Ogród na śmietniku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

A oto zimowe obrazki sprzed kilku dni:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a takie śliczności znalazłam podczas sprzątania:


Obrazek

-- 11 mar 2018, o 09:23 --

Teraz z niecierpliwością czekam, aż białe widoki zmienią się na zielone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :wit
Obrazek
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3522
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ewka te zimowe obrazki bardzo ładne ale
chyba pora już na wiosenne ;:108
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Wiosna u mnie jakoś wolno się rozkręca. Ledwie z ziemi wyszły ranniki i trochę przebiśniegów - reszta śpi. Może po tych kilku ciepłych dniach, które zapowiadają będzie co fotografować :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Ewo ,jakoś tej bieli nie zazdroszczę :;230
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Dorcia, ale widziałam u Ciebie w wątku, żei u Ciebie też śniegiem posypało. Dobrze , że szybko stopniał :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Bardzo szybko,a dzisiaj prawdziwa wiosna,szkoda,że podobno na krótko,no ale w końcu nadejdzie ta na którą czekamy
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Gratuluję,
piękne miejsce, dużo pracy włożyliście w uprzątnięcie tego miejsca- ale wyszło- PRZECUDNIE! Dobrze że zostałaś namówiona do założenia tego wątku bo dzięki temu dajesz nadzieję że ciężką praca da się stworzyć naprawdę coś pięknego. Powodzenia w dalszych planach, aczkolwiek moim zdaniem już jest przepięknie ale wiem że ludzie czynu nie spoczywają na laurach :heja

-- 12 mar 2018, o 12:00 --
Gosia
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Dorcia, dzisiaj było ciepło i ruszyłam uporządkowac maliny :) ale deszcz mnie przegonił ;:223 Ach, ta pogoda ;:218

Gosiu, dziękuję ;:196 chętnie obejrzała bym Twoje królestwo, może teraz Ty dasz się namówić na swój wątek ?
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Lubię ,,przechadzać się" po Twoim ogrodzie- cudności :D Pomysł z wykorzystaniem drzewa mnie zachwycił- tak naturalnie wyszło i pięknie zarazem- brawo :uszy Co do zmienności pogodowej- to miałam podobnie- część trawnika wygrabionego- a tu nazajutrz nie było nic widać i trzeba się było na poważnie zająć odśnieżaniem... ;:173 Miechunka- arcydzieło- usiłuję ją wyhodować u siebie i zupełnie mi nie idzie- ale nic to- może kiedyś się uda ;:224 Brawo jeszcze raz za całokształt- Twój(a raczej Wasz- bo o jakiś pomocnikach słyszałam)ogród jest ciągle dla mnie inspiracją ;:196
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Karolina, dawno się tyle pochwał nie nasłuchałam :tan Bardzo się cieszę, że mój ogród wpadł Ci w oko.
Ponieważ to moje pierwsze kroki w temacie ogrodnictwa więc teraz kilka rzeczy bym zmieniła... ale ponieważ ogród przechodzi w nowe ręce inni będą tu realizować swoje pomysły :) Na razie ja się nim jeszcze opiekuję ale już nic nie zmieniam. Korzystam z tego co jest zrobione i po woli oswajam się z myślą, że to juz nie moje. Zawsze będę ten mój pierszy ogród wspominać z nostalgią a zdjęć narobiłam tyle, że będzie co oglądać :)

Teraz w temacie miechunki: ta roślina rośnie jak perz, rozłazi się po całym ogrodzie więc całkiem nie pojmuję, jak u Ciebie może nie chcieć rosnąć. Mam ją na ciężkiej gliniastej ziemi i w lekkiej, przepuszczalnej, ubogiej i z przewagą piachu. Na tej drugiej lepiej rośnie, tzn kwiatostany ma dłuższe i szybciej "się rozłazi". Oba ogródki mają kwaśną ziemię więc może to jest tajemnica ? Jeśli nie masz skąd wziąć sadzonek to u mnie na wiosnę sporo będę wyrzucać, bo powłaziła mi w irysy, liliowce, lilie i sama nie wiem w co jeszcze :;230 Czekam aż wyjdzie z ziemi, żeby ją trochę przetrzebić.

Pozdrawiam zimowo, bo znowu śnieg za oknem :(
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Tyle pochwał, bo dawno nie byłam i jakoś tą nieobecność musiałam nadrobić i się zrehabilitować :wink: A ogród jest piękny- i już :wink: Jednym słowem przeprowadzka- trudny temat- powiem szczerze, że czasami zastanawiałam się teoretycznie nad wyprowadzką od rodziców(związaną z zmianą stanu cywilnego)- ale mam nadzieję, że nie nastąpi to za szybko- mam miliony (już chyba) książek, a o kwiatach doniczkowych to strach mówić ;:173 (a wiem, że przynajmniej 2/3 musiała bym zabrać). Co do miechunki to próbowałam z nasion- i może stąd słabe wyniki- w końcu nikt nie jest doskonały ;:108 Co do sadzonek to bardzo chętnie ;:138 Jakieś machniom możemy zrobić ;:196
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Zdołałaś posprzątać ogród w jeden dzień ;:oj
Zazdroszczę
Ja już 3 dni sprzątam i końca nie widać
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Gosiu, też nie mogłam w to uwierzyć ale sporo zrobiłam jesienią i teraz po 1 dniu pracy została mi tylko "kosmetyka" :wink:
Ale, żeby nie było tak anielsko, to w drugim ogrodzie mam jeszcze nic nie ruszone, bo co się tam wybieram, to spadnie śnieg ;:223

Teraz mają nastać ciepłe dni to się biorę do pracy na całego :D i kilka nowych roślin czeka na wsadzenie :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”