Na Powitanie Becia Cz 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Są zdjęcia z warzywniczka. :D :wit
Obrazek[/url
[url=http://www.fotosik.pl]Obrazek

Obrazek

-- 7 lip 2014, o 07:37 --

Kwitnący floks z życzeniami miłego dzionka i zrealizowania planów ;:196
Obrazek
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Nie dość, że piękny warzywniak to i widoki pół bardzo ładne. :wink: Czy to dojrzewa jęczmień? ;:224
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Warzywniaczek - toż to mega warzywnik.
Wszystkie pola do okoła obsiane i uprawiane?
Obok mnie same nieużytki.
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Kriss1515 pisze:Nie dość, że piękny warzywniak to i widoki pół bardzo ładne. :wink: Czy to dojrzewa jęczmień? ;:224
Krystianie po obu stronach domu mamy mieszankę przenżyto z pszenicą koło 3 hektarów.a na hektarze jest pszenica .
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

juni pisze:Warzywniaczek - toż to mega warzywnik.
Wszystkie pola do okoła obsiane i uprawiane?
Obok mnie same nieużytki.
Mieszkam na wsi większość mieszkańców to rolnicy Poza tymi mieszkającymi tak jak z panoramy widocznej z warzywnika tam jest jezioro pod lasem .Głównie mieszkają tam letnicy latem .Wykupili działki nad wodą .Rolnicy. obsiewają wszystko.My mieliśmy swoje w dzierżawie a teraz uprawiamy sami.Cześć była ugoru ,lucerny teraz jesienią trzeba zmienić bo już 5 lat i w zmianowaniu trzeba się trzymać .Warzywnik mam duży ale sumując wszystko za duży .Praktycznie musiałabym codziennie 3-4 godziny poza podlewaniem spędzać ,by wszędzie było czysto a nie zawsze jestem w stanie z moimi dziećmi i pracą na cały etat.Skutek taki ,że czasem zarosnę tu i tam. :D
Powoli remontujemy sobie stopniowo więc zwykle trafia się jakiś gruz a to piasek dla dzieci .Chciałabym już mieć porządek ale nie od razu .a ,że kobieta zmienna jest wiec zmiany czasem w trakcie trzy razy :D
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Beatko! Warzywnik naprawdę okazały! ;:215 Mój to zupełne maleństwo przy twoim. :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Renzal Reniu witaj telepatycznie ściągnęłam Cię :D Miło ,ze jesteś Wiesz zawsze mieliśmy duży :;230 warzywnik i tak zostało ale czas to zmienić na trochę mniejszy .Ze stu główek kapusty i kalafiorów zostało mi z 50 i to mnie nieżle zdenerwowało ale to tylko kapusta :) .To warzywnik i ogródek ma być dla nas nie na odwrót a ja ostatnie dni ryłam niczym krecik wiec ręce ma się jedne i troszeczkę trzeba dać im odpocząć . :D ;:196
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Beatko! Z warzywnika nie zrezygnuję, ale tak jak Ty patrzę już na to wszystko z pozycji własnych możliwości, a nie chęci! Zawsze możesz posadzić maluchom więcej krzewów owocowych w to miejsce! ;:333
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Reniu krzewów owocowych :;230 mam 10 porzeczek agresty 4 malin polan też coś jest. Choć zarosły mi trochę jesienia musze poprzesadzać je.zwykłych lipcowych malin tez mam ,żółtych trzy solidne krzaki i odrostów jest.a czarna jedna co do winogrona padł mi niestety ale to na pewno posadzę sama lubię jagoda kamczacka to dwa krzaczki agrest 4 borówki 3 czyli trochę tego jest myślę ,że moim maluchom wystarczy ale znając swoje zamiłowanie do owoców na pewno przybędzie .Sadziliśmy drzewka młode kilka lat z rzędu przyjęło się ze 20 sztuk z około 40 więc za dwa ,trzy lata owoce będą stare już schną i mniej owocują .Spróbujemy jesienią odmłodzić przez przycięcie klapsę ,jakubówki ,cukrówki ,wiśnie jabłoń taka 50 letnia .,bo szkoda było by mi jej stracić .

-- 7 lip 2014, o 12:50 --

Miłego popołudnia sucho kwiatki poopuszczały główki praży ,lato
Tytoń ozdobny pachnący z nasionek
Obrazek
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Beciu warzywnik masz wzorcowy i jaki ogromny ;:oj no i tytoń muszę pochwalić bo kocham go miłością prawdziwą ;:170 Czy u Ciebie się rozsiewa?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Anym Aniu napiszę tak dziękuję w imieniu warzywnika teraz wypielonego no może z rządek znalazłabym ,że można by poprawić.ale Małgosia widziała jeszcze z dużą domieszką zielska :;230 oj sporo go było ale to już przeszłość. :D co do tytoniu mam co roku .Ten zwykły wysiewa się i jak mam mało czasu i nie dokładnie piele to jest w tym roku akurat miałam dokładnie popielone jak wschodził to wypieliłam a ten wysiałam pod koniec kwietnia do gruntu bo to co posiałam w wielodoniczki wszystko mi padły..Tez go lubię pachnie znacznie ładniej i intensywniej niż maciejka. :D ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

Beatko, ukłony i podziw dla tak pracowitej osóbki ;:180 warzywniaczek pierwsza klasa i taaakii ogromny. ;:oj
Gdzie okiem sięgnąć dorodne zasiewy a potem prace żniwiarskie, do tego sadek owocowy z obfitością dobra wszelakiego. ;:215
A przecież dzieci też potrzebują Twojego zainteresowania, tym bardziej jak choroba dokucza.Uściskaj je od babci Stasi. ;:168
I Ty potrafisz jeszcze wygospodarować czas dla nas, oraz podzielić się tak cudnymi fotkami z Twojego otoczenia. ;:196
Powojnik złotolistny ;:oj cudny, muszę sprawdzić, czy mój też już powtarza, bo na razie zaczął Markham' s Pink. :wit
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Na Powitanie Becia Cz 3

Post »

b]Stasia -ogród[/b] Ojej Stasiu aż się zaczerwieniłam . ;:31 Stasiu ciężkiej pracy jestem nauczona od małego zawsze rodzice sieli po 3 hektary buraków i pracowaliśmy do samych żniw teraz na szczęście czasy inne i mentalność inna.To przecież normalne ,że skoro miejsce jest a dzieci lubią , ja nie mam dwóch lewych rąk aczkolwiek spracowane ręce już mam .Choć te ostatnie 8 lat nie pracuje fizycznie to lubię jak jest co poskubać prosto z krzaczka zawsze najsmaczniejsze.Oczywiście podobają mi się piękne wypielęgnowane ogrody z trawnikami, iglaczkami .Mój jest trochę inny ale zmienia się na ile mogę sobie pozwolić czasowo ,finansowo a ,że zwykle te dwie rzeczy nie zawsze idą w parze ,więc parę lat minie nim dorównam pięknym wzorcowym ogrodom ale to mój nie idealny jednak własny raj na ziemi .Miejsce radosne ,spokojne,gdzie po kłopotach ,trudach dnia codziennego mogę odpocząć i choć potem wstać nie mogę bo dysk mi wysiada czy żylaki nie dają chodzić cieszy mnie każda chwila w nim spędzona .Ta radość ,spokój odskocznia od biegu , wiru życia ,pracy ,kłopotów zdrowotnych ,rodzinnych codzienności daje chęć do przezwyciężania wszelkich przeciwności .oj jak filozoficznie zabrzmiało. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”