Ogródek Gosi cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu,nie narzekaj na żurawki,wcale nie są kiepskie jak napisałaś.Wiadomo,jesienią mogą troszeczkę przystopować z wzrostem ale wiosną ruszą z kopyta. Helen dobrze sugeruje ,że tempo wzrostu w dużej mierze zależy od odmiany.W tym roku kupiłam 5 odmian i obserwuję jak różnie rosną- od "szaleńczego galopu" do "ślimaczego tempa" ale nie narzekam,bo widzę,że wszystkie są zdrowe i wcześniej,czy później osiągną swoją docelową wielkość.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Maju, ja w sumie też zostawił je samym sobie. Myślę, że powinnam je dokarmić wiosną, a przede wszystkim komopstu podsypać. Może już się zrobi?
I myślałam, żeby wiosną wszystkie rośliny popodlewać biohumusem. Może poprawi glebę?

Ewuś, no to może znajdziesz jakiś inny pretekst, a to będzie dodatek. W sumie możesz powiedzić, że chcesz jechać zrobić większe zakupy spożywcze :wink:
Ostatnio Flesz pcha się ciągle przed obiektyw. Może wie, że jest podziwiany ;:306

Martuś, tak, ogród wycisza się i to bardzo powoli. Fajnie, że możemy się cieszyć dodatnią temperaturą a co za tym idzie zielenią za oknem

Aniu, może masz i rację z tą suchością. Od przyszłego roku będę rozkładała na rabatach wężę kroplujące. Może to pomoże, ale też musze je bardziej dokarmić

Aniu, ogoniaste pcha się przed obiektyw :D Żurawkami musze się zająć. Bardziej dopieścić. Za dużo prac nie przewiduję na przyszły rok, więc będę miała więcej czasu na opiekę. No chyba, że zacznę wymiane trawnika

Mariolu, ciesze się, że podoba Ci się mój jesienny ogród

Jadziu, żurawki też słabo Ci rosną? To wcale się nie dziwię, że posadziłas tyle chryzantem, bo te prezentują się u Ciebie rewelacyjnie

Helenko, może to i faktycznie zalezy od gatunku? Ja mam u siebie powyżej 40 sztuk. Oczywiście niektóre się powtarzają. Muszę poobserwować, czy te same w różnych miejscach rosną tak samo, czy inaczej

Elu, polecam tę różyczkę. Dzisiaj jeszcze spoglądałam na nią. Ma zieloniutkie listki i pełno pączków. Mnie tam to towarzystwo pasuje :D W ogóle trawki fajnie komponują mi się z różami, ale oczywiście te mniejsze. Bo miskanty są jednak zbyt wielkie.

Danusiu, ale mam takie okazy, które wyglądają rewelacyjnie. Akurat tutaj uchwyciłam te gorsze, nie wiem dlaczego. Chyba masz rację, że to zależy od odmiany. Ale też i od warunków. Te pierwsze chyba mają najgorszą glebę.


Tak to jeszcze u mnie wygląda
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Prawda Gosiu ze jedne rosną takie oklapnięte i dopiero kiedy się ładnie rozrosną dają efekt, ale są tez takie które od razu ładnie są/Napiszę Ci jak dbam o swoje.Mam gliniasto piaszczystą, ścisła glebę.Raczej wilgotną, ale część Żurawek mam na podwyższeniach.Dołek kopałam do nich większy niż potrzebowały i sypałam kompost.Franek posadził u siebie w piachu 3 żurawki, od strony południowej. Bez zadnej podsypki.Ale dbam o wilgotnośc podłoża.U mnie podobnie wyglądały te które miały suszej .
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu widze że u Ciebie Chryzantema też jeszcze wpełni szleje.Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Margo2 pisze:(...)
Ostatnio Flesz pcha się ciągle przed obiektyw. (...)
Fajnie to zabrzmiało :D Jak jest flesz to musi być obiektyw :wink:
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Aniu, ja mam piach. Także warunki takie jak u Franka :D
Z podlewaniem u mnie kiepsko. Nie mam czasu na bieganie z wężem. Dlatego planuję zakup węży kroplujących. Jak włączę wieczorem wyłączę rano :D

Jadziu, chryzantemy jeszcze szaleją. Muszę więcej ich dokupić.

Kasiu, no tak, nie może być inaczej. Nie ma zdjęcia bez Flesza ;:306

To już chyba ostatnie zdjęcia z ogrodu. I powiem Wam, że już mi się nie chce robić więcej. Marzą mi się wspominki. Ale jeszcze pokażę te które zrobiłam w zeszłym tygodniu. Mimo wszystko kwaity cieszą jeszcze oczy. No i ta zieleń. Niesamowicie soczysta jak na tę porę roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Vanilla
Obrazek

Ależ ona ma piękny układ tych płatków
Obrazek

Obrazek

Jutro zrobię pożegnanie z jesiennymi widokami
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu zgadzam się z tobą bez dwóch zdań...zieleń cudna.
Dzisiaj nawet spoglądałam przez okno i zastanawiałam się kiedy trawnik zacznie być listopadowym trawnikiem ;:oj
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu, ta Vanilla i układ płatków ma śliczny i kolor ciekawy - zielonkawy?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu pięknie i kolorowo jeszcze u Ciebie.... tak dużo kwiatuszków kwitnie.... mnie za serducho ujęły cudne smagliczki.... takie maleństwa...wydaje się, że delikatne....a tak pięknie kwitną :D
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Takie węże to na pewno super sprawa.Skorzystasz na tym Ty i Twoje roślinki.Mam nadzieję ze żurawkom też się poprawi ;:333
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Ta Vanilla zawsze tak wygląda, czy to tylko taki jesienny układ płatków?
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

Gosiu, jesień zatrzymała się u Ciebie na dłużej - pięknie jeszcze wygląda ogród, przewija się coś kwitnącego, jest ciekawie i wciąż kolorowo. U mnie już typowy czas tuż przed zimą. Ale z tegorocznej jesieni jestem mega zadowolona :)
Miłego nowego tygodnia!
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogródek Gosi cz.11

Post »

U mnie tez jeszcze ladnie zielono a ze zebralam wiecej iglaczkow, to nawet przyjemnie wyglada teraz jak juz wszystkie kwiaty powycinalam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”