Mój mały, piękny świat

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Wczoraj założony wątek i już 5 strona :) Też masz podobny dylemat jak ja - co posadzić przed tawułkami ;) Epimedium ma bardzo ładne listki, ale chyba u mnie nie miałoby racji bytu (jednak zbyt dużo słońca na "bukowej" rabacie). Tawuły (choć pokazałaś chyba tylko jedną) masz piękne, ja mam prawdopodobnie jedną, którą po błędnej identyfikacji przycięłam wiosną i pewnie dlatego nie kwitnie. Jest niska, zwarta i raczej nie z tych ze zwieszającymi się pędami. Choć przyznaję, że codziennie wypatruję u niej pączków kwiatowych :lol:
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Mileno - ja też zanim trafiłam na tawułę z białymi, przewieszającymi się pędami kupiłam kilka innych. Te co u mnie kwitną to tawuły wczesne.
A dylemat mam co posadzić przed tawułkami, kwitnącymi bylinami. Kupiłam dzisiaj dwie - białą i ciemno-różową. Posadziłam na nowej rabacie, tej cienolubnej z hostami i żurawkami. Koleżanka z forum poleciła mi posadzić przed nimi języczniki.
Obrazek

a te tawułki, zwłaszcza w jasnych odcieniach pięknie odbijałyby się od Twojego nowego, niezakupionego bzu czarnego :D
Moje sa jeszcze malutkie i nie reprezentacyjne ale wygoogluj sobie tawułkę arendsa. Zresztą, co ja mówię. Ojca dzieci chcę uczyć robić :D Sorki ;:196
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Dobranoc wszystkim. Jutro początek kolejnego tygodnia pracy :( Byle do piątku :tan
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

I tawułki i tawuły (te zwłaszcza kwitnące na biało) bardzo mi się podobają :wink: Moje 3 tawułki to dokładnie odmiana 'tawułka japońska Lollipop'. Jutro zrobię im zdjęcie. Bardzo podobne do arendsa. Zresztą tawule nn też zrobię, może Tobie uda się zidentyfikować jaka to konkretnie odmiana :)
Dobrej nocy Dosiu :wit
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Witaj Dosiu!
Ogród masz pięknie położony - ściana lasu na tyłach daje szerokie możliwości w planowaniu przestrzeni ;:138
Widać, że masz rękę do kwiatów, wszystko pięknie rośnie, a aranżacje z kamieniem bardzo ciekawe. Ile bym dała za taki materiał na skalniak ;:oj
Ciekawa jestem zapowiadanych zmian na rabatach i postaram się zaglądać jak najczęściej by Ci towarzyszyć w ogrodowej przygodzie :uszy
Pozdrawiam serdecznie :wit
Kasia
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Dosiu, a ja zakładajac swój ogród wcale nie nastawiałam się na róże, wręcz obiecałam sobie, że ich u mnie nie będzie.....wytrzymałam dwa lata :;230 W tym roku znowu zamówiłam u Ewci, już siedzą w ziemi i wypuszczają listki :tan Zeszyt też prowadze, bo pamięć mnie zawodzi :lol: Charlesa Austina nie mam u siebie :roll:

Przykro mi, że róże słamały ci serducho ;:168 ale myśle, że nie na zawsze ;:108
Miłych snów.
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Teraz jeszcze róż nie zobaczysz :D Można poszukać w poprzednich letnich wątkach. Szykuję się na kwitnienie w tym roku i nie mogę się doczekać. Trochę posadziłam wiosną, ale te nie mają jeszcze nawet porządnych pąków. Nawącham się-prawie wszystkie pachną :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Witaj Dosiu wśród zielono zakręconych ;:168
Piękne miejsce na ziemi tworzysz a okolice cudowne...osłona lasu ;:170
Z różami chyba mam podobnie....na razie mówię NIE chociaż mam kilka u siebie ale nie chcę więcej.
Ściskam mocno i będę podglądać twoje ogrodowe poczynania ;:168
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Nareszcie mogę wejść na forum i zobaczyć co u Was słychać :D Cały dzień w pracy korciło mnie żeby tu zajrzeć ale jakoś dałam radę.

Milenko - koniecznie prześlij zdjęcia, zarówno tawuły nn jak i tawułek. Ja niestety nie znam nazw swoich tawułek :) . Do niedawna nie wiedziałam nawet jak te piękne piuropusze się nazywają a dzisiaj dowiedziałam się od Ciebie, że są jeszcze inne odmiany. Och, kolejna roślinka, której będę chciała mieć kilka odmian ;:138

Witaj Kasiu. Zapraszam, zaglądaj do mnie często. Byłam u Ciebie w ogródku i poczytałam trochę. Masz dużo powojników i róż. Nie mogę się już doczekać na ich zdjęcia :wit Na razie obejrzałam zdjęcia z wiosny i jestem pod wrażeniem. Wszystko zadbane, roślinki zdrowe, dorodne. Jak Ty to robisz, że Ci tak ładnie tulioany kwitną. I gdzie kupiłaś taką śliczną ławeczkę? A z czego robisz obrzeża, są takie proste, nie takie pofalowane jak te plastikowe, które ja używam.

Witaj Aguś. Widziałam Cie na forum u Reni :D Chyba byłyście na wspólnych zakupach w piątek :D Byłam w Twoim ogródku. Jaki on zadbany!!!

Ewo - byłam u Ciebie i widziałam kilka róż z tamtego roku. Już się mogę doczekać jak zakwitną w tym roku. Tylko żeby nie padało, czego nam wszystkim życzę! ;:3

Reniu, ja po odwiedzinach Waszych ogródków na pewno rozbuduję moje rabaty i zagoszczą w nich róże ;:215
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Tak masz rację...Renia to moja forumowa psiapsiółka ;:167 i uprawiamy razem szkółking ;:306
Miło mi że tak myślisz o moich zielonych kątach :oops:
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Dla Reni i Ewy - jakieś tam róże mam. Zostawiłam sobie je tylko w jednym miejscu, najbardziej nasłonecznionym i z dobrą glebą. Większość z wielokwiatówek jest pachnąca więc delektuję się nimi na tarasie.

Obrazek

Aguś - ogród naprawdę piękny i przede wszystkim zadbany. A z Renią poznałyście się na forum?
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

Kochana miło cię zobaczyć ;:196 i ty nie masz róż ;:oj
Dziękuję za ciepłe słowa....motywują i budują bardzo ;:168 U ciebie również ład i porządek....to lubię ;:215
Awatar użytkownika
Dobrosia
200p
200p
Posty: 498
Od: 1 cze 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój mały, piękny świat

Post »

No ja tez lubię ład i porządek, to wygląda bardziej reprezentacyjnie :D Ale ten ład i porządek zostawię tylko na tzw. rynku czyli w miejscach przy domu. Dalej w ogrodzie planuję trochę rabat rozczochranych, czyli bylinowych. Może się uda :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”