Mój zalążek ogródeczka - Paula

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Korzeń faktycznie świetny! Zastanawim się tylko czy on nie będzie przeszkadzał innym roślinom, jak już coś tam posadzisz? U nas pod świerkiem mało co chce rosnąć, o ile wiem, to własnie ze względu na system korzeniowy, ale może taki "nieczynny" korzeń nie będzie już przeszkodą.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

KarolinaL pisze:Korzeń faktycznie świetny! Zastanawim się tylko czy on nie będzie przeszkadzał innym roślinom, jak już coś tam posadzisz? U nas pod świerkiem mało co chce rosnąć, o ile wiem, to własnie ze względu na system korzeniowy, ale może taki "nieczynny" korzeń nie będzie już przeszkodą.
Nie będzie Karolinko!
Pod moimi bliskosiebie rosnącymi starymi świerkami mam od 3 lat rabatę .
Rosną tam żurawki,orliki,eucomis ,klon palmowy,tawlina ,sumak ,miodunka,rodgersja i coś tam jeszcze.
Świerki mają ponad 40 lat więc i ich korzenie są wielkie a mimo to coś rosnie.
U Pauli jest jeszcze lepiej - nie ma świerków -nie ma cienia,może dobierać najróżniejsze byliny i krzewy.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

Post »

co do korzenia to właśnie dziś obmyśliłam, że jak już skończę równanie terenu to go trochę podkopię, poprzycinam ewentualne plątaniny korzeni i dosypię tam porządnej ziemi i dopiero wtedy będę wsadzać roślinki ;)

PS takich korzeni mam jeszcze na posesji 7 lub 8 ;) tylko też są wkopane :roll: i tak sobie myślę, że jeśli ten by się ładnie komponował - mogłabym odkopać jeszcze kilka, M by mi je wyciął, przytargałby mi jakichś kamieni i byłby "korzeniaczko - skalniaczek" jak znalazł :D no ale jeszcze nie wiem co z tym zrobię - mam czas, a im dłużej o tm myślę tym więcej mam pomysłów ;)
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

KaRo pisze:Nie będzie Karolinko!
Pod moimi bliskosiebie rosnącymi starymi świerkami mam od 3 lat rabatę .
Rosną tam żurawki,orliki,eucomis ,klon palmowy,tawlina ,sumak ,miodunka,rodgersja i coś tam jeszcze.
Świerki mają ponad 40 lat więc i ich korzenie są wielkie a mimo to coś rosnie.
U Pauli jest jeszcze lepiej - nie ma świerków -nie ma cienia,może dobierać najróżniejsze byliny i krzewy.
aha, no to nie ma problemu, tak tylko napisałam "ku przestrodze" :wink:
U nas pod świerkiem rośnie (bardzo niechętnie) kilka funkii i cisów, a poza tym co się wsadzi to zmarnieje :?
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

Post »

w zacienionym rogu wyrósł mi rojnik
Obrazek

zakwitł mi rozmnożony z odnóżki ... niebieski kwiatuszek ;)
Obrazek

siewki orlików i ostróżek
Obrazek

i jaśmin :) zastanawiam się jakimi kwiatami go otoczyć... (nie patrzcie na ten obskórny płotek - czeka aż mój M się za niego zabierze ;) )
Obrazek
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

Post »

"pokręcony" mieczyk zaczyna kwitnąć :D w dodatku na śliczny fioletowy kolor :D
jak się bardziej otworzy to wkleję fotkę ;)

siewki orlików przeżyły wczorajszą ulewę :) , na parapecie już wykiełkowały goździki i rozchodniki :D a na grządce wykiełkował szczaw :)
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

Post »

a to właśnie wyżej wspominany mieczyk

Obrazek
Obrazek

wykiełkował szczaw :)

Obrazek

i dalsza część wyrównywania terenu za domem - tym razem była potrzebna męska ręka (wywalony ostatni słup :lol: )
Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Żeby mi wszystkie mieczyki tak pokręciło! :wink: Niesamowity ma kolor - intrygujący, chłodny, mglisto-mroźny... On miał taki być, czy to wynik pokręcenia?
Awatar użytkownika
Ewa_888
---
Posty: 239
Od: 11 maja 2007, o 11:17
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Witaj Paulo. Nieźle sie zapowiada. Ale coś od siebie muszę dodać. Dlaczego piszesz że płotek jest brzydki. Mnie on sie bardzo podoba. Czy wiesz jak pięknie wyglądałoby jakieś pnącze oplatające go? W angielskich ogrodach króluje teraz drewno niemalowane pokryte patyną czasu, najlepiej w szarym kolorze. Mam nadzieję że nie chcesz go usunąć? Byłoby szkoda. To tylko takie dywagacje maniaczki drewna i kamienia :lol: . Oczywiście zakątek jest Twój i na pewno masz już dużo pomysłów jak go przeistoczyć. Ja w każdym bądź razie będę niecierpliwie czekać na następne zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam Ewa

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem. /Gabriel Garcia Marquez/
Mój ogródek.
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

Post »

Dziękuję Wam za odwiedziny :)
KarolinaL pisze:On miał taki być, czy to wynik pokręcenia?
pewnie taki miał być ;) mieczyki kwitną w tym roku pierwszy raz - kupione jako mix :lol:

Ewo płotek w rzeczywistości wygląda tragiczniej niż na zdjęciu - pomijając estetykę ;) deski są w połowie spróchniałe i po prostu się sypią. także z płotkiem się musimy pożegnać, a jeszcze nie wiem czy stanie tam nowy płotek, czy np. kratka ;) , bo jest to mała szerokość - około 1,5 m

po usunięciu ostatniego słupa z podwórka została sterta gruzu :roll: na moje pytanie "co mam z tym zrobić" mój M stwierdził - "wykop sobie dołek i to zasyp" :shock: ech...


ach... no i miałam napisać... pomierzyłam sobie dokładnie moje "poletko" ;) rozrysowałam na kartce i zrobiłam wstępny plan tego co chcę osiągnąć ;) z realizacją muszę poczekać do jesieni- kiedy będę mogła przesadzać cebulki :) ciekawe co mi z tego wyjdzie :lol:
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Witaj Paula :D
Z żywym zaciekawieniem przeczytałam i obejrzałam wszystko" od deski do deski" :D
Zapowiada się bardzo ciekawie. Już niemogę sie doczekac co bedzie dalej :shock: :D
Gratuluję pomysłów i życzę kolejnych natchnień :D
Pozdrawiam :D
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

Post »

Barbarko dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :)

dziś wsadziłam kilka roślinek obok jaśminu - już wygląda inaczej niż goła ziemia :)
Obrazek

liliowy mieczyk coraz bardziej się wdzięczy ;)
Obrazek

a już nieśmiało wyglądają kwiatki bordowego :)
Obrazek

no i zaopatrzyłam się dziś w 60 cebulek krokusów :D w 6 kolorach :)
największe szkodniki w moim ogródku to ... moje dzieciaki ;)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Rabatka coraz ładniejsza a mieczyki cudowne.... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”