W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Kasiu miny poszukaj koniecznie bo warto ją posiać ma śliczne kwiatki. Ja tez nie bardzo pamiętam co posadziłam jesienią jak zajrzę w swój kajecik to i będę wiedzieć co ale nie zawsze pamiętam gdzie?
Michał :wit
Sylwia dzięki za info o roślinkach w Tesco, ale skoro piszesz że to takie popularne odmiany to raczej się tam nie wybiorę. Ja dzisiaj trochę śniegu wynosiłam za ogrodzenie trochę rozgarniałam, ale i tak to za mało, słoneczko musi mocniej przygrzać, choć dzisiejszy dzień był piękny i słoneczny.
Anastazjo witam Cię u mnie po raz pierwszy i bardzo dziękuję za miłe słowa. Masz rację wiosna idzie teraz juz wielkimi krokami a nawet już jest, Tobie również życzę słonecznych i ciepłych dni.

Dzisiaj kupiłam sobie trzy lilijki, mają już spore kiełki więc musiałam je wsadzić do doniczek i stoją i czekają z innymi w garażu
Obrazek

Dzień był dziś ciepłyu i słoneczny więc można już stwierdzić że wiosna już w końcu dotarła, choć u mnie jeszcze sporo śniegu to coś już się pokazuje, rano rozkwitły moje ranniki więc zrobiłam im małą sesję foto
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lada dzień powinny też pokazać się przylaszczki
Obrazek
hiacynty też już się pokazały
Obrazek
a tyle pąków pokazuje pustynnik
Obrazek
Dziś zdjęlam też osłony z cyprysika nutkajskiego i klonika palmowego, ale nie wiem czy się nie pospieszyłam :?
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Lilijki piękne.... zwłaszcza ta różowa, ja na razie rękami i nogami bronię się przed kupnem czegokolwiek chociaż wczoraj w biedronce widziałam w niezłej cenie no i w ogrodniczym na stacji też jest duży wybór już z takimi dużymi łodyżkami ale na razie przez tą przedłużającą się zimę pieniądze na roślinki przeznaczyłam na zakup dresów i butów i będę łapać kondycję i gubić zbędne kilogramy.....

A i u Ciebie już coś kwitnie ;:63 a u mnie ciągle nic nie widać ;:145
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Ranniki śliczne :!: Ja moim pomogłem troszkę "się odkopać", bo śnieg się zbrylił i pokrył lodem. Ale słońce szybko go rozpuszcza ;:3
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Sylwia a ja jakoś nie potrafię przejść obok jak są jakieś cebulki lub roślinki zawsze coś kupię choć jedną, ta lilijka różowa też mi się spodobała ciekawa jestem jak zakwitnie.
Jacku ja moim rannikom pomagałam się odkopać kilka razy ale zawsze na drugi dzień przysypał ich nowy śnieg, teraz juz sam się rozpuścił, wczoraj odkopałam troszkę krokusy i iryski ale dziś zimno, wietrznie i brak słoneczka więc na niewiele się to na razie zdało, ale może jutro znów będzie ;:3 i coś zakwitnie...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16971
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Witaj ,Iwonko :wit
Ładne te ranniki,takie małe słoneczka na ziemi ;:333 Jaskry tez ładne,ale ja juz nie kupuję ich,w ubiegłym roku kupiłam kilka ładnie,kwitły,ale na jesieni zapomniałam wykopać ;:223 Lilijki tez ładne kupiłas ;:333
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Iwonko ależ u Ciebie już wiosna ;:oj ranniki, przylaszczki, szyszeczki hiacyntów ;:oj .... coś pięknego.... u mnie nadal zwały śniegu....
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Dzisiejszy pobyt na działce przypomniał mi widok środka zimy z mienionych lat, wszystko przykryte grubą 30 cm warstwą śniegu. W tym roku prace w ogrodzie rozpoczną się chyba pod koniec kwietnia ????
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Ale zdjęcia optymistyczne :D Już w weekend będziemy sadzić, grabić i ustawiać donice na zewnątrz ;:215
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Aniu mi też się strasznie podobają te ranniki, mam nadzieję że w przyszłym roku zakwitnie ich więcej. Jaskry kupiłam bo zachciało mi się coś wiosennego kwitnącego, ale pewnie te zostaną już w domu i do jesieni w doniczkach i jak o nich nie zapomnę to w przyszłym roku posadzę.
Aguś witaj, owszem wiosny już troszkę u mnie jest i mam nadzieję że jutro bedzie też słonecznie i znów coś zakwitnie. Coraz więcej wychodzi cebulowych a i śnieg się szybciej topi, a ja mu w tym pomagam... ;:224
:wit Zenku
Juz dawno nie było u nas aż takich opadów śniegu do tego żeby to białe ochydztwo leżało tak długo, ale na szczęście robi się coraz cieplej i szybko się topi.
Madziu ja już dzisiaj troszkę popracowałam w ogródku, najpierw rozgarniałam śnieg gdzie się da, trochę go wywalałam w miejsca bardziej nasłonecznione żeby się szybko topił, a później wyplewiłam i wyczyściłam z suchych resztek kawałek odsłoniętej i osuszonej z wody rabaty. Jutro mam nadzieję zobaczyć kolejne kwiatuszki, oby tylko było ;:3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Iwonko ;:3 zobacz na pw.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Aniu ;:196
Dzisiaj do popołudnia było ładne słoneczkoi śnieg się dość ładnie topił, alenadal jest go sporo. Sporo też go dzisiaj wyżuciłam i chyba jutro nie będę mogła rękami ruszać.
Odnotowałam już też pierwsze straty po zimie: śnieg zniszczył mi rododendrona i sosnę wejmutkę i mocno uszkodził tamaryszka, teraz czekam jeszcze czy wszystko wyjdzie z ziemi.
Na pocieszenia odrobina dzisiejszej wiosny
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Iwonko współczuje strat .Piękne te pierwsze kwiatki i jak cieszą, mimo że skromne. A pod futerkiem to się sasanka schowała?
Życzę dużo słoneczka ;:3 ;:3 ;:3
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz.2 - IWONA1311

Post »

Dołączam do pytania, co to jest to futerko ? Faktycznie sasanka?
Współczuje strat.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”