Ogród w słońcu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Ogród w słońcu

Post »

Witam wszystkich w moim wątku ;:7
Nie wiem czy to, co mam do pokazania można już nazywać ogrodem, ale spróbuję was nie zanudzić monotonią zdjęć, o ile ktoś będzie chciał do mnie zaglądać ;:131
Do zagospodarowania mam jakieś 200m2 i jest to teren wywalczony i wydzielony na ogród. Pierwsze moje, własne, osobiste rośliny (cebulki tulipanów) zakupiłam w 2011r. na wiosennej wyprzedaży..takie było moje pojecie o sadzeniu, że cebulki wsadzałam na wiosnę, o dziwo wszystkie zakwitły :) Od tamtej wiosny sukcesywnie coś dosadzałam, a dzięki forum to w ogóle robię się ubogą kobietą i widzę jak wiele mi jeszcze brakuje do wymarzonego ideału.
Teraz sprawy nudniejsze i rozwlekłe, więc osoby o słabszych nerwach lub wzroku proszone są o przejście bezpośrednio do zdjęć, które mam nadzieję uda mi się wstawić
A było to tak: po ślubie zamieszkałam u mojego M, u jego rodziców, a naszym najbliższym sąsiadem jest szwagier z rodziną. Dwa domy na jednej posesji. Niby nic, ale jak się potem okazało, póki nic się nie dzieje jest ok, ale jak zaczniesz coś zmieniać to..no cóż jest różnie :roll: Za domem zastałam ogromny plac porośnięty równie ogromną łąką pokrzyw, ostów i oczywiście mojego ulubionego chrzanu. Kiedyś była tu ekologiczna działka uprawna, ogromny warzywniak, zbyt duży dla teściówki, której problemy zdrowotne nie pozwoliły na dalszą w nim pracę. Niestety pozostało przekonanie, że kiedyś tu jeszcze będzie grządka, będziemy coś sadzić, więc nic nie można "kombinować" a już nawet nie myśleć o stałych obiektach typu pergole czy altany. Tak więc stało to "cudo" przez kilka lat odłogiem, aż wreszcie małymi kroczkami zaczęłam do domu "znosić" rośliny. A to byliny od mojej mamy (która ma przepiękny kwiatowy ogród), a to cebulki, a to Mąż posadził winogronki..pojawiły się dzieci, więc pasuje regularnie kosić chwastowisko, aby miały miejsce do zabaw ;:224 i tak kawałek po kawałeczku wydzierałam ogród "dzikiej naturze"

Niestety nie znalazłam zdjęć "łąki", pierwsze zdjęcia są z 2012r już po wymianie siatki ogrodzeniowej na betonowe elementy i po kilkakrotnym regularnym koszeniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wiosną pozbyłam się kompostowiska, które ktoś wymyślił na środku placu..żeby było blisko ;:306

Obrazek

a potem wjechał sprzęt ciężki i narobił rozgardiaszu

Obrazek
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Witaj :wit :wit Sabinko wśród forumowej braci ;:108 ciekawie się zapowiada Twoje wydarte 200 m z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg .
pozdrawiam i zapraszam do siebie.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród w słońcu

Post »

Od razu przyleciałam do Ciebie :D Ciekawa jestem, co dalej będzie, bo początek faktycznie nieco przygnębiający-ogród wydarty dzikiej przyrodzie :D Mam nadzieję, że dla kompostownika znalazło się miejsce gdzieś na uboczu.
Co się dzieje po prawej stronie płotu? Jakieś podpory powstają? Pergola? Miejsce pod drzewem w rogu mi się podoba-mnóstwo możliwości ;:oj
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród w słońcu

Post »

Sabinko jestem i ja, mijamy się w wielu wątkach i czekałam na twoją ogrodową przygodę.
Jestem i będę kibicować w tworzeniu ogrodu :wit
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Witaj Sabinko.
Fajnie ,że założyłaś wątek . Widzę,że masz duże pole do popisu. Początki są zawsze trudne,ale przy pomocy forum szybko uda Ci się. Życzę powodzenia i czekam na dalszą fotorelację z Twojego ogrodu. ;:306
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Witaj Marysiu :wit wydarłąm trochę terenu, teraz przekonuję do pomysłów i uczę, że to co inne nie zawsze jest gorsze :lol:
Jesteś Ewo, Faktycznie kompost leżakuje sobie teraz całkiem z tyłu ogrodu, obok no właśnie tych podpór, które stały się składzikiem na drewno i ogrodowe przybory, a z czasem miejscem "idź to wrzuć pod dach" :evil: .
Witaj Agnieszko, faktycznie patrzę po avatarze i znajoma twarz, miło że jesteś ;:168
Alu, oto dalszy ciąg

tak więc kompostowisko okazało się baaaardzo głębokie i szkoda było marnować świetnej czarnej ziemi..dlatego zaplanowałam tam pierwszą rabatę ;:173
oto wersja prowizoryczna (genialna kobieta, najpierw kupiłam zielska, potem myślałam gdzie to wsadzić ;:306 ;:306 )

Obrazek

A jesienią mój M znalazł na tyle czasu aby wymurować mi to

Obrazek

Obrazek

przed rabatą, w tym zakolu mamy zamiar (mój M) wybrać ziemię, ułożyć granit i w powstałej niecce zrobić miejsce na "posiadówy" a w przyszłości altanę..mam nadzieję, że się doczekam ;:306
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród w słońcu

Post »

Ale fajne miejsce Ci się szykuje :D Zostaw trochę miejsca na powojniki albo inne pnącza, żeby tę altanę osłonić :wink:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Ewo tak myślałam żeby na altanę puścić akebię i różę compassion. Ew jakiś powojnik z tych rosnących niesamowicie, gdzieś zaplątałam nazwy, ale z tych co to nawet do 6m rosną ;:108
moja wiosna 2013 cz1

Obrazek

Obrazek

a tu mistrz drugiego planu..mleczyk ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ach tęsknię już do takich widoków ;:145
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Hej hej hej :wit Witam Cię Sabinko :D
Wszyscy tęsknimy :( Im więcej kolorowych zdjęć, tym szybciej wiosna przyjdzie ;:3
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Witaj Sabinko :wit
Dołączam do Twojego grona z ogromną ciekawością... i cieszę się, że kolejna krajanka na FO ;:196
Pozdrawiam!
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród w słońcu

Post »

Ale mi się udało wskoczyć na pierwszą stronkę. :tan
Z wielką przyjemnością do Ciebie zajrzałam Sabinko. :heja
Początki bardzo udane ;:138 fotki roślinek akurat na czasie, lubię te wiosenne karzełki. ;:215
Powolutku wypełnisz ogród najbardziej wymarzonymi roślinkami, nie zapominając o pnączach.
Będę Ci kibicować oglądając postępy, bo zapał masz ogromny.Powodzenia ;:333
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Witaj Grazka226 :wit
Witaj Esmeraldo :wit
Witaj Stasiu :wit bardzo mi miło słyszeć pochwały od kogoś z TAKIM doświadczeniem, staram się coś wyczarować,ale wiadomo, że cięższych robót sama nie wykonam a i finansowo czasem gorzej objąć wszystkie chciejstwa ;:173 W tym roku mam obiecane drabinki na clemantisy, więc z nadzieją czekam cieplejszych dni :D

Bardzo wczesnym rankiem było dzisiaj -11, dobijające ;:222 teraz nie ma ani jednej chmurki i temperatura rośnie w ogromnym tempie jest już 5. Zrobiłam obchód i śnieg topnieje w oczach, gorzej jak nie będzie białej poduchy a zostaną te okropne mrozy.. ;:223
dalszy ciąg przywoływania wiosny ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

broniłam się kiedyś przed sasankami, nie wiem dlaczego. Do momentu kiedy mama podarowała mi jedną ze swoich własnych wysiewów. Zasadziłam bez przekonania "marchewkową" kępę, a na wiosnę się zakochałam ;:167 dokupiłam 6 szt. mam nadzieje, że w tym roku mróz im nie zrobi szkody i zakwitną

Obrazek
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród w słońcu

Post »

Zazdroszczę drzewa tuż przy domu - kwiaty, zapach, cień....
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”