Ogródek Raczka cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Ela, ten kawałek mam zamiar jeszcze zmniejszyć, marzy mi się taka otwarta drewniana altanka pośrodku tego kawałka. :D
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

O! Jak miło, że zaglądasz. Wiosenkę widać?
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Witam w 2020 roku. :D :D
Dzisiaj świeciło u mnie od rana słoneczko,więc wyszłam na spacer w poszukiwaniu wiosny.
Coś już zaczyna się dziać w ogrodzie,zrobiłam kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

W tym roku rozpoczynam przygodę z murarkami,pod wpływem impulsu kupiłam domek dla nich:

Obrazek

potem trochę poczytałam o tych pszczółkach i dokupiłam jeszcze 300 rurek trzcinowych i kokony: :heja :heja

Obrazek

kokony przyjechały w pudełeczku zawinięte w ręcznik papierowy,spięty spinaczami,
teraz muszę doczytać jak postąpić z kokonami i kiedy i w jakie miejsce je wystawić na dwór.

Obrazek

Jeszcze poszalałam i kupiłam dwie budki lęgowe dla sikorek lub wróbelków: :heja :heja ;:138

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Fajnie, że znów jesteś ;:196 Niezła zapowiedź wiosny! U mnie też cebulowe na wierzchu. Mam nadzieję, że żadne większe mrozy już nie przyjdą. Trzymam kciuki za murarki. Nigdy ich nie hodowałam, ale myślałam o tym od dawna. Może i ja się skuszę... Domek dla owadów fajny - podoba mi się. Budki lęgowe na pewno szybko znajdą lokatorów. Powinnam wymienić chociaż 1-2 stare na nowe. Dużo płaciłaś za nie?
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Iza,budki kupowałam z tej strony: https://zielonepogotowie.pl/pl/p/Budka-legowa/833
budki mam pierwszy raz,one są z surowego drewna,czy je trzeba pomalować jakimś drewnochronem,czy lepiej zostawić takie?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Kacper1999
200p
200p
Posty: 226
Od: 19 lut 2018, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Budki dla ptaków i murarki to super sprawa! Też przymierzam się, aby zakupić budki lęgowe i porozwieszać w ogrodzie!
Pozdrawiam. ;:138
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Myślę, że śmiało możesz zostawić takie surowe. Są ponoć zdrowsze dla ptaków. Minusem jest tylko to, że mają krótszą żywotność. Dzięki za link. Zajrzałam. Ceny niezbyt zachęcające... Czy domek dla owadów też u nich kupiłaś?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Aniu z murarek będziesz bardzo zadowolona, domek zostaw nie malowany.
Dobrze, że dokupiłaś trzcinę, na pewno będziesz musiała dokładać, a ile kokonów zamówiłaś. Kokony zostaw w pudełku na dworze, w zacienionym miejscu, tak aby deszcz na nie nie padał. W połowie marca się je wystawia obok domku, musisz zabezpieczyć kokony przed ptakami.
Koło domków stawiam krzesełko, bardzo lubię obserwować pszczółki, ich pracowitość. Ty też je obserwuj się cieszyć razem z nimi.
Dobrze, że wróciłaś, będę Ci kibicowała, proszę postaw ławeczkę w cieniu to sobie na dłużej przysiądę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Iza,domek dla murarek kupiłam na Allegro,teraz jak trochę poczytałam widzę,że są w nim rurki o większej średnicy.
Dlatego dokupiłam rurki trzcinowe.

Dorotko,kupiłam trzysta kokonów i trzysta rurek trzcinowych.kokony leżą na razie w piwnicy w tym kartonowym pudełku.
Ławeczka oczywiście będzie postawiona,nawet dziś zamówiłam na nią taką długą poduszkę z oparciem,będzie mięciutko siedzieć. :uszy
Chyba rozwiązałam problem kociołkowania w ogrodzie i rozpalania ogniska,zamówiłam takie spore stalowe palenisko,pokaże jak dojedzie.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Dziś po raz pierwszy trochę popracowałam w ogrodzie,niestety po godzinie zrobiło się bardzo zimno i wiał mocny wiatr.
Udało mi się podciąć pięć hortensji:bukietową Phantom i Vanille-Fraise, drzewiaste Anabell i White Done i jeszcze nowy nabytek, której nazwy zapomniałam. :wink:
Powycinałam suchelce na części rozchodników okazałych i pozbierałam zapomniane nasiona rozwara niebieskiego i białej jeżówki.
I na tym prace ogrodowe się kończyły,było za zimno.
Moje dwie budki lęgowe zostały powieszone,ale nie wiem,czy w dobrym miejscu, i czy nie za nisko, po raz pierwszy je mam.
Powieszone są od południowej strony na kratkach od powojników.Mój sąsiad zabezpieczył daszki domków przezroczystą płytą poliwęglanową.

pierwszy domek:
Obrazek ObrazekObrazek

drugi domek:

Obrazek Obrazek


Daszek z przezroczystej płyty dostał też domek dla owadów:

Obrazek Obrazek


Po powieszeniu trzech domków,patrząc z daleka coś mnie olśniło
Po bokach mam powieszone budki lęgowe a po środku domek dla owadów,czyli potencjalną stołówkę dla ptaków z budek lęgowych? ;:oj ;:oj

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Jaka ładna wiosna u Ciebie! I ile życia się zapowiada, nie tylko roślinnego :wit
Budki od południowej strony to chyba nie jest najlepszy pomysł, jeżeli nie będą w cieniu, mogą się zbyt mocno nagrzewać... Ja też w tym roku będę debiutować z budkami, ale mam dla nich miejsce dokładnie przeciwne, tzn. od północy. Z wielką ciekawością będę też obserwować Twoje murarki - można? ;:173
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.7

Post »

Ten plastykowy daszek na budkach to dobry pomysł. Zastanawiam się dlaczego nie powiesiłaś budek na drzewach...To bezpieczniejsze miejsce dla ptaków. Korona drzewa chroni przed nadmiernym słońcem i jest gdzie przysiąść, żerować i schronić. Z tego co wiem to najlepszym kierunkiem wlotu jest południowo-wschodni. Wysokość zawieszenia zależy od gatunku ptaków. Najczęściej wiesza się 2-3 m nad ziemią.
A co z tym paleniskiem? Dotarło? Jestem go bardzo ciekawa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”