Norbitki kawałek świata cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Przytnij tę serduszkę, niech się nie wysila - one lubią półcień i wilgoć, wtedy dłużej są zielone. Widzę na niej od spodu liścia chyba mszyce, co dodatkowo ją osłabia. ;:108 Różyczki śliczne a wszystko elegancko zrębkami wysypane. ;:215
Co do lilii, piękne ale nazw nie znam a roślinka z rozsady jakby znajoma, lecz głowa już nie ta i nachodzić się trzeba zanim się przypomni. ;:223
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Ona ma tam cień i mokro (podlewam). To nie są mszyce, to są paprochy. Niedawno dosypywałam korę i ubabrałam roślinkę :) Tak czy tak coś jej nie tak. Nie kwitnie i marnieje i tak co rok.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Ciekawe jak nowości się u Ciebie zaaklimatyzują. ;:202 A może ziemia jest zakwaszona od tych zrębków i rośliny nie mogą pobrać pokarmu. ;:224
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Ale to chociaż hortensji ogrodowej by się spodobało a ona też 4 lata siedzi i nie rośnie ;) Odpuszczam tamten koniec działki . Zasypię zrębkami, żeby chwast nie rósł i trudno.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

stasia_ogrod pisze:Kochani, na pogawędki ogrodnicze zapraszam do wątku ogrodowego. :wit

Beatko, one też kochają wilgoć a u Ciebie jest zbyt sucho, no ale przecież rosną Ci hosty. ;:oj
Może coś niedobrego masz zakopane w tej ziemi po budowie. :?: :?:

Paula, jeśli przy sadzeniu zaprawiłaś dołek kompostem, to na początek ma dość pokarmu, chyba że wody mu brakuje. :?:
Nie panikuj, daj mu się zaaklimatyzować na nowym miejscu. Nie piszesz jaki to powojnik, nie wiem czy powtarza i z jakiej jest grupy.
Oferta cały czas jest aktualna, oczywiście teraz jest mocno zredukowana, gorzej ze zlokalizowaniem kolorów pierwiosnków. ;:108
Stasiu, dom budowaliśmy w połowie lat 80-tych, wtedy nawet trudno było o jakieś niebezpieczne materiały. Hosta od Ciebie rośnie tam chyba 2 lata i ma się nieźle. Nie pamiętam jaka to odmiana, ale jest największa z tych jakie mam, ma olbrzymie zielono szarawe/niebieskawe liście. Rozrosła się w tym roku chcę ja rozsadzić sobie.
Tak sobie myślę, może ja błąd robię dodając kompost (pół na pół z ziemią mniej więcej) do dołka w którym sadzę?
No ale Pauli pisałaś o "zaprawianiu" kompostem. Może ja źle rozumiem to "zaprawianie" :)

Dzisiaj jestem taka szczęśliwa. Spadło 15 l na metr kw. Wprawdzie był i grad ale nie zrobił większych szkód. Jedną beczkę mam pełniutką, w drugiej ze 200l ... okazało się, że rynna chyba się obwiesiła i nie leci do wylewu tylko się przelewa. centralnie na taras :(
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Beatko, jeśli ta hosta z przed 2 lat ma białe kwiaty, to jest Sieboldiana Elegans. ;:333
Hosty najlepiej dzielić wiosną, kiedy dopiero wychodzą z ziemi ale można i jesienią. Ja wykopuję całą całą karpę a M ręcznie dzieli na fragmenty, nie uszkadzając niczego. Nigdy nie dzieliłam niczego sztychówką, żeby nie kaleczyć roślin. ;:108
Bardzo dobrze zaprawiasz dołki, a powojnikom daje się do dołka całe wiadro kompostu na dobry start, potrzebują do życia więcej niż inne rośliny. Jeśli tylko hosty tam wytrzymują, to się dostosuj, są efektowne i bezobsługowe. ;:215
Szkoda wody, za duży opad i rynna nie wytrzymała. U nas codziennie pada, ale bez gradu, wszystkie beki pełne a ja leniuchuję w domu. Ale i tak w mokrej gęstwinie nie da się nic porobić, no i jest bardzo zimno.Tylko ślimaki mają używanie. ;:202
Obawiam się ataku grzybowych chorób w takim zawilgoceniu, przez dłuższy czas. Pomidory tego nie lubią, powojniki również. ;:185
Miłej Niedzieli i pogodnego tygodnia. ;:3 ;:7
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Dzisiaj kolejny dzień z deszczem . Jak na razie wielki nie jest 1,5l/m ale jeszcze do końca dnia może popada. Od jutro może przestać, bo chcę truskawki sadzić :)
Moje powojniki i inne rośliny w tym roku karmię Foliq-iem. W sklepie rozlały mi się 3 szt 5 litrów. Musze gdzieś to wykorzystać :) Chyba powojnikom pasuje takie nawożenie.
Jeden zaliczył uwiąd ale już odżywa.

Stasiu ekspertko powojnikowa... muszę jeden chyba 3 latni, ale marnie rosnący przesadzić. Jak to zrobić, żeby było dobrze? jesienia ? teraz? wiosną? Chodzi o ten mikry po uwiądzie. Posadziłam go niefortunnie pod głównym strumieniem nawodnienia .. Gdybym go teraz przycięła i przesadziła?

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Ale piękny widoczek i ten czarny obserwator na konarze, penetrujący okolicę. ;:433 ;:433 ;:433
Jeśli ten powojnik jest taki marny jak piszesz i jeszcze nieodpowiednio posadzony, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go teraz przesadzić, oczywiście z bryłą korzeniową.Bardziej mu szkodzi nadmiar wody niż przesadzenie. W takich warunkach do przyszłego roku może go już nie być. ;:108
Coś niedobrego dzieje się z forum ; viewtopic.php?f=14&t=106447
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Dzisiaj upolowałam takiego jegomościa, po tym, jak przeorał mi większa część mojego warzywniaka. Sprawiłam mu podróż samochodem i dostał eksmisje na plantację czarnej porzeczki ;) Tam nikomu nie będzie przeszkadzał. Co najwyżej przetrzebi pędraki i spulchni glebę. Jest tak twardo, że nie mógł się zakopać .

Obrazek

Magnolia powtarza kwitnienie, jednak drugie kwiaty nie są tak okazałe i zawsze mają brązowe plamy.

Obrazek

Taką bliźniaczą tęczę miałam kilka dni temu.

Obrazek

Stasiu jeżeli zaglądasz, to mówiłam o tej hoście .

Obrazek

Tak jakoś mało się dzieje na forum teraz. Starzy znajomi poznikali... .. smutno.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Tegoroczne wiosenne zakupy u Stasi. Kolejne dwa liliowe kwitną. Są urocze.

ObrazekObrazekObrazek

* * * * *

Wśród samosiejek zrobiłam, a właściwie przeniosłam kącik ziołowy. Nie widać, ale zioła też tam są ;)
Aksamitki sieja mi się na potęgę (rudbekia też) i tam gdzie nie muszę, nie usuwam ich. Jesienią ścinam. a korzenie aksamitek zostawiam w ziemi na nawóz. Rosną wszędzie. Po drugiej stronie ścieżki tez są. Na warzywniku też jest kolorowo.

ObrazekObrazek


* * * * * *
Pomidory... nigdy nie sadziłam, ale w tym roku mam je wszędzie.
To wynik wynoszenia pomidorów ze sklepu na kompost.
Skoro chciały rosnąć, to małej części dałam szansę. Nawet na rabatach kwiatowych mam kilka. Będą to będą, zachorują to trudno.

Obrazek


* * * * * *

Jakieś takie dziwne , czerwone chmury dzisiaj były nad nami.
Komentarz jednego z klientów sklepu " Komuna wraca" :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Dzisiaj pismo obrazkowe ;)


ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Beatko.To dobry pomysł. Zdjęcia więcej "mówią" niż nie jeden komentarz z nimi związany.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Jak miło, że zawitałeś :wit w moje skromne progi .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”