Na końcu tęczy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

:wit No i znów ciepełko gdzieś na się zapodziało , zimno i wietrznie u mnie , cieszę się tylko z tego ,że porządnie wszystko podlane. Mam nadzieję ,że i ciepło wkrótce się zrobi i pojawią się nowe kwitnienia.

Jurku Krzewuszki lubię bo dość ,że są bezobsługowe to zawsze niezawodnie kwitną , najbardziej wkurza mnie Loomansii , rośnie bardzo powoli i szybko przypala jej liście. Co do tych zakupów ,już nie chcę mi się tego komentować, nie zmienia to faktu ,że wydałam sporą sumę naprawdę a roślin nadal nie mam i nie wiem co otrzymam ,patrząc na niektóre przesyłki innych a za taką kwotę już dawno kupiłabym na targu duże sadzonki, cóż ,nauczka na przyszłość.

Gosiu Też je lubię , szczególnie Variengata pięknie się prezentuje ale ona jeszcze w pąkach.

Marzko ten żywopłocik to Tawuła Van Houtte'a - u moich znajomych mają żywopłot już prawie 2 m. cudnie to wygląda , mam nadzieję ,że mój też szybko urośnie .

Iwonko dziękuję za miłe słowa ;:196 i zapraszam częściej - z moim ciśnienie już tak jest ,szczególnie jak pogoda czasem zwariowana ale coż trzeba cieszyć się każdym dniem bo mamy wreszcie upragnioną Wiosnę a ogród zawsze pomaga na te nasze różne zdrowotne dolegliwości.

MagdalenaKCh witaj ;:196 , oj tak Tawuła jak kwitnie wygląda niesamowicie , całe przewieszające pędy są w białych gronach , szczególnie duże egzemplarze wyglądają wtedy zjawiskowo.

Gosiu bo jest je za co kochać , naprawdę niewiele im trzeba a zawsze kwitną bardzo obficie a co ważne wciąż pojawiają się nowe odmiany.

Betina witaj w moim wątku ;:196 zapraszam częściej - faktycznie u mnie raczej sielsko i misz-maszowo, ale z różnych względów taki styl najbardziej mi odpowiada , oglądając ogrody na FO ,często podglądam i podziwiam inne style i czasem inspirują mnie do stworzenia jakiejś części lub rabaty w innym zarysie ale ogólny charakter raczej ma pozostać raczej naturalny .

Monfid witaj ;:196 Oj to prawda , pogoda co najmniej dziwna w tym roku, ale na to już wpływu nie mamy , ze zdrówkiem już w porządku ,chociaż z ciśnieniem uważać muszę. Co do Tawuł to mam ich dużo , tzn. różnych odmian , są naprawdę wytrzymałe i pięknie zdobią.

Czosnki jako zapora dla Kreta nie zdały wprawdzie egzaminu ale kwitną pięknie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Orliki , jeszcze nie wszystkie rozkwitły

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tawuła Magic Carpet zaczyna kwitnąć

Obrazek

Moje donice

Obrazek

I niezawodna Bacopa.

Obrazek
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Ale ładnie u Ciebie-zdrówka zyczę
Awatar użytkownika
Helen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1874
Od: 30 sie 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Ewuniu,tawułki na żywoplot są przurocze , szkoda by było je przycinać. Podziwiam Twoją krzewuszkę, ;:215
taka dorodna- u mnie malutka i powoli rośnie. Bakopa niezawodna :D
Jutro to niespodzianka, wczoraj to już historia, a dzisiaj to wielki dar.

Ogród Helen cz.1,cz.2.
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Pospacerowałam po Twoim ogrodzie bo teraz można tylko wirtualnie za zimno na inne spacerki ;:180 Tawułki przybrały białe piękne sukienki ,szkoda że nie kwitną cały sezon i krzewuszki cudne ;:108
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Ewa, jestem zaskoczona, że krzewuszki już Ci kwitną i to tak dorodnie... u moich ledwie widoczne pąki; muszę jeszcze poczekać.
Piękne kompozycje donicowe!
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

:wit Witam miłych gości w niedzielne południe , dziś piękna pogoda u mnie , słoneczko i ciepło nareszcie.

dorcia7 witaj ;:196 ,cieszę się ,że Ci się podoba u mnie , ze zdrówkiem dużo lepiej ale z ciśnieniem już tak jest ,czasem daje się we znaki.

Helen ciesze się ,że zaglądasz do mnie , docelowo nie chcę przycinać Tawuł , bo mam nadzieję ,że szybko stworzą duży żywopłot i zrobią mi zasłonę dla drzewek owocowych , pózniej ewentualnie może jakieś cięcie korekcyjne. Bacopa jak dla mnie to fantastyczna roślina ,wystarczy jej woda i słońce.

Eluś kochana ;:196 jak to dobrze ,że już wrócilaś , to prawda ,że nie kwitną caly sezon ale cóż nie ma chyba takiej rośliny a zmienność kwitnień i kolorów w ogrodzie to przecież nasza fascynacja :lol:

Aguś Z 8 Krzewuszek jakie mam kwitną obecnie 2 - Nana Purpurea i Styriaca , reszta w pąkach - Są u mnie 3 rok i prawie każda ma po jakieś 1,50 - 1,60m - oprócz Loomansii , która jakoś nie może się zebrać i powoli rośnie ale będzie kwitła :tan

beatrix+ Bacopa stoi na skrzynce z licznikiem na energię i ma za zadanie zalanie go ,żeby chodził wolniej ;:306 , ja dopiero 4-ty rok staram się zagospodarować to moje wiejskie podwórko ,było bardzo zapuszczone bo rodzice starsi ludzie nie dawali rady , kasa potrzebna jak we wszystkich ogrodach ale u mnie takie bardziej swojskie roślinki więc i taniej to wychodzi , z drugiej strony muszę kupować małe sadzonki i czekać aż będzie widać jakiś efekt bo te duże okazy są dla mnie za drogie ale pomału jakoś wszystko się zagęszcza ;:108


Dziś na kolorowo i mam 3 zagadki dla Was ;:224

Szczodrzeńce

Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Kalina japońska Pink Beauty -

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I 3 rożne zdjęcia zagadki - co się na nich znajduje?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Na pierwszym - perukowiec, na 3- jodła koreańska- a na 2 nie wiem ;:131
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

A toś zadała pytania :;230 nie odpowiem, bo ja na stażu dopiero ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Nie wiem co jest na zdjęciach trzeci to jakiś iglak, ale zdjęcia zrobiłaś ładne, ten rok jest dobry dla szczodrzeńców i janowców ;:215
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Bakopa jest śliczna.Bardzo mi się podoba ;:138 ;:63
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Witaj Ewuniu :wit :wit
Pięknie ;:215 Krzewuszki śliczne ;:63 ;:63 moje dopiero zaczynają kwitnąć .
Mnie też dzisiaj nie chce się myśleć ;:185 nad zagadkami :;230
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Ewuś zagadka zbyt trudna ;:224 ale drugie zdjęcie a właściwie kwiatuchy na nim bardzo apetyczne...jak cukiereczki :)
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na końcu tęczy cz.2

Post »

Ewuś jakie masz ładne szczodrzeńce, mnie jakos nie lubią. Zagadka dla mnie za trudna na dzisiaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”