki swieżo posadzone,niektóre się prawie połozyły,troszeczkę sypnęło pierwszym w tym roku śniegiem.Córka,tuje obłożyła bryłami zmarznietej ziemi,zawsze będzie to jakaś osłona i obciążenie..

Obrazek Obrazek
Marto,klon zmienił miejsce,jest nieco dalej,ale w zasiegu wzroku........
Obrazek Obrazek
Dzisiejsze zmagania......
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Mimo mżawki,odwiedziłam naszą " ostoję"-nie prezentuje się ciekawie,czeka na wiosenne przebudzenie....wiatr uszkodził kawałek dachu altanki.......
Za to,mocno z córką działałyśmy w "ostoi bis" - wbijałam paliki przy żywotnikach,córka podwiązywała.Żywotniki wyznaczają granicę
"bliżniaków" i będą w przyszłości osłoną ogrodzenia....
Obrazek
Obrazek Obrazek
Sporo jest do zagospodarowania.......... ;:224
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Lodziu, jestem, kochana ;:196 Bardzo się cieszę razem z tobą z nowego nabytku. Ten twój domek badzo podobny do mojego, kolor, kształt i położenie, z tym że mój nie bliźniak. Z lewej strony domu, tak jak widzę na trzej fotce na pierwszej stronie, mamy identycznie. Ja tutaj zrobiłam kamienną ścieżkę, a po obu stronach rabaty. Jak to u ciebie strona świata? U mnie zachodnia.
Lodziu, mam jedną uwagę, mam nadzieję, że cię nie urażę. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem kładzenia agrowłókniny i wszelakich folii pod rośliny. Też ją miałam i po roku szybko wywaliłam. Rośliny się dusiły, korzonki w poszukiwaniu światła i tlenu szły aż na powierzchnię. Roślina marniała. A chwasty po pewnym czasie i tak wyrastały. Hosty nie miały gdzie rozwijać swojej kępy, bo otwory w folii stały się za małe. Ach, dużo by mówić. Znajdę w necie wątek na ten temat, to podam ci na pw. Poczytasz i może zmienisz decyzję.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego planowania podczas zimowych miesięcy. :uszy
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Wandziu - dzięki za cenne uwagi.Na temat agrowłókniny mam podobne zdanie.Na mojej działce-nie stosowałam,na drugiej sąsiadujacej -moje dzieci dały agrowłókninę-rośliny rosły b. dobrze,nie było chwastów-tylko kora i zieleń.....
Być może zależy to od rodzaju gleby.......Moja znajoma,miała podobną "przygodę" z dużymi juz nasadzeniami i musiała błyskawicznie usuwać wszystkie sztuczności okrywające podłoże.W nowym miejscu,dzieci chciały jak najszybciej i "na skróty" - uzyskać efekt.Będziemy obserwować.....a w następnych częściach do zagospodarowania- wyeliminujemy agrowłókninę.Tuje posadzone w szpalerze,już jej nie mają......
Główne wejście do domu-jest od północy,taras od południa.Strona ,o którą pytałaś od wschodu.....sasiedzi od zachodu... :;230
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Lodziu , chawira ślicznota ;:oj ;:138 ;:138 Na razie 5 arów ''trawnika'' , za jakiś czas piękny ogród ;:333 Teraz na ''czystym polu'' możesz tworzyć wszystko od nowa. Zachodnia , najbardziej ''gorąca'' strona sąsiadom przypadła , duży plus ;:108 Nie dawałem włókniny pod korę i nie żałuję. Nawet jak coś wyrośnie łatwo wyrwać. W firmie mamy tę czarną najgrubszą przysypaną kamykami. Czasami mam ''zaszczyt'' odchwaszczać teren , nie ułatwia pracy . Korzenie chwastów przerastają włókninę , nie jest łatwo wyszarpać z niej . Chwasty będą zawsze . nasiona wędrują z wiatrem , wodą itp. Zbędny wydatek.
Awatar użytkownika
terraza
100p
100p
Posty: 114
Od: 15 sty 2012, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

LODZIU, nowy domek pięknie się prezentuje. Nasz jeszcze w powijakach i jeszcze dużo wody w Wieprzu upłynie zanim będzie chociaż trochę podobny do Twojego. Otoczenie domku już powoli zagospodarowujesz, my póki co posprzątaliśmy przed zimą.
Mając na uwadze Twoje doświadczenie ogrodnicze na pewno dołożysz starań by ogródek był pięknie urządzony a przechodnie go podziwiali.
Życzymy aby przebywanie w nowym domu było przyjemnością a ogród był miejscem odpoczynku i radości. ;:3
Pozdrawiamy. Tereska i Tadeusz. ;:196
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

Nowy dom ;:138 Jeszcze doskonale pamiętam, ile to rodzi emocji i ... sił
- życie zmusza do "szaleństwa"........
Lepiej bym tego nie ujęła. Gratuluję i będę się wpraszać :D
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Lancety rodzinna ostoja ...cz.2

Post »

tade k - Tadziu dziękuję.Co do folii-wyjaśniłam dlaczego została zastosowana.Gdyby nie ułatwiła nam obecnego " efektu"-tkwilibyśmy w punkcie wyjścia.
terraza - Teresko- jak miło,ze zawitałaś.Bardzo miło i ciepło Was wspominam.
Dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam.
swetty - Aniu ,witaj,serdecznie zapraszam.... ;:180
Miło,że jesteś osobą,która potrafi docenić włożoną pracę i trud...o wszelkich " emocjach"-nie wspominając...

Obrazek
Ostoja-odswiętna.......2 świerki serbskie Omorica,jak przetrwają zimę,zostaną posadzone,to samo dotyczy swierk Conica
i malutką kosodrzewinę...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”