Ogród na śmietniku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Dziękuję WSZYSTKIM odwiedzającym za miłe słowa ;:31
Jest mi bardzo miło, bo jak pooglądałam Wasze ogrody na forum, to trochę mnie przygasiło- Wasze takie piękne, że mój wydał się taki skoromny :roll: W każdym razie cieszę się, że nasza praca dała takie efekty i myślę, że mamy z tego duuuużo więcej satysfakcji niż gdyby zrobiła to firma ogrodnicza. Tu na każdym kawałeczku ziemi została kropelka NASZEGO potu ;:159

-- 10 paź 2013, o 08:56 --

Paulinko,
podziw jest obustronny :)
A na tulipanki muszę cierpliwie poczekać do 15-ej ;:65
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Arnika2 pisze:Ewo jestem pod wrażeniem ;:oj
Szczególnie ta różnica.....przedtem i ......teraz. Powinnaś zmienić tytuł wątku na METAMORFOZA ! :wit
Faktycznie, to chyba lepszy tytuł ale jak pierwszy raz stanęłam na moim przyszłym ogrodzie to pierwsze co pomyślałam było: "O Boże co za wielki śmietnik" i to było też pierwsze co mi przyszło na myśl przy zakładaniu tego wątku.
Zdjęcia nie oddają wszystkiego- na podwórku, tam gdzie teraz jest widoczna kostka rosła nawłoć w wielkich ilościach przemieszana z pokrzywami. Jakże wielkie było nasze zdumienie ;:oj kiedy okazało się , że to rośnie na dywanach i chodnikach (ktoś wyrzucił??) po zerwaniu darni z chodnikami i może z 10cm ziemi pieknej pruchnicznej powstałej pewnie z opadłych liści szpadel zazgrzytał o KOSTKĘ. I zdziwienie moje było tym większe, że dom znajduje się prawie w centrum miasta i jak mało czasu było trzeba, żeby przyroda tak się rozpanoszyła i próbowała odzyskać swój teren.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ewa ,najbardziej cieszy to co własna głowa wymyśliła i własne ręce wykonały ,to jest podwójna radość :wit
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ewo - piękny kwiatku - witam Cię serdecznie!
Z dużym podziwem przeczytałam historię Twojej przygody z ogrodem okraszoną zdjęciami - ogrom wykonanej pracy i jej efekty zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Ogród ślicznie się rozwija i z każdym sezonem będzie piękniał... Jak wygląda w tej chwili dom, który w momencie zakupu działki był w mocno 'sfatygowanym' stanie? Ciekawam zmian i na tym polu :)
Pozdrawiam Cię serdecznie,
A
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Aguniada,
zajrzałam do Twojego bloga i poczytałam trochę o trawach. Też z czasem doceniłam ich piękno :)

Na początku przygody z ogrodem brałam wszystko jak leciało. Co kto podarował, to znalazło swoje miejsce u mnie. Oczywiście o roślinach miałam blade pojęcie więc nie obyło się bez wpadek. Dużym zaskoczeniem okazała się trawa wydmuchrzyca piaskowa. Wsadziłam ją w moją glinę w środek rabaty, rosła pięknie i cieszyła oczy a jak zakwitła !!! Ile było zachwytów, bo kłosy ma piękne ;:138
Nadszedł nowy sezon i teraz zobaczyłam co ta trawa potrafi :?
Rozrosła się w kilkunastu miejscach na tej właśnie rabacie:


Obrazek

a tak na marginesie to jest miejsce, gdzie lądowały wszystkie rośliny, którymi byłam obdarowywana i z którymi nie wiadomo co było zrobić i jak fajnie samo wyszło :wink:
Więc trawa została eksmitowana na inne miejsce- pod płotem, też niezbyt szczęśliwie, bo coraz dalej zagląda do sąsiada. A że sąsiad wyjątkowo miły i wyrozumiały, nie muszę jej usuwać :)

Jakiś czas później to miejsce zaczyna pachnieć na cały ogród, gdy rozwijają się piwonie, wydobyte spod gruzów.
Podczas sprzątania ogrodu znalazłam kłącza z czymś kiełkującym czerwonym, co mnie bardzo zaintrygowało. Przesadziłam w miejsce gdzie lądowały inne "nie wiadomo co" i taką mniej więcej miałam minę jak się ukazały kwiaty ;:oj

[/URL] Obrazek

Teraz mam kilka traw ale mało ich uwieczniłam na zdjęciach. Jednak ta która najbardziej mnie cieszy doczekała się fotki z moim kochanym ;:167 pomocnikiem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Jak pięknie u Ciebie ;:138 , zmiany niewyobrażalne ;:oj , jak dobrze, że robiłaś zdjęcia. Teraz widzisz ile pracy i wysiłku macie za sobą. Ogród imponujący. A pomocniczka śliczna, też mam pomocnika, ale cłopczyka, 4-latka.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Witaj Ewo, fajnie że założyłaś wątek bo naprawdę masz się czym pochwalić. Jestem pod wrażeniem zmian. Sąsiedzi pewnie się cieszą że mają z okien bajecznie kolorowe widoki.
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Poprzedniczki już chyba wszystko napisały .Pozostaje mi tylko wielkie WOOOOOOOOOOOOOOOOW . ;:oj ;:138 ;:138 ;:138 ;:138

Będę śledzić dalsze losy Twojego niby śmietnika . Chyba powinnaś zmienić tytuł wątku .
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ale przemiana ;:138 niesamowite, podziwiam Cię ;:167
Awatar użytkownika
kuleczka
200p
200p
Posty: 241
Od: 28 kwie 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie pd - wsch

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ewuniu, jestem w szoku :shock: Tyle pracy włożyliście, ale warto było. Trawa gigant, też na nią choruję, ale jeszcze muszę się wstrzymać z zapędami :D Piwonia cudowna, moje 3 rok siedzą w ziemi, ale tylko parę marnych liści wypuszczają, miałam nadzieję :? chyba się z nimi pożegnam. Irysy też świetnie się prezentują, ja mam tylko niskie, ale te wysokie są w planach :D W ogóle same achy i echy, pięknie.
Rośliny : Kuleczkowy kolorowy świat
Ogólne rozmowy: Kuleczka na okrągło
Zapraszam Dorota :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Jak Feniks z popiołów powstał twój ogród.
Dziewczyny już wszystko napisały przede mną.
A to kupowanie to chyba ma każda we krwi.
Chcociaż sporo już potrafi się opanować.
Ale to lata ćwiczeń :wink:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

zachwycam się twoją piwonią bo to moje najulubieńsze :heja :wit
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Hej Ewo Nie wiem, co powiedzieć jestem w szoku i pod ogromnym wrażeniem, i pełna podziwu. ;:180 ;:180
Mnóstwo pracy na pewno i wysiłku włożyliście na stworzenie tak pięknego ogrodu, jakim jest teraz, ale warto było ;:215
Szczerze pozwiedzawszy Ja bym tak zrujnowanego gospodarstwa nie kupiła nawet jakby za niewielką cenę sprzedawali.

Skalniak przepiękny :D
Wydmuchrzyca piaskowa przepiękna :)
Iryski tez piękniutkie
A mała pomocnica przeurocza :wink:
Ewo Twój ogród wcale nie jest skromny ;:77
jolifleur pisze:Aniu, Paulo i Jolu dziękuję za wsparcie ;:196 Nie sądziłam, że tak szybko ktokolwiek to co piszę odnajdzie. Jak to zrobiłyście?
Po prostu zauważyłam ze założyłaś swój wątek ogrodowy i wieszałam od razu do Ciebie ;:196
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”