Pod Jesionem cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Pod Jesionem cz.2

Post »

Otwieranie wątku to dla mnie zawsze ogromne przeżycie.

Witam Wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym odcinku dramatu ,,Pod Jesionem". ;:224
Uprzedzam, że planuję tym razem wstawiać również realne zdjęcia stanu mojego bałaganu i będą to ujęcia wyłącznie dla Widzów o mocnych nerwach, dużej wyrozumiałości i sporym poczuciu humoru, bo inaczej mojego bałaganu nie da się polubić.

Jak pisałam w poprzedniej części, która znajduje się tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55069
Nasz ogród ma ok 2000 m2 i działamy w nim już jakiś czas. Są to jednak działania dość chaotyczne i ograniczone brakiem czasu i finansów, a najczęściej umiejętności, co po dodaniu ciągłych zmian koncepcji ... ;:224

Ponieważ napięcie trzeba stopniować dziś zaczniemy lekko, łatwo i przyjemnie...
Moje ukochane jaśminy, takie zwykłe, babcine, pachnące...
Obrazek
Puszczone na żywioł, nieogarnięte krzaczory ...
Obrazek
Pelargonie od Cioci (zrobiła podział majątku przy wyjeździe i się załapałam - ku rozpaczy H, który ich nie znosi...
Obrazek

Obrazek
A tu dla równowagi maleńki, bo ledwo metrowy jaśminowiec o zapachu... poziomki
Obrazek
I widok od strony domu na słynny Jesion z małą brzózką u boku...
Obrazek
Jeszcze niedawno maleńka chlupka wyrywana przez wszystkie wiatry i wiaterki, a teraz większy od domu
Obrazek
Ukochana brzoza
Obrazek
I pierwsze zasieki,
Obrazek
które z bliska wyglądają już inaczej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni tegoroczny kwiatek pigwowca
Obrazek

Orliki rosną u mnie wszędzie, gdzie się da
Obrazek
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Renatko się melduję w kolejnym odcinku :) Przyszło i mnie do głowy, aby poza cudownościami sprytnie wykadrowanymi, żeby nic niegodnego nie weszło na zdjęcie, zrobić parę fotek tego, co nadaje się jedynie dla ludzi o mocnych nerwach :) Gąszcz jaśminowy bajkowy! Zapach musi być nieziemski!
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesinem cz.2

Post »

Zuzanna! :wit
Witam pierwszego Gościa w nowym odcinku ;:138
Zapach jest niesamowity, bo dużych jaśminów mam kilka (5 lub 6), a ponieważ są to ogromne krzaczory (najwyższy ma dobrze ponad trzy metry wysokości) i nikt ich nie poskramia, więc i kwiecia sporo mają. Rosną na trzech bokach działki na przemian z bzami (w różnych odcieniach).
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Cudnie tu u cb jest kaś ślicznie i pięknie :wit
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

W skład naszej rodzinki wchodzę ja (Renata), mój ślubny zwyczajowo wpisywany przeze mnie jako H i moja córcia, która jak wykładowcy będą łaskawi ;:180 zawita zapewne już na dniach w rodzinne pielesze z uczelni swej wiekowej, bo matka tęskni okrutnie, a i gotować obiady komu będzie ;:224 (znaczy matka wyrodna planuje tą niewątpliwą przyjemność ;:170 złożyć na ręce ukochanego dzieciątka, które całkiem dobrze z garami sobie radzi, tyle że zmywać nie lubi).
Zmywarka choć staraw jeszcze wyjątkowo sobie radzi i pozostawia czas na nieudolne próby ogarnięcia ogrodu.
Rodzinka składa się również z kilku innych domowników:
Wiernego psa zwanego pieszczotliwie Murzynkiem, który przeważnie tylko nos na siwy (bo od grzebania w ziemi brudny)
Obrazek
Ukochanej kotki :twisted: Kitą zwanej, która wsławiła się już w poprzednim odcinku niewiarygodnymi umiejętnościami, tu niewinnie udającej sen głęboki.
Obrazek
I Jej synka Hrabiego, który chyba jeszcze bardziej popaprany niż mamusia, acz sztuczek nie wykonuje i raczej ślamazarny
Obrazek
Kury starawej, która 1 kwietnia osiem lat skończyła, a zwana jest Dziewczyną i która to dożywa wieku sędziwego samotnie.
Obrazek

Oraz samczyka papugi falistej zwanego Papugiem, który zostanie przedstawiony w innym momencie.

-- 21 cze 2013, o 15:36 --

Witam nowego gościa! Piotr! ;:138
Zapraszam wszystkich na ciasteczka - świeżo upieczone
Tak po domowemu :
Obrazek
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Renatko, jestem :wit .Zaczęłaś ciekawie .Zapowiada się ostra jazda ;:172 .No to dawaj Maleńka :;230 .Pelargonie piękne ;:167 .Faktycznie krzaczory .U mnie to tylko ja mogę majątkiem podzielić :lol: .Mnie się taka zdobycz raczej nie trafi.Piszesz o bałaganie... na razie to pięknie , lekko i przyjemnie ;:215
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Aniu! I tu jesteś w błędzie, bo ja sobie zaplanowałam, że część dziedzictwa Tobie przekażę choćby w postaci sporej ilości szczepek. Muszę to tylko sprytnie przeprowadzić coby rodzince przykro nie było. ;:224 :wit
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
sosna1
500p
500p
Posty: 673
Od: 23 mar 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Mazury

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Witam :wit Wszystko śliczne i zadbane. Żadnej dla mnie pociechy ;:173
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Zosiu! :wit Będzie i pociecha - spokojnie! Obiecałam delikatnie to może najpierw pokażę moje sadzoneczki... choć może nie wszstkie, bo to nie jest zbyt dobry pomysł na pierwszą stronę ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To naprawdę tylko część.... ;:170
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Witaj Reniu w nowej części .Wszystko u Ciebie bardzo dorodne i bujne .Ja zawsze chętnie do Ciebie zaglądam ,więc cieszę się ,że jesteś ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Ewuniu! ;:138 Witaj Słoneczko! Dzięki za dobre słowo, ale możesz jeszcze zmienić zdanie jak zobaczysz kolejne zdjęcia. :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
mamafrania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3864
Od: 13 paź 2011, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

renzal pisze:Aniu! I tu jesteś w błędzie, bo ja sobie zaplanowałam, że część dziedzictwa Tobie przekażę choćby w postaci sporej ilości szczepek. Muszę to tylko sprytnie przeprowadzić coby rodzince przykro nie było. ;:224 :wit
Renatko możemy się pomieniać ;:173 i małe machniom zrobić :wink: .
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Pod Jesionem cz.2

Post »

Chyba jeszcze się załapie na pierwsza stronę?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”