Nasza przyleśna działeczka

Zdjęcia naszych ogrodów.
suszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 5 lip 2012, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nasza przyleśna działeczka

Post »

Zebrałam się w końcu by pokazać naszą działkę. Gdy otrzymaliśmy ja w prezencie od teściów 4 lata temu, była w zasadzie łąką. Z początku nie mieliśmy do niej serca. W zeszłym roku zaczęliśmy ją karczować, a następnie uprawiać. Postępy są ogromne, choć nadal potrzebny jest na niej huk pracy! Zresztą na każdej działce praca nigdy się nie kończy. Ulepszamy, upiększamy. A ja czytam, a moja wiedza jest wciąż znikoma. Jestem dopiero początkującym ogrodnikiem i poznaję rośliny. Nigdy nie myślałam, ze działka tak wciąga, że będę tak zainteresowana tym co się na niej dzieje. Ale wciągnęła i teraz każda chwila między blokami wydaje się chwilą straconą, a za działko wciąż mi tęskno, kiedy na niej nie jestem. A oto parę zdjęć w kolejności chronologicznej.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Nasza przyleśna działeczka: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=68239" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Bardzo podoba mi się twój watek i z wielką chęcią będę podglądała wasze poczynania. Rośliny i zresztą sam ogród bardzo potrafia wciągnąć.
Ja tylko czekam aż wyjadę choć na jeden dzień na działkę, teraz póki wakacje mam okazje bywać częściej z czego ogromnie się cieszę ;:138 ;:108 :tan
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

suszka pisze: Nigdy nie myślałam, ze działka tak wciąga, że będę tak zainteresowana tym co się na niej dzieje.
[/url]
i to jeszcze jak ;:306
zobaczysz a ile chciejstw sie narodzi jak pooglada sie u innych piękne kwiatuchy :D
powodzonka w pielęgnowaniu działeczki ;:108 ;:196
suszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 5 lip 2012, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

I kilka foteczek z tego roku:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Nasza przyleśna działeczka: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=68239" onclick="window.open(this.href);return false;
suszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 5 lip 2012, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Nasza przyleśna działeczka: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=68239" onclick="window.open(this.href);return false;
suszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 5 lip 2012, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Oj tak, chciejstwa się rodzą i to w niesamowitych ilościach. Co zobaczę albo poczytam o jakiejś fajnej roślince to chcę ją mieć. A już nie mam gdzie wsadzać. Ale ostatecznie zawsze się jakieś miejsce wygospodaruje. Ostatnim nabytkiem są powojniki i wiciokrzewy, którymi obsadziłam świeżo budowaną altankę - takie zadaszenie do posiedzenia w upalne dni. No i właśnie nowością na naszej działce jest ta altanka i ... wychodek. Piękny i długo wyczekiwany co budowany przez rodzinnego stolarza, a wiadomo jak to w rodzinie, musieliśmy swoje odczekać :/ Porobię zdjęcia i zamieszczę następnym razem.
No i właśnie, ja tez nie mogę się doczekać kolejnej wizyty na działce, a jeździmy z mężem tylko w weekendy, bo kawałek na nią mamy. Ale teraz wakacje, więc także mam nadzieję bywać częściej...
Nasza przyleśna działeczka: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=68239" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
byna
500p
500p
Posty: 832
Od: 18 maja 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Widzę, że na działce zaszły pozytywne zmiany. ;:138 Pokazuj koniecznie co nowego zdziałaliście. Jakiego klematisa kupiłaś do ogrodu?








...........................................
U Grażyny w ogrodzie
suszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 5 lip 2012, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Co do klematisów muszę się upewnić. Sfotografię i wstawię następnym razem. Są jeszcze maleńkie i nie kwitną jeszcze. Chociaż kto wie co zastanę w weekend... :)
Nasza przyleśna działeczka: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=68239" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Domek i szklarnia na działce ,to już skarb .Pewne nasadzenia też już są .Teraz jeszcze tylko realizacja wciąż pojawiających się chciejstw i raj gotowy .Tylko ,żeby kieszeń to wytrzymała . ;:224 :;230
suszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 5 lip 2012, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Otóż clematisy mam następujące:

Vyvyan Pennel
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Doctor Ruppel
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i Gipsy Queen
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

a oprócz tego z pnączy
wiciokrzew pomorski Serotina
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i wiciokrzew zaostrzony
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jak widać wszystko jeszcze maleństwa. Ale w tym sezonie na pewno jeszcze podrosną :)
Nasza przyleśna działeczka: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=68239" onclick="window.open(this.href);return false;
suszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 5 lip 2012, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

No i z tegorocznych nowości, jak pisałam wcześniej, nasze zadaszenie, któremu jednak brakuje jeszcze daszku. Ale będzie w ten weekend i już będzie można posiedzieć w cieniu :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

tu... wychodek ;) Niezbędny na działce! Wreszcie jest :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

i słupki ogrodzeniowe, które czekają na siatkę ze strony sąsiadów. Jak widać musieliśmy spożyć sporo napojów w puszkach żeby je czymś tymczasowo przykryć, bo nigdzie nie możemy dostać zaślepek o średnicy 60 mm
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Nasza przyleśna działeczka: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=68239" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Witajcie lubię oglądać takie ogrody co powstają i sama żałuję że nie mam zdjęć jak powstawał mój macie już ładnie ,a będzie jeszcze lepiej będę zaglądać :wit
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasza przyleśna działeczka

Post »

Sybiraki już przekwitły , to co by nie wysilać zbytnio rośliny na daremne ( chyba,że chcesz nasiona ) to irysom poobcinaj łodygi z przekwitniętymi kwiatami :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”