Mój mały, piękny świat

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dusza001
200p
200p
Posty: 306
Od: 6 lis 2012, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

HEJKA :wit Piękny ogród mnóstwo włożonej pracy i ciekawe aranżacje rabat ;:333
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna, powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanica profesjonaliści...
Jestem Ania Witam serdecznie i zapraszam
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Fajne macie ule ,ja mam uczulenie ,więc mąż musiał zrezygnować z hodowli pszczół ,ale troche mi smutno z tego powodu :(
fiwonka

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Dosiu, wpadam z rewizytą i brak mi słów po tym, co zobaczyłam ;:180 Twój ogród jest cudowny ;:oj wpędziłaś mnie w kompleksy... Jak dużą macie działkę?
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Ewciu, szkoda że masz uczulenie. Ja się boję pszczół ? bo boli ch?e jak ukąszą ale cieszę się, że je mamy. Mąż się nimi zajmuje ale to był w sumie mój pomysł żeby je hodować. Jakieś trzy ? cztery lata przeczytałam, że wymierają więc postanowiliśmy im stworzyć u nas dom. Okazało się, że mąż zawsze o tym myślał więc podchwycił mój pomysł od razu. Nie dokarmiamy ich cukrem bo nie nastawiamy się na wielkie zyski. Chcemy żeby miód był zdrowy i prawdziwy a pszczoły szczęśliwe i żeby się rozmnażały. Niestety po tej zimie były straty, padły 4 roje.
A funkia rozdzielona chociaż nie było łatwo. Większość sadzonek zmarnowałam bo oddzieliłam je bez korzeni. Poczekamy, zobaczymy. A nóż się przyjmą wszystkie.

Iwonko, dzięki za dobre słowo. Ogród jest spory, ponad 30 arów. Jest co kosić :D Ale o jakich kompleksach Ty mówisz?! Masz piękny ogród i dzielnie w nim pracujesz. Widziałam u Ciebie dość duży egzemplarz wierzby iwy. Powiedz mi, proszę czy on puszcza wiosną ładne bazie? Bo ja mam tez taką dużą ale niestety od kilku lat nie mogę się doczekać bazi.

Witaj Duszyczko. Znalazłam Twój ogród. Masz fajne pomysły na rabaty. I ta ścieżka - super ;:333

-- 4 cze 2013, o 21:15 --

A u mnie grudzień kwitnie w czerwcu ;:172 Coś mu się ... Pewnie aura wprowadziła go w błąd.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

To jest właśnie problem z funkiami, przesadzać można w zasadzie cały rok , nie raz się zdażyło że po podzieleniu i posadzeniu liście " klapnęły" ale po jakimś czasie zaczęły wypuszczać nowe i rosła sobie dalej ,najgorzej z wykopaniem bo tak jak u Ciebie często wyciąga sie bez korzeni , ale i tak w starym miejscu później liście wychodzą
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Dosiu jak masz takie dorodne kepy host to mozesz podzielic...ja niedawno wysłałam mamuśce ...dadzą spokojnie rade, ale najlepiej to robic skoro wiosny ;:108 Nie dziwie się ,spodobały ci sie te lisciory...sa piekne ,jeszcze w połaczeniu z zurawkami ,jezyczkami,paprociemi i brunerami....miodzio ;:224 A swoja droga co ja to widze...ty masz własny miodek...ty farciaro ;:224
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

W mojej bajce jest i miodzio :D Super, nie? Uwielbiam tą swoją bajeczkę. Sa tu jeszcze dwa psiaki, budki lęgowe dla ptaszków no i moja rodzinka. Dzięki nim czuję się przeszczęśliwa ;:303
Miodku w tym roku będzie malutko. Nie chcę stękać ale martwią mnie te dziwne zachowania pogody. Pszczoły nie mają kiedy zbierać pyłków a poza tym przez tą długę zimę wszystko zakwitło naraz i jakoś też nie miało pyłków czy coś. Biedne te pszczółki. A to takie dzielne istotki, ciągle pracują i nie robią nam krzywdy.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Fakt Dosiu, pogoda szaleje na całego.. W niedzielę, gdy pojawiło się trochę słońca, na moim rododendronie było jak w ulu :) Pszczoły, trzmiele i przeróżne inne brzęczące (nie znam się niestety). Sąsiad ma kilka uli, więc u mnie pszczółek zawsze sporo przylatuje w odwiedziny. Jakoś pszczół się nie boję, boję się za to strasznie szerszeni. Zazdroszczę własnego miodku :)
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Zeszłoroczny nabytek a już taki dorodny :tan I nareszcie zakwitł, to mój pierwszy powojnik w tym roku. Reszta jeszcze czeka na lepszą pogodę :D
Little Mermaid
Obrazek Obrazek
krise1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 4 cze 2013, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Dobrosia piękny ogród, a grudzień biały widzę pierwszy raz, super.
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Krise - tak się cieszę, że ten grudzień w końcu zakwitł. Czekałam od lutego 2012. Nieważne, że zakwitł w czerwcu a nie w grudniu. Ważne, że żyje i jest piękny :D Witaj w moich progach
fiwonka

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Dosiu, z naszą Iwą jest tak samo. Chociaż w tym roku jakieś 1.5 tygodnia po świętach, pojawiły się śliczne bazie. Nie było ich jednak dużo.
A powojnik masz śliczny. Uwielbiam róż, fiolet i błękit w ogrodzie ;:173
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Dosiu wpadłam z rewizytą i wręcz oniemiałam, piękne aranżacje, wszystko takie przemyślane, poukładane i dopieszczone, po prostu pięknie. Troszkę zazdroszczę Ci tej powierzchni dla tych rarytasików, które masz, a masz ich naprawdę sporo ;:63. Przeczytałam, że tniesz wierzbę hakuro trzy razy w roku, to tak jak ja, ale przeczytałam też że tniesz tawułę szarą, a ja się właśnie zastanawiałam czy jej nie zaszkodzę myśląc o jej cięciu. Podoba mi się strasznie, ale nie chciałabym, aby urósł taki gigant jak to ona potrafi, jak myślisz nie za późno na przycięcie i jak mocno mogę ją ciachnąć skoro nigdy jeszcze nie była cięta. Przez te deszcze zapomniałam też o forsycji, która powinna być przycięta po przekwitnięciu, ale chyba jeszcze to zrobię, najwyżej będzie miała za rok mniej kwiatków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”