Norbitki kawałek świata cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Beatko, musiałam zajrzeć co u Ciebie słychać i jak się mają moje " dzieci " na wczasach w Twoim cudnym ogrodzie. ;:oj
Same śliczności u Ciebie rosną, napatrzeć się nie mogłam ;:215 a katalpa cudeńko i jaka ogromna. ;:111
Gratuluję wnusi, teraz już chyba dwuletnia ;:63 My mamy aż dziewięcioro wnucząt w tym przeszło połowa już pełnoletnia. ;:108
Przydałby mi się taki drozd śpiewak i to nie jeden, bo ślimaków mam zatrzęsienie,schodzą do nas z pobliskich nieużytków. ;:224
Kochana, pozdrowienia zostawiam i życzę dużo siły do ogarnięcia prac ogrodowo biznesowych. ;:cm ;:cm :wit
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Stasia_ogrod miło, że mnie odwiedziłaś. Boje się, że z braku ślimaków te drozdy wyprowadza się ode mnie. Przetrzebiły ich bardzo. To są świetne ptaki. Jak mają młode, to moje koty opłotkami chodzą, tak ich ganiają. Upodobały sobie szczególnie kotkę długowłosą.

Wnuczka w listopadzie będzie miała 3 latka. W drodze mam kolejne, u syna tym razem.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Przebogata kolekcja powojników ;:63 , widać masz rękę do nich. Piękny ogród.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

No wiesz, jesteś drugą osobą która pragnie ślimaków. ;:306 Do jednej forumki pojechał sobie z roślinami na gapę i bardzo się ucieszyła, że ma chociaż jednego na rozmnożenie. :;230
W poniedziałek zacznę szykować wysyłkę do Ciebie ...... to ile ich mam Ci zapakować, żeby drozdy pokarm miały 2kg. starczy. ;:oj
Wnusia 3 letnia to już mała panienka, fajnie że będzie miała z kim się bawić a Ty kolejnego maluszka do kochania. ;:167 ;:138
A u nas dzika kotka przyniosła tegoroczny miot, zeszłoroczne już pokazywałam, maluszki dzisiaj pokażę. ;:215 Drozdy by im dokuczały ;:202 za to kosów mamy pod dostatkiem i kiciulkom czasem udaje się polowanie ot dzika natura łowcy. ;:108
Miłej niedzieli i dobrego tygodnia, niech Ci niebiosa deszcz podarują. ;:168 ;:47 ;:47
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

No widzisz Stasiu, a ja nie wiem jak kos wygląda ;) U mnie królują kawki i szpaki.
ŚLimaki na takiej saharze jak u mnie nie bardzo mają pole do popisu.
Moja wnuczka mieszka w Anglii i rzadko przyjeżdza.


ed 04 to nie ręka, to wypasione sadzonki od stasia_ogrod. Kupiony od szkółkarza ze 3 lata nie mógł się zadomowić.
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

O widzisz. Ja swoje powojniki kupiłam w supermarkecie rok temu. Może moje też muszą swoje odchorować.
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Skalniaczki. Mój mini sklalniak w tym roku przechodzi naprawę :) Zaniedabałam go bardzo

ObrazekObrazek

W tym roku mam tylko 4 doniczkowce. Surfinie kupiłam bardzo pózno takie niedobitki.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nowy nabytek. Chyba nawodnienie zaszkodziło płatkom.

Obrazek

Pierwszy raz mam cynie. Dostałam rozsadę to posadziłam. Pierwsza rozkwitła.

Obrazek

Pierwsze lilijki. Kupiłam 2 rodzaje po 2szt miniaturek. Posadziłam w kwadrat. Dwie z przodu wyrosły wielkie i cienkie... Ciekawe jak zakwitną. Jeszcze nie widziałam takich dziwnych lili. Miniaturki zostały z tyłu. Musze je przesadzić.

Obrazek
Obrazek

I ten Clematis, który 3 lata zbierał się, by w tym roku być pięknym.

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Beatko, przecudne portrety roślin nam zaserwowałaś a powojnik rewelka. ;:433 ;:433
Mam nadzieję, że już wszystko posadziłaś, żeby jutro deszczyk jeszcze je dopieścił. ;:215
Wyobraź sobie, że dzisiaj znalazł się tamten liliowiec, miałam go pod nosem a dzisiaj zakwitnął i hura, lecz musztarda po obiedzie. ;:222
To nic, będzie na kolejny raz ;:306 a z zamiany powinnaś być zadowolona, jeśli takowego nie masz. ;:oj
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Stasiu, faktycznie ten powojnik jest świetny. Inny niż wszystkie. Łodygi przypominaja mi bardziej powojnik bylinowy.
Przyjeżdża do mnie taki pan po nawozy/opryski, handluje roślinami i akurat miał w aucie rośliny. Kupowałam u niego złotokap i miał jedna sztukę tego powojnika z jednym kwiatkiem. Ten kwiatek mnie urzekł. Po posadzeniu za chwile przekwitł ;) Na takie ładne kwitnienie czekałam 3 lata.
Liliowce mam tylko takie jakie kupowałam u ciebie wiosną. Poza tym mam takie najzwyklejsze pomarańczowe i żółte.
Dzisiaj posadziłam tylko hosty, żurawki (jedną do doniczki) , ostróżki i ,,, hmm to paprociopodobne ;). Liliowce, trawa kuklik i brunera czekają na jutro.
U mnie nie tak prosto sadzić. Najpierw kopię wielki dół, wybieram wiaderko ziemi, potem ziemię mieszam z kompostem i aqua żelem i dopiero sadzę. Często jeszcze muszę wybrać kupę śmieci i kamieni, wynieść to wykopana ziemię.. syzyfowa praca. I lać, lać lać.... Na 40cm wgłąb jest pył.


Kolejna lilia zakwitła

Obrazek

Parę wieczornych fotek

Obrazek

Powojnik jeden z tych chorujących ale nie widać go spod kwiatów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Piękna lilia a juka gigantyczna. ;:138 ;:63 Na tych Twoich piaskach to ostróżki powinny mieć się dobrze. ;:215
U mnie teren bardziej mokry, sprzyjający hostom i innym wilgociolubom i tylko jedna jabłonka cień dająca. ;:108
Kiedyś miałam brzoskwinie, czereśnie , wiśnie, 3 rodzaje śliw, kolejną jabłonkę i gruszkę klapsę. Jedne się zestarzały, inne wichury załatwiły a tak po prawdzie już nie ma kto wspinać się na nie żeby owoce pozrywać. Było,że syn runął na dół z odłamanym konarem śliwy, cud że nic mu się nie stało a zięcia wujek nie przeżył takiego upadku, śliwy są kruche i bywają zdradliwe. ;:222
Kokorycz lakolistna paprociowa pięknie Ci się rozsieje, tak samo jak prosownica Aureum, tylko nie kop za często. ;:333 Ciekawe czy cuchnący Cię polubi. ;:oj
Nie przemęczaj się zbytnio, zwłaszcza na upałach, kilka dziewczyn już niedomaga. ;:222
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

Dzisiaj nie było mowy o sadzeniu reszty. Zabezpieczyłam je w chłodnym miejscu . Mam nadzieję ze jutro posadzę. Dzisiaj mieliśmy 34stopnie :(. Ja nie żyje w takiej temperaturze.
Juk mam kilka i faktycznie wszystkie większe ode mnie.
Mam wielką cienistą część w ogrodzie od północnej strony domu. Od zachodu jest żywopłot, Mało tam słonka. Mogłabym tyle cieniolubów posadzić, ale nic tam nie chce rosnąć. Rośliny ruszają na wiosnę a potem wyglądają jak potraktowane opryskiem chwastobójczym. Hortensja ogrodowa siedziała ze 4 lata. Raz w międzyczasie ją wykopałam, wypakowałam dół, dałam nowe kwaśne podłoże. I nic. Urośnie wiosną 10cm i zaczyna ja zwijać. Dzisiaj ją wykopałam wsadziłam do doniczki. Zobaczymy czy ruszy. Brunery, i bodziszki poumierały, ciemiernik cuchnący umarł. Serduszka ładnie wygląda wiosną a teraz tragedia.. Jako tako rośnie hortensja pnąca. Mam ją pierwszy raz więc nie znam jej możliwości. Daje radę też magnolia. ale jej "dziecko" czyli kilka lat młodsza, posadzona w innym miejscu jest 3 razy większa. Trawa też tam nie rosła, nawet chwast był rachityczny. Wysypałam to wszystko zrębkami drewnianymi, bo nie mam już siły walczyć o ten kawałek ziemi.
Ja już w tej chwili nie mam nic do kopania. Co się dało wyściółkowałam, bo od kilku lat mam ciągi suszy latem. Nawet warzywnik jest zasypany zrębkami.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

A ten żywopłot to duży z ligustru :?: może on wyjaławia teren. :?: No i ta susza, współczuję i podziwiam, że jednak dajesz radę, choć z wielkim wysiłkiem, utrzymać ogród w świetnej kondycji. ;:215
Ja też nie toleruję takich upałów i nie wyściubiam nosa z domu. Działka i podlewanie jedynie wczesnym rankiem lub dopiero wieczorem gdy słonko zajdzie. U nas nocą porządnie polało, czy i Tobie niebiosa mokry podarunek zesłały. ;:oj
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Norbitki kawałek świata cz.2

Post »

U mnie pokropiło ... beczki puste.. pozostaje wodociąg :( Znowu mi borówki ameryk zasuszą się na krzakach... W tamtym roku miałam suszone.
W tym roku dostawiłam druga beczkę 1000l.. jak widać to nadal za mało. Chyba za rok fundnę sobie kolejną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”