Ogród na śmietniku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Może tu nic nie ma o ukorzenianiu bo o krzewuszkach zaczęłam pisać chyba właśnie u Pauli a u siebie kończę :)
Specjalnie się nie przykładam do rozmnażania- jak przycinam krzaczek, to z obciętych gałązek robię sadzonki. Przycinam w różnym czasie, kiedy krzaczek przestaje mi sie podobać albo natchnie mnie jakaś wizja zmian w ogrodzie :wink: Wkładam je w moją ziemię (gliniasta) bez ukorzeniacza, w cień, i zostawiam. Co urośnie to urośnie. Najczęsciej ukorzenia się 25-30%, dużo tu zależy od pogody, bo nie dbam o nie wcale po wsadzeniu. Myślę, że gdyby były z ukorzeniaczem, podlewane regularnie i pod folią to było by pewnie z 90%
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Krzewuszka jest boska! ;:215
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Jest to miejsce robione trochę "na skróty" - chociaż na skróty też było co robić ;:108

Na początku wzięliśmy sie za koniec ogródka od strony bloku, który już pokazałam ale żeby dotrzeć do edenu, trzeba było sie przedrzeć przez to pokrzywisko:

Obrazek Obrazek

które tak wyglądało wiosną. Potem pokrzywy wybujały ponad ludzkie pojęcie i nawet hamaka nie dało się powiesić. A skoro do ładnej części ogrodu można było dojść tylko w odpowiednim zabezpieczeniu czyli długich spodniach i długim rękawie osłaniając twarz przed ogrodowym drapieżnikiem - pokrzywą, przez sezon wyrywałam to zielsko większe ode mnie, żeby się nie rozsiewało dalej a potem - do roboty ;:215

Zaczęło się od wyzbierania śmieci i gruzów

Obrazek

Potem wyrównaliśmy trochę teren przemieszczając ziemię z innej części ogrodu, gdzie była górka. Pod tą niewielką warstwą ziemi zostały zasypane te gruzy, które były w ziemi. Było ich tak dużo i taka drobnica, że po wcześniejszych doświadczeniach nie było już chętnych do wykopywania ;:219 Stanęło na tym, że część gruzów została w ziemi a z wydobytych z trudem i mozołem płyt powstał placyk



a przy nim skalniak na gruzowisku

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ewuniu zmiany spektakularne ;:138
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Potem już było tylko piękniej i lepiej ;:138 Dobre dusze (Gosia i Żaneta ;:167 ;:167 ) znosiły kwiatki ze swoich ogródków i powstawało miłe dla oka miejsce, które stało się ulubionym miejscem odpoczynku na hamaczkach ;:19 po ciężkiej pracy.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Miejsce to darzę dużą sympatią szczególnie rośliny, które rosną na tym na czym rosną ;:180 Zakorzenione w gruzach chyba łatwo nie mają ale nawet jak jest sucho dają radę i cieszą oczy :tan

Obrazek Obrazek

a jak pięknie rozkwitną to korzystają motyle

Obrazek Obrazek

Jest to miejsce nad którym dużo myślałam, jak je zmienić, żeby było lepiej i każde takie rozmyślania kończyły się na niczym. Nie wymyśliłam nic żeby polepszyć. Więc przyjęłam, że jest dobrze tak jak jest i dałam spokój.
Teraz wszystko się rozrasta ;:oj a ja wyrywam i rozdaję :tan żeby inni mieli radość ;:3 bo na kompoście takie rzeczy u mnie raczej nie lądują

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Jej ;:oj Takie coś mi się marzy :D
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Mateusz, dużo z tego co tu widzisz do ciebie pojechało :wit za niedługo będziesz tak miał ;:108 bo to się wszystko mnoży jak króliki :D szczególnie skalniaki. Ja przesłałam ci "kępki" ale nie bój się ich rozdzielić na "drobne" - wiosną będzie z nich mały placyk. Podobnie z tojeściami i gęsiówką a tą białą tawułkę też masz w paczce. Zresztą jak nie będziesz wiedział to pytaj - dlatego wszystko podpisałam, żeby było łatwiej się dogadać :D
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Coś tam wiem na ten temat, choć byliny to nie mój konik...
Zresztą tak jak pisałem to co mam, to mam w nadmiarze, u mnie roślin nie brakuje, tylko, że są małe oraz mało różnorodności.
Jednak coś tam będę kombinował. U mnie wcześniej nawet nie pozwalali mi na tej łące nic robić, a teraz to już się nie pytam tylko stopniowo przesówam się w głąb. :D Na wiosnę planuję jedno wielkie bum, ciekawe co mi powiedzą.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ja tam bym nic nie zmieniała.
Fajne jest to, że wykorzystałaś gruz na placyk.
Bardzo fajnie to wygląda. A te rosliny rosnące pomiędzy płytami nadają temu miejscu charakteru
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Mnie też się podoba :D Kolorowo, naturalnie. Cudnie ;:167
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Zajrzałam i przepadłam. Przeczytałam i obejrzałam od początku. Jesteś Wielka! ;:180 Dokonałaś (dokonaliście) rzeczy niemożliwej. Jestem pod wrażeniem pasji, wysiłku i wiary. Stworzyłaś cudowne miejsce, które zachwyca. Niewiele osób by się na to porwało. Gratuluję!
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Lubię tu zaglądać. Masz piękny ogród, a poza tym przypominają mi się moje zmagania z zapuszczonym ogrodem i remontem starego domu.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Danusia, masz piękny ogród. ;:oj Oglądałam z przyjemnością. Ja gustuję w bylinach ale niesamowicie podobają mi się ogrody pełne zakamarków- są takie urokliwie tajemnicze. Szkoda, że nie wstawiłaś zdjęć zanim ogród nabrał takiego uroku. Pozdrawiam serdecznie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”