Ogród moja obsesja 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

aaaa...już piwonie masz?? Moje jeśli zakwitną, to najwcześniej za dwa miesiące...W ogóle tam u Ciebie w Kotlinie to chyba specyficzny mikroklimat, bo wszystko jakby większe niż u mnie ;:224
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Pięknie , a ty piszesz w Moim wątku, że u Ciebie wszystko trochę póżniej. Zazdraszczam mahoni. Ta skaliaczkowa na drugim zdjęciu.Widzę znacznik, ale nazwy się nie mogę doczytać.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Ewo, smardz był pyszny. Szkoda, że tylko na pół zęba.

Pati, ta piwonia to najwcześniejsza, niska. W ubiegłym roku kwitła około 20 maja.

Jurku na drugim zdjęciu żagwin z ubiegłorocznego siewu. Mieszanka kolorów. Na znacznikach w skrócie kolor.

A to kwitnienie piwonii w ubiegłym roku. Muszę ją przesadzić, bo te większe i późniejsze ją zagłuszają.
Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

semper pisze:Ta skaliaczkowa na drugim zdjęciu.Widzę znacznik, ale nazwy się nie mogę doczytać.
Ja mogę jest napisane "N" :lol:
Zawsze chciałam mieć piwonię wczesną, ale czego ja nie chciałam - nie, nie sępię bo widzę że jest niewielka ;:306
Marysiu co to jest z białymi kwiatuszkami między tulipanami?
nie znam smaku smardza? czy on nie jest pod ochroną?
;:219
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6349
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu Masko nie masz piwonii wczesnej majowej, no to końcem lata możesz się jej spodziewać. Właśnie chcę jedną zlikwidować.

-- N, 5 maja 2013, 10:07 --

Marysiu Masko nie masz piwonii wczesnej majowej, no to końcem lata możesz się jej spodziewać. Właśnie chcę jedną zlikwidować.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Maseczko brawooooo, odczytałaś prawidłowo. ;:306 Weź Jurka na naukę. To białe, to chyba Żagwin pełny 'Winterberg'. Dostałam od sąsiadki.
Smardze są pod ochroną, ale te z ogródka chyba nie. Na wszelki wypadek nie przyznam się. ;:185 U siostry w ogrodzie też rosły w ubiegłym roku. Grzybnia chyba przywieziona z korą.

Dzisiejsza sesja
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek http://i.minus.com/jWXkbJNxdk34I_xs.jpg Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kwitnie druga brzoskwinia wyhodowana z pestki
Obrazek Obrazek
Czereśnia , która pięknie kwitnie i co roku ma ok. 5 szt. owoców ;:306
Obrazek
Obrazek Obrazek

Po te tulipanki muszę zakraść się do sąsiadki z łopatką ;:172
Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu dałaś po oczach (jak to piszą na FO)! Zamówiłam sobie parę berberysów, bo bardzo mnie urzekły, ale jednego przesadziłam i nie wiem gdzie ;:oj Tulipanów masz duużżooo, a sąsiadka nie chce się zamienić :oops: Białe szafirki u mnie marniutkie tej wiosny może też je trzeba przesadzić? Śniedek ;:215 , a czereśni trza odpowiedniego chłopa to pewne ;:224
Brzoskwinie mam dwie z pestki i w jesieni dostałam dwie siewki od forumki podobno niezawodne!
Czerwona leszczyna u mnie po którejś zimie zrobiła się zielona i taka już pozostała :?
skalniak masz pod jakąś ścianą :?: , bo nie mogę się zorientować czy wysoki, ale ładny!
Na koniec dodam, że cieszę się że pokazałaś piwonię wczesną :tan
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Maseczko szafirek biały, śniedek, puszkinia i berberysy kupiłam na jesieni w C. Berberysy mieli bardzo drogie, ale jak sypnął śnieg, to przecenili. Wygrzebywałam je zgrabiałymi rękami, a szukałam tych w odcieniach czerwieni i bordo i żeby nie rosły zbyt duże.
Tulipanów mam dużo czerwonych i żółtych, które będą dopiero kwitły. Inne kolory to pojedyncze sztuki. Sąsiadka innymi roślinkami się zamienia, ale co do tulipanów, to akcesu nie zgłasza. ;:14
Czereśni innej pci wokół pełno, wszędzie obfitość owoców, a u mnie kiszka. Jak tak dalej pójdzie, to sobie nagrabi i czeka ją topór. ;:108
W Z. miałam wszystkie brzoskwinie z pestek, owocowały niezawodnie. Ta też z Z., podobnie jak i leszczyny. 3 sztuki odrąbane, jedna z orzeszka/ leszczyny oczywiście/. Na razie się adoptują. One tylko na wiosnę są takie bordowe, później kolor przechodzi w zieleń. Może Twoja to była krzyżówka z zieloną leszczyną.
Skalniak mam pod budką gospodarczą. Zdjęcie z ubiegłorocznego tworzenia.

Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Sprytnie to sobie wymyśliłaś :wink: To nie ważne, że pełno chłopców dookoła tego jedynego brakuje i już :oops:
Musi moja l. być pomieszana ;:108 Czy w tym roku też jedziesz do Z. bo przesyłkę albo pocztą albo osobiście... i tak jeszcze żółta kwitnie i nie wcześniej niż za miesiąc będzie do kopnięcia, ale akanty już by Ci rosły i delosp. :lol:
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Maseczko nie wiem, kiedy pojadę do Z. , bo w tym czasie, kiedy planowałam szykuje mi się sanatorium. Z wysyłką chyba trzeba poczekać, aż Korona będzie gotowa.
Nie ma co się rozdrabniać. Miłego dzionka. ;:3
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Witaj Marysiu ,pięknie masz w ogrodzie i kolorowo .Ja też mam piwonię majową ,ale u mnie dopiero w pączkach ,czekam aż zakwitnie .Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu najpierw pochwała dla fotki pierwiosnka ;:215 teraz dla całej reszty co kwitnie na działce po tulipanki nie musisz się zakradać do sąsiadki ;:333
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Nie posadziło się tulipanów jesienią, to teraz pozostaje podziwianie cudeniek u Ciebie i innych w wątkach ;:180 Czy na 3 od końca zdjęciu to kopytnik? Zaprosiłam go z lasu do ogródka Mamy w bardzo zacienione miejsce, wydawało nam się, że zginął, a tej wiosny wyszedł :) Uwielbiam ogromne połacie błyszczącego kopytnika w lesie, poprzeplatane czosnkiem niedźwiedzim :D Mama poczeka dobre kilka sezonów, zanim trochę się rozrośnie.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”