Aprilkowy las cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu, no proszę 4 część jesienno-zimowa ;:333
Nie zaszywaj się na ten czas, zawsze jest co pokazać np.pierwszy śnieg, który uwielbiam. Gorzej z następnymi opadami :roll:
U mnie też rano był przymrozek i pierwsze skrobanie szyb ;:222
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu doskonale rozumię Twoje problemy z dojazdami do pracy. Teraz co prawda mam 15km, ale od grudnia będzie to właśnie 40km. Czas, czas, czas, tego będzie mi najbardziej szkoda, o paliwie już nie wspomnę oczywiście :(
W sumie to Twoje założenia powinnam sobie wydrukować i trzymać się ich bardzo, bo mam jarmark na rabatach. Pomysł z liliami w donicach też słuszny i będę tak sadzić tej jesieni ;:108
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu dziękuję za wyczerpującą odpowiedz , co prawda ja swoją anabelkę tnę na wiosnę równo przy ziemi (tak radził sprzedający ) kiedy to jeszcze nie wiedziałam co właściwie kupiłam pędy są sztywniejsze i nie pokładają się aż tak ,chociaż w tym roku kwiaty były ogromne i po jakiejś ulewie mimo konstrukcji kilka mi się podłamało,takie cięcie nie daje bukietu a raczej szpalerek,bo rosną w szerokość teraz mam ok 2 m długi pewnie byłby dłuższy ale była przeze mnie zaniedbywana, działkę mam odległą od miejsca zamieszkania 47 km i praca w soboty i niedziele ,teraz poświęcam działce więcej czasu Jolu dobry pomysł z donicami przy sadzeniu lilii ,trochę za późno zajrzałam i z donic poszły do ziemi , ale może to i dobrze bo donice były spore ale powinny być jeszcze większe bo bardzo były rozrośnięte po wyjęciu wsadziłam wielką bryłę nie rozgrzebując jej .Ucieszyła mnie wiadomość o Limelce bo będę miała kolejne do niej podejście poprzedniczki kupione to nie były Limelki dzięki temu mam o kilka odmian więcej . Podziwiam Twój tworzony ogród jest piękny ;:180
pozdrawiam Ela
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu, nigdzie już na dłużej nie wyjeżdżam. Od razu po powrocie rzuciłam się do prac ogrodowych. Poza tym zamówiłam jeżówki i żurawki. Wyjeżdżamy jeszcze z chórem na tzy dni do Brna, no i to będzie na razie tyle.
Aha, jeszcze tulipany sadzę :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu, jeśli chodzi o zime to mam tak samo, jeśli chodzi o zimno, ale mimo wszystko lubię te wieczory przy kominku, pod kocykiem z lampką wina, jakimś dobrym ciachem. Kiedy zapada ciemnośc wydaje mi się, że jestem cała nią otulona. Ale najchętniej nie wychodziłabym wtedy z domu. Na ogól prowadzę bardzo aktywne życie. Zima to taki czas wyciszenia.
No i lubię powroty do letnich widoków w Waszych ogródkach
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Witaj Jolu! coraz zimniej, coraz dłuższe wieczory, ale Twój ogród wygląda jak jakaś tajemnicza, cudowna wyspa pośród lasu. Widać też, że to co nam wydaje się nie końca jeszcze ukończone już może innych przyprawiać o zachwyt (brawo za zdjęcia Justi), choć Twoje ostatnie ujęcia są przepiękne.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Elu, Wando, Goś, Joasiu dziękuję za odwiedzinki.

Jakoś mało się ostatnio dzieje w moim ogrodzie za to bardzo dużo na gruncie zawodowym i nie mam czasu zaglądać przez to na Forum.
W ogrodzie nie tyle mało się dzieje, co są to prace nie dające chwilowo efektu, takie jak sadzenie cebul tulipanów i czosnków, uprzątanie przemarzniętych dalii i innych jednorocznych.
Róże jeszcze kwitną a raczej zabierają się za kolejne kwitnienie. Jest cała masa pąków ale szanse mimo ocieplenia raczej marne na to że zdążą przed kolejnym ochłodzeniem zaprezentować się w pełni.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Tak czekałam na kwitnienie Indigoletty ale zbrązowiała zanim się rozwinęła. Ma jeszcze dwa pączki ale raczej nie zdążą zakwitnąć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Witam, są tu piękne zdjęcia z ciekawej perspektywy. Ja w szaleństwie ogródkowym zapomniałam o zdjęciach ale jak obejrzałam Twoje postanowiłam od wiosny się pilnować - przecież ogród tak się zmienia, że wato to uwieczniać :) Funkia, która jeszcze kwitła na początku października nie doczekała się fotki, bo w tym tygodniu zmroził ją przymrozek - a taka była piekna.
Z przyjemnością będę tu zaglądać :)
Moge poprosić o jesienne fotki?
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Witaj Jolu!
Czytam, że życie zawodowe daje Ci w kość... masz jeszcze siłę na pracę w ogrodzie, czy tylko weekendy jej poświęcasz?
Jesień za pasem, a u Ciebie wciąż róże dają swój popis... jeśli pogoda dopisze, to niektóre pąki zdążą zakwitnąć. Ja już swoje szykuję mentalnie do kolejnej pory roku.
Zdjęcia pełne uroku...
Pozdrawiam!
A
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Witaj Aprilku!
Twój leśny zakątek o każdej porze roku odkrywa kolejne uroki ;:138 Pięknie prezentują się trawy i owocki na cisach ;:170
Trzymam kciuki za trochę oddechu w pracy i chwile odpoczynku w ogrodzie :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Jolu melduję się :uszy
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

Joluś,
Melduję, że też nie mam czasu na ogród i na forum.... No taki czas.....cebulowe dalej siedzą w torebkach :oops:
Ale udało mi się zebrać dla Ciebie nasiona purpurowej kleome. Tej najpiękniejszej, chociaż moją opinię o jej zapachu znasz :;230 Wyślę Ci w tym tygodniu.....poproszę o adres na pw do wysyłki.
A odnośnie twojego,zapytania o barwę jesiennego kwitnienia róż: wszystko się zgadza. Jest ciemniejsże i bardziej intensywne, czyli chyba piękniejsze. Do tego kwiaty dłuzej się utrzymują.

Mnie róże w tym roku zrobiły na szaro.
Miały kwitnienie podczas tych wrześniowych deszczy. Czyli mówiąc wprost: nie było kwitnienia. Ale niektóre próbują jeszcze raz....pewnie nie dadzą rady, pożyjemy - zobaczymy. Mam inne sprawy na głowie i dlatego dałam różom fory i się nie obraziłam ;:173
Pozdrawiam
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Aprilkowy las cz.4

Post »

już zapomniałam jak u Ciebie jest pięknie ;:3 Ja mieszkam prawie w lesie ale to jednak nie to samo co leśny ogód...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”