Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Grażynko - wiosna jest the best! Nawet lato nie robi na mnie takie wrażenia.

Sprzątanie z grubsza mam za sobą. Dzisiaj nawet zabrałam się za przesadzanie i sadzenie. Chciałabym przed targami uporać się z tym co mam na balkonie. Dzisiaj doszły jeszcze 2 powojniki i kielisznik ( wielkie dzięki dla Ewy i Eli ;:196 ). Jakby było tego mało dokupiłam powojnik w Biedronce. Na dobra sprawę nie wiadomo co z niego wyrośnie, ale wszyscy chwalą że zdrowo rosną. Na targi jadę bez oczekiwań. Tak raczej z przyzwyczajenia. Jak sądzę szału nie będzie, ale zobaczyć warto.
Wiosna nabiera rozpędu. Tylko jeszcze te przymrozki :evil:
Obrazek - głodek
kolejne siewki sasanek:
Obrazek Obrazek
prymulki: troszkę zdewastował mi je kret, ale mam co dosadzić
Obrazek Obrazek

I największa niespodzianka - młoda magnolia stellata ( zeszłoroczny nabytek) zaczyna rozwijać kwiaty
Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Cieszę się, że masz już swoje powojniki :D Na pewno posadzisz je w dobrym miejscu-w końcu nie jest ich 15 :wink: A z różami jest też tak, że niektóre sadzonki pozostawiają wiele do życzenia i możesz stawać na rzęsach-a padną i tak :(
Znalazłam notkę, że chciałaś trochę acidantery :oops: Będę jeszcze u Elżbiety z kilkoma roślinami, więc dorzucę jej kilka cebulek dla Ciebie.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izo,sasanki śliczne,piewrwiosnki też ;:173
Miły gość Cię odwiedził,lubię takich gości i ich śpiewy :D
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

tu.ja pisze: Obrazek -- Obrazek
Puszkinia jest urocza. Mam ją na skalniaku i jestem z niej ogromnie zadowolony ;)
Co to za odmiana krokusa? Wygląda niczym krokus spiski...
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izo, dotarłam ;:196
Mam jakieś 2 maleństwa, które podejrzewam o bycie rannikami, ale pewności nie mam ;:131
Jeśli to nie kłopot, poproszę o żelaźniaka teraz ;:173 .
Proszę napisz, jak (czym) mogę się odwdzięczyć ;:108 A może ustaliłyśmy, tylko nie pamiętam :oops:
Gwiaździsta to 2 podejście M. Ubiegłoroczna nie wiedzieć czemu wyzionęła ducha krótko po zakupie ;:223
Twojej gratuluję ;:215
Tulipany u mnie jeszcze w pąkach.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Wowww.....magnolia już rozkwita...... :roll:
U mnie magnolie dopiero robią pąki.
Bordowa sasanka superowa. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Tak, wystarczy jakieś zacienienie, urozmaicenie terenu i już zmieniają się warunki dla roślin - nawet na małej przestrzeni.
Głodek ładnie kwitnie! Mnie też dziś zaskoczył i w ogóle w tym roku bez przerwy jakiś nowy kwiatek mnie zaskakuje, bo rośliny zakwitają nagle, bez zapowiedzi 8-)
Cebulki traktowane jako jednoroczne :shock: To mi się w głowie nie mieści i raczej unikam cebul krótkowiecznych, wyradzających się.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Ewuniu całkiem zapomniałam o tej acidanterze ;:oj Wielkie dzięki! Fajnie, że mamy taki dobry punkt kontaktowy jak Elżbieta :D
Dziękuję Aniu! Lubię ptaki i ich trele. Całą zimę je dokarmiam i teraz liczę na "zapłatę" :;230 Mam duże drzewa na działce, więc powiesiłam kilka budek lęgowych. Może znajdą się chętni.
Przemku u mnie puszkinia "rozrzucona" jest po całej działce. Rozsiewa się bez umiaru. Ten krokus to Spring Beauty
Witaj Justynko! Siewki ranników wyglądają jak małe zielone gwiazdeczki na nóżce. Spróbuję znaleźć lub zrobię fotkę i Ci podeślę dla porównania. Postaram się jutro wysłać. Czy coś jeszcze dołożyć? Rekompensata? Sama nie wiem. Tylko jedno mi przychodzi na myśl - niebieski czosnek. Plisss. Chociaż 1-2 cebulki. Moja gwiaździsta ma kilka pąków przemarzniętych, ale i tak zapowiada się ładne kwitnienie jak na tak młody i mały krzaczek. To była pierwsza jej zima u mnie. Spędziła ją pod włókniną. Muszę jeszcze pomyśleć co posadzić jej pod nóżki :wink: Te kilka zawilców greckich, które tam rosną to stanowczo za mało.
Grażynko to najwcześniejszy gatunek magnolii - stellata. Marzyłam o niej od dawna i w zeszłym roku kupiłam maleństwo, ale już kwitnące. Pewnie i Twoje magnolie się wkrótce obudzą, bo magnolie pąki robią już jesienią. Na skalniaku zrobiło mi się sasankowo. Większość jest fioletowych, ale kilka ma ciekawe kolorki.
Jacku masz rację z tymi warunkami - wszystko się liczy. Na przykład mój skalniak - jest specyficzny i nietypowy. Rośliny rosną tam sporo ponad gruntem. Niektóre nawet 1metr. Warstwa podłoża jest stosunkowo mała od 5 do 15 cm. Tym samym szybko zamarza, ale i nagrzewa się szybko. Kamienie robią swoje. Czasami mróz "wysadza" mi rośliny z korzeniami. Nie wszystkie rośliny znoszą takie ekstremalne warunki. Czasem coś mi "wypada". A co do cebulek...no wiesz - co kraj to obyczaj. Poza tym kto bogatemu zabroni? Tym samym napędzają tylko cały ten cebulkowy przemysł u siebie ;:224 Ja również nie lubię wyrzucać. Częściej zdarza mi się coś przynieść :wink:

Dzisiaj biegałam po doktorach, więc na działkę czasu miałam niewiele. Pogoda też nie sprzyjała - straszyło deszczem. Zmobilizowałam tylko M do przycięcia starych tui i zrobiłam kilka zdjęć.
Obrazek - bratki samosiejki :tan
Obrazek - narcyze Rip van Winkle
Obrazek - a te chyba mają dość duszenia się w donicy - są wyjątkowo niskie i drobne w tym roku
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izo - czy te sasanki to były dla mnie :oops: ojej jakie piękne!
Informuję - ze obejrzałam wszystkie zaległe fotki ;:138
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Obym tylko nie zapomniała :roll: Pamięć, jak wiele osób, mam świetną, tylko krótką :oops: Miałam takie niskie narcyzy, ale ich w tym roku ie widzę.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Tulipany z ostatniej fotki nie są z tych maluchów ?.Też mam takie.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izuniu przepiękne kolory siewek sasanek ....wysiewałaś, czy rozsiały się same ??? Ta bardzo ciemna jest niesamowita..... ta jaśniuteńka na zdjęciu obok też...... nigdy nie widziałam sasanki w takim kolorku ;:oj
Mnóstwo kwiatów już u Ciebie kwitnie , jest kolorowo i ślicznie :D
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Jestem i ja :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”