Aprilkowy las cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Witaj Jolu,twój ogrodowy las i bez słońca cudny,te sosny dodają tyle uroku ;:196
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Dzięki Jolu za zdjęcia. są śliczne.
Twoja hortensja zwariowała, tak jak moja funkia- też puściła kwiat jesienią i zrobiła mi dużą niespodziankę ;:oj ale teraz mróz ją załatwił i fotki się nie doczekała. Moj błąd. Ale wczoraj za to udało mi się zrobić ładne zdjęcie w ogrodzie.

Obrazek
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

No tak, człowiek macha łopatą w ogrodzie, a tu nowe wątki zakładają :wink:
Nareszcie wykopałam, co miałam wykopać i teraz mróz mi nie straszny.
Trochę to wszystko za wcześnie, ale skoro taka jest wola nieba...
Jolu to świetne uczucie, obserwować, jak ogród rozwija się i dojrzewa.
Tym bardziej, że to nie ja muszę walczyć z korzeniami drzew i wyskrobywać ostatnie miedziaki ze skarbonki (moja już pusta ;:223 ).
Stabilizacji w pracy i radości z posiadania ogrodu ;:196
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu widoki jak zawsze u Ciebie piękne.... uwielbiam Twój leśny ogród.... oaza spokoju.....
Czytam o sadzeniu między innymi floksów.....zdradzisz jakie kupiłaś ???
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Hej Jolu,
teraz moja koleżanka dostała linka do twojego ogrodu, która kocha leśne klimaty :)
Myślę, że też się zachwyci :D
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu, tworzysz w swoim lesie bardzo korzystny mikroklimat dla róż. Zresztą wszystkie rośliny bardzo Cię lubią. Do sadzenia każdej podchodzisz z wielkim namaszczeniem przez glebę, którą masz, piasek. Dajesz w doły porządną ziemię i to procentuje. Trzymaj tak dalej. Projektuj swoje zielone miejsce na ziemi a my będziemy podziwiać. Kompozycji muszę nauczyć się od Ciebie, bo sadzę a potem...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu :wit
Ale u Ciebie jesienne; bajkowo,,pięknie :D ;:108
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

April, robaczki lubią owoce, choć tych z konwalii nie próbowałam :lol:
Najbardziej za to lubią WINOgrona ;:209
Pod koniec sezonu zawsze mam powera do przesadzania, to najbardziej sprzyjająca pora roku na takie przeprowadzki i małe rewolucje ;:215
Twój jesienny ogród w lesie ma tyle uroku! Oby ciepły październik pozwolił nam cieszyć się takimi widokami jak najdłużej ;:138
Buziaki ;:196
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jesień i wiosna to czas na rewolucje. Chociaż mnie się zdarzało przesadzać w trakcie lata. ;:124
Ciekawe, co wymyślę wiosną.
Jolu, jednak chyba nie dam rady pojechać. :(
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Witam miłych gości ;:4
Reniu, moje hortensje dziś już też odrobinę się zmieniły, choć mrozu nie miałam tak silnego. Fakt że dalie, niecierpki i begonie padły ale pozostałe roślinki jakoś tam jeszcze się trzymają, choć z dnia na dzień coraz gorzej.
Marzenko bardzo się cieszę razem z tobą z niedalekiej perspektywy ogrodzonej działki. Teraz będziesz mogła rozwinąć ogrodniczo skrzydła, bez ryzyka utraty roślinek ;:196
Koziorożec/Marto ;:196
Jolifleur/Ewo cieszę się, że założyłaś wątek bo masz sporo osiągnięć w ogrodzie i warto się tym dzielić z innymi. Z ciekawostek to zakwitł mi cyklamen i hiacynt ;:306 Więc wszędzie natura świruje...
Iwonko, postraszyło mrozem i znów jest lato :tan Dobrze że nie zdążyłam pochować letnich ciuchów, bo pogoda jest cudowna. Mam masę planów na weekend, w tym też walkę z korzeniami. Jak chcesz spróbować jak to jest to zapraszam. Moja skarbonka też już pusta i nawet zastawiona na zakup jesiennych róż ;:306 ;:cm
Agess dziękuję ;:168 Z floksami nie zaszalałam, tylko kilka fioletowych dosadziłam do już rosnących różowych i białych. Żadnych rewolucji nie wprowadzam, nie mam już sił na jesieni. Chyba się wiosną wypaliłam...
Marzenko, bez przesady z tymi dobrymi kompozycjami. Też zaczynam już przesadzanie. Ale fakt że staram się powstrzymać moją łapczywość na wszystkie roślinki. Z różnym skutkiem :;230 Ja dopiero od niedawna wiem czego chcę w ogrodzie ale jeszcze nie do końca wiem jak to osiągnąć ;:199
Anabuko/Anno przecież u ciebie jeszcze więcej kolorów jesieni. No i te fotki żyjątek latających, aż się cofnęłam jak takie wielkie coś zobaczyłam tuż przed moim nosem :;230 bałam się że użądli....
Kasiek, nawet bym cię nie namawiała na spróbowanie tych konwaliowych owocków ;:191 A WINOgrona też uwielbiam, niestety ostatnio po jednym kieliszeczku serce mi łomocze. Jak tu się na jakąś imprezę wybrać jak człowiek nawet pić nie może ;:152 Szkoda zajmować innym miejsce...
Twój power na przesadzanie jest bardzo dobrze ukierunkowany. Znów będziemy podziwiać nowe, piękne rabatki. Wstrzymam się z robieniem swojej zimozielonej, to może coś ciekawego podejrzę u ciebie co się da w moim ogrodzie wykorzystać ;:173 Bezczelna jestem, co...... ;:300
Margo/Gosiaczku ale ja już sił nie mam na przesadzanie...wiosna zużyła wszystkie. A co do wyjazdu to też jeszcze nie wiem. Ale jak będę jechać to z pewnością zadzwonię, najwyżej porwę cię na siłę po drodze....
Z ostatniego tygodnia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

:wit
Ale cuudne jesienne fotki,,,nasycone słońcem i kolorami kwiatuszków :D
Róże,marcinki,hortensje,,,jeszcze wszystko piękne ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jola, jak też róże u Ciebie szaleją. Jednak osłona lasu dużo daje. Moje posadzone w słońcu, ale bez osłony i po mrozach nie mam już nawet Boniki.
Za to Iceberg przy ganku i inne 3 mają się całkiem świetnie. Ważne, ze już wiesz do czego dąrzysz, sposób na osiągnięcie celu też znajdziesz ;:108
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Ok, zapraszam do siebie ;:306
Drewutnia wyszła rewelacyjnie.
Ja znowu planuje przesadzanie, ale wiosenne.
Na ten rok już skończyłam.
Teraz tylko dołki pod nowe róże,ogarnięcie ogrodu tylko tyle o ile, bo zazwyczaj porządki robię wiosną
I będe czekała na nowy sezon :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”