Ogródek Raczka cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rok 2021

Post »

Mam dokładnie tak samo - totalny brak chęci do ogrodowania. Mnie przytłoczyła mocno zima, ale mam nadzieję, że wiosna rozkręci się na całego i będziemy mieli mnóstwo chęci :)
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rok 2021

Post »

Aniu przy takiej huśtawce pogodowej to każdy ma wahania nastroju. Nawet nie wiesz jak mi się w ostatnich dniach nic nie chce :;230
Musimy poczekać na prawdziwą wiosnę, wtedy ostro ruszymy do ogrodu.
Jaki przyrost kokonów masz, czy jesteś zadowolona. Zapytam o altankę już wykonana.
Pierwsze kwiatki na rabatkach u Ciebie pokazały piękno, tylko się cieszyć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Rok 2021

Post »

Witaj Aniu :wit
Pogoda nas nie rozpieszcza i nie zachęca jeszcze do prac ogrodowych, chociaż u Ciebie już są piękne zwiastuny wiosny ;:215
U mnie śniegu sporo i w nocy jeszcze dosypało ;:185
Pozdrawiam cieplutko i życzę dużo ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Karo,Covida leczyłam w domu,ciężko go przechodziłam,dopiero podanie antybiotyku przyniosło mi ulgę i zdrowie zaczęło się poprawiać.
Wiosnę już widać i czuć,chęci do pracy w ogrodzie częściowo wróciły,ale niestety pogoda się zepsuła,w święta tylko raz wyszłam do ogrodu na pół godziny na spacer,
wiał silny wiatr,było bardzo zimno,padał deszcz,w poniedziałek nawet padał śnieg. ;:oj :roll:

seba1999,Shalina a jak u was,chęci do pracy ogrodowej wróciły?
Ja zauważyłam,że jestem uzależniona od słońca, jak świeci słoneczko to ja ruszam do pracy. :heja :heja

korzo_m,kokonów murarek trochę wydłubałam,zauważyłam,że w tych zatęchłych kupnych rurkach było sporo niedobrych,
miałam na wszelki wypadek dokupione kokony,więc w każdym domku postawiłam po dwa pudełeczka z kokonami,jedno z kupionymi,drugie z moimi. :D :D Trochę moich kokonów oddałam sąsiadowi.
Altanka już jest gotowa od dwóch tygodni,został do zrobienia podest z płyt,na razie mam pecha do fachowców,z pierwszym był słaby kontakt,drugi wziął zaliczkę,nic nie robił przez dwa tygodnie i mam problem z odzyskaniem zaliczki,trzeci obiecał zacząć jutro lub w piątek,ten wydaje mi się wiarygodny i nie bierze wcześniej zaliczki :wink:

Obrazek Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

W święta się odpoczywa Aniu ;:306 bez względu na pogodę ale faktycznie była fatalna szczególnie wczoraj,wiało i padało a wieczorem mróz.
Dziś widzę zmianę,pokazuje się słońce więc jest nadzieja,że rozpoczniemy wreszcie ogródkowe prace.
Z tymi fachowcami to straszna sprawa... wiem coś o tym.
Okres poświąteczny jest jeszcze dla nich świątecznym więc trzeba uzbroić się w cierpliwość Aniu.
Jednak koniec prac już blisko. Niebawem będziesz się cieszyc miejscem wypoczynkowym.
Masz bardzo dorodną kępę ciemiernika i hiacyntów. Ślicznie to wygląda.
Ja nie mogę się ich dochować albo nornice mi zżerają cebule albo inny szkodnik (pies) niszczy wystające ciemierniki .
Życzę ciepłej i zdrowej wiosny Aniu. ;:196
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Aniu już wszystko wiem, w wątku doczytałam. Altanka śliczna ;:138
Oby kolejny fachowiec okazał się solidny.
Kolorowo masz na rabatkach. Pogoda niech się w końcu na dobre ustali to będziemy ostro działać w ogrodach.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Trzeci fachowiec od podestu pod altanką też niestety zawiódł,po oględzinach nie pojawił się już. :twisted:
Dopiero czwarta rządząca ekipą panów kobieta zrobiła mi w końcu podest,szybko,sprawnie,w ciągu dwóch dni.

Obrazek

W tygodniu zrobię jeszcze orynnowanie,niestety po deszczach mam kałuże dookoła altanki,z przodu położyłam płytki,aby można było wejść.
Chcę z tyłu altanki zamontować jeszcze dwa łapacze wody z odprowadzeniem do beczek.

Obrazek

W ogrodzie ciągle przegrywam z chwastami,raz,że ciągle pada deszcz i jest mokro na rabatach a
po drugie dopadła mnie dolna i górna ostroga piętowa lewej nogi.Przy schylaniu ból pięty się nasila.
Do ortopedy i umówienie rehabilitacji mam skierowanie na sierpień a do tego czasu mam cierpieć.
Przeglądam różne fora internetowe,testuję domowe sposoby,nawet słoninę testowałam ale nic nie pomaga. ;:oj :roll:
30 czerwca jadę do sanatorium do Dusznik Zdroju,może coś pomogą.
Nie mam aktualnych zdjęć kwiatów,ciągle pada i rośliny wyglądają nieciekawie.Może dzisiaj się postaram zrobić trochę zdjęć.

Mam jeszcze zagadkę, zapomniałam nazwy poniższego kwiatka,kwitnie na żółto,chyba jest z wymiany forumowej,
Dorotko korzo_m,czy to nie od ciebie?

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Aniu :wit altanka super!
Ja też nie mam szczęścia do fachowców,w żadnej sprawie,taki los :wink:
Chwastami przestałam się przejmować tej wiosny,rosną na potęgę mimo,ż e zimno ale też mają wilgoć więc przyrastają w błyskawicznym tempie,
zdjęcia będę robić z innej perspektywy,tak by nie było ich widać ;:306
Aniu, życzę Ci dobrego zdrowia i kondycji. Po sanatoryjnych zabiegach odzyskasz je z pewnością.
Co słychać u Twojej Eli? :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Podobnego pięciornika mam pod nazwą Potentilla recta. Pięciornik wyprostowany.Może ten ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Karo cieszę się,że altanka ci się podoba, w końcu mam gdzie się schronić przed deszczem.
Ostatnio dużo padało,chwastów jest multum,dobijają mnie też mlecze,wczoraj aż mnie zamurowało jak weszłam pod jabłonki i koło krzaków porzeczek,jeden łan dmuchawców latawców ;:oj ;:oj Nie zdążyłam tam ostatnio skosić przed tymi deszczami.
Jutro ma być pogoda,to mam zamiar zrobić z nimi porządek.,bo we wtorek wywożą zielone.
Ela jest babcią trzech wnuczek,a że u jej dzieci ciągłe zawirowania musi pomagać w pilnowaniu,a że to maluchy to musi się nieźle naganiać za nimi. ;:113

magry dzięki za podrzucenie nazwy,kiedyś wszystkie nazwy miałam jak to się mówi w jednym palcu a teraz niestety skleroza. :wink:

Wczoraj porobiłam trochę zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn....
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Na dworze piękna pogoda,słońce świeci i w końcu chce się pracować w ogrodzie :heja :heja
Trawa skoszona,teraz pielę rabaty,niestety rwę tylko górę,bo z ziemi gliniastej mam skorupę na wierzchu.
Ogarnę górę zielska,potem po deszczyku trochę głębiej.
Idzie mi niestety wolno,dopadła mnie ostroga piętowa i to dolna i górna lewej nogi.
Przy skłonach ból się nasila,na rehabilitacje i do ortopedy termin na połowę sierpnia. :evil:
W lipcu jadę do sanatorium,może tam coś pomogą.

Moje pszczółki murarki w tym roku pięknie pracują,mam zamurowane chyba wszystkie rurki. :heja :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na miejscu dawnego skalniaka łan barwinka większego: :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piwonia majowa i pąki innych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Witaj Aniu łady masz ogródek. Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Rok 2022

Post »

Wyszłam dzisiaj na spacerek po ogrodzie, słoneczko pięknie świeci, chce się żyć.
Rączki świerzbią już, żeby coś pogrzebać w ziemi,
widać już pierwsze liście tulipanów, narcyzów, hiacyntów, widać kwitnące przebiśniegi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”