Ogródek Gosi cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu, dobry wieczór :wit
Co to jest to białe, na ostatnim zdjęciu? Urocza roślina... faktycznie, jakość zdjęć się poprawiła!
Zdjęcie motylka na werbenie - magia ;:167
Dobrego weekendu!
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

..szkoda że nie wiedziałem że szukasz cleome..u mnie rośnie od lat...wysiewa się sama więc nasion mam dużo..jesienią podeślę...
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu, Twój Eden rzeczywiście wysoki, dochodzi do wysokości płotu, może kolejne kwitnienie pozwoli na zrobienie fotek kwiatów na tej wysokości.
U mnie niestety nie przekracza metra ale za to kwitnie bez przerwy.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Masz wielkie rabaty, jak radzisz sobie z podlewaniem w tych upałach. Ja powoli się poddaję, zwłaszcza że zachorowałam. Mam wysoką gorączkę - klima w pracy mnie załatwiła. :(
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

W tym sezonie motyli i w ogóle owadów jest mnóstwo. Dziś pojawiły się u mnie także wazki mimo, że nie mam oczka. Cały ranek podziwiałam, jak krążą nad kolorowymi rabatami ;:138 Zdjęcie motyla na werbenie patagońskiej urocze :D
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Jestem po dłuższej nieobecności.Patrzę i wdycham ponownie.Ach... ze mnie u Ciebie nie było .... Masz tak cudnie.... ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Justyś, mam z nimi lekki problem, bo często kwiaty zasychaja.
Ale poza tym wiele innych roślin, które wymagają wilgoci radzi sobie u mnie całkiem dobrze
Też jetsem tym zdziwiona, bo ja z podlewaniem mam na bakier

Aga, to tojeść orszelinowa. Roslina wymaga niby wilgotnej gleby, ale o dziwo jakoś w tych piaskach sobie radzi.
Kwiat ma faktycznie sliczny. Rosnie na stanowisku i słonecznym i półcieniowym, więc jest fajną roślinką do każdego ogrodu.
Podobno sie rozłazi, więc posadziłam w donicy na rabacie, zresztą tak samo jak odetkę. Z tą poprawą jakości zdjęć to przesada. Nic nie zmieniałam

Józiu, jeśli masz na zbyciu to poproszę ;:196

Heniu, zastanawiam się, co bym wolała, czy wysokiego Edena, ale kwitnącego co jakiś czas, czy niskiego, kwitnącego ciągle
I tu mam bardzo duży dylemat, bo jedna i druga opcja jest fajna. Czekam na kwitnienie swojego, uwielbiam jego kwiaty. Najgorsze, że u mnie łapie plamistość

Iza, nie dobrze. Mieć gorączkę w taki upał to makabra. Ja staram się nie używac klimy. Jednak w nowym budynku, do kórego się przeprowadzamy w przysżłym roku nie ma otwieranych okien. Klima bedzie niezbędna :roll:
Z podlewaniem radzę sobie w ten sposób, że prawie nie podlewam. Jak zrobię obchód raz w tygodniu to jest sukces. No, ale przy tych upałach faktycznie trzeba będzie zwiększyć częstotliwość

Aniu, niestety u mnie jest bardzo mało motyli. Nie wiem dlaczego. Mam masę pszczół, murarek, innych owadów, ale motyle to bardzo rzadcy goście w moim ogrodzie. Zawsze miałam mase na werbenach. One dopiero zaczynają więc zobaczymy, może jeszcze przylecą.

Aniu, nie ma sprawy, zawsze możesz nadrobić :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Tojeść orszelinowa u mnie w cieniu posadzona ewentualnie przy płotku może się rozrastać i posadziłam ją bez osłon.U mnie gleba sucha ale jej nie podlewam i myślę ,że nie będzie źle.Od początku mojego działkowania mam mozgę trzcinowatą bardzo ponoć ekspansywną i rośnie na suchym miejscu i trzyma się miejsca nieźle . Nie sprawia kłopotu.Ale posadziłam 2 lata temu wydmuchrzycę , która mi się bardzo podobała...w pierścieniu plastikowym szer.ok 50 cm i śr.ok 1 m.i zaczęła już "łazić".Wiosną syn ją wykopał bo mi się przestała podobać ale widzę,że nadal rośnie... ;:131
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu, u mnie werbeny tez są z tylu i w grupie ale na razie do wysokości metra maja mnóstwo liści i to dokładnie takie jak pokrzywy :D jak plewiłam na początku to kilka wyrwalam właśnie z tego powodu ;:306
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Kasiek jak ma liście jak pokrzywy to pewnie wysiał Ci się Kłosowiec agastache mexicana pachnący miętą ;:306
Mam go i jestem bardzo zadowolona.

Gosiu Eden zaskoczył i mnie :shock: ależ on ma zamiar powtarzać cudnie ;:215
Cały ogród aż kipi od kolorów, nawet czerwona róża jest śliczna ;:215 kocham takie różyczki ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Maryniu zauważyłam, że faktycznie na moich piaskach rosliny, mniej się rozrastają. Ale nie chciałam ryzykowac. Wszyscy tak straszyli, że ona ekspansywna. Chyba jednak będe musiała ją uwolnić.
Czy wiesz, że ja nie mogę się pozbyć w niektórych miejscach szałwii?
Co ją wyrwę odrasta od korzenia. :evil:

Kasiu, moja werbena ma bardzo delikatne listki, a wręcz prawie ich nie ma. Chyba Maja ma rację, że wysiało Ci się coś innego.
A te co dostałas ode mnie też tak samo wyglądają?

Maju, on totalnie oszalał w tym roku. Ma zamiar powtórzyc kwitnienie z czerwca.
Najgorsze, że złapał plamistość. Zresztą prawie wszystkie róże ją złapały. Nawet Leonardo. ;:145


Złapałam doła. Nic mi się już nie podoba w moim ogrodzie. Mam wrażenie, że jest jesień. To chyba te upały rzuciły mi się na głowę
Nawet zdjęć nie chce mi się robić.
Wrzucę więc wspomnienia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu przy takiej pogodzie to Ci się wcale nie dziwię ;:168 mam podobnie i gdyby nie konieczność podlewania to pewnie nie wyłaziłabym wcale do ogrodu. Wszystko schnie i się przypala, serce żal ściska na takie widoki. Ale jakoś musimy się wspierać ;:4 i dodawać sobie otuchy że niedługo będzie przyjemniej i wszyscy odżyjemy ;:168 :uszy
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Margo, nie przejmuj się.
Mnie stan niezadowolenia z ogrodu dopada średnio cztery razy w sezonie i wtedy łopata idzie w ruch tylko po to, żeby osiągnąć stan zadowolenia na kilka tygodni ;:306. Potem... da capo al fine.
Podobno ruch jest wszystkim, co człowieka napędza, a sprawy posuwa do przodu.
Już masz masę pięknych roślin i zakątków :!:
Niech Ci tylko czas pozwoli... ;:224, a plany masz ciekawe.

;:196 Jagoda
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”