Aprilkowy las cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

April, szalejesz z nasadzeniami aż miło! Ja dopiero zaczęłam z cebulowymi, ale wciąż czeka mnie przesadzanie róż i poszerzanie rabat...październik będzie pracowity ;:65
Pozdrowionka :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

Marzenko, mści się czas kiedy mi było wszystko jedno co posadzę i gdzie. Teraz trzeba zmieniać. Czytałam u Kasi że się zastanawiasz gdzie dawać popiół. Ja daję go wszędzie, sadząc rośliny to zawsze domieszam do ziemi. A do cebul to już obowiązkowo, bo działa przeciwgrzybicznie. Jak akurat nic nie sadzę, to go wysypuję na kompost. Zawsze się przydadzą dodatkowe składniki odżywcze. Po wierzchu raczej nie sypię bo robi się skorupa. Trzeba zawsze wymieszać dobrze z ziemią.
Marto bardzo mi miło ;:196 Teraz już się mało dzieje ale przyszły rok mam nadzieję będzie ciekawszy :lol: Zapraszam
Kasieńko, wcale tak bardzo nie szaleję bo jakoś mi się ostatnio niezbyt chce. Ty to szalejesz, nie tylko u siebie ;:333 Musisz chyba naprawdę się zmobilizować i przyjechać, bo jak masz taki zapał do kopania to u mnie możliwości nieograniczone ;:306
Znów rabaty poszerzasz? I róże przenosisz...przecież już idealnie zrobiłaś, co chcesz jeszcze znienić???? Mnie z różami to przeraża jedynie to kopcowanie...no ale gdzie moje 30 do twoich 230 albo 330...
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

Dziękuję, że przypomniałaś mi o popiele...do tej pory M go zawsze jakoś "utylizował" - jednym słowem nie bardzo wiem, gdzie wysypywał :roll: Położę od tej pory na nim ciężką łapę :D
...a na mnie bez przerwy mści się to sadzenie byle jak i na oślep...znowu przesadzam... :wink:
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

Wiem coś o bieganiu po ogrodzie, dlatego planując cokolwiek, pakuję sprzęt w wiaderko i targam wszystko w docelowe miejsce :D Udało mi się raz (niosąc metalowe grabie, motykę, pazurki i pojemnik z nasionami) dziabnąć się w pietę widłami amerykańskimi ;:306 Teraz po prostu wolniej chodzę i trzymam ręce z dala od reszty siebie.
A cebul jeszcze żadnych nie kupiłam :( Choć mam w planie wizytę w Biedronce-gorszych pomyłek niż po zakupach na targach raczej się nie spodziewam.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

Ewo/Gajowa, ja mając tak marną ziemię, o przepraszam, piasek ;:306 to muszę się chwytać wszystkich sposobów wzbogacania. Kupuję też rosahumus i staram się dwa razy do roku podlać nim rabaty...czy pomaga, nie wiem. To tak jak z tymi suplementami na urodę :;230 :;230 :;230
Ewo/Majowa ;:306 ;:306 przepraszam ale bardzo mnie rozśmieszyłaś tymi atakującymi narzędziami...wiem że to niehumanitarne ale taki obrazek mam często u siebie dlatego mnie to bawi. Ja też biegam z wiaderkiem a czasami z taczką bo od razu ładuję łopaty, wiadra z ziemią, popiołem, nawozy.....no poza sekatorem na który mam patent bo odkąd się odnalazł to założyłam na niego smyczkę i noszę na szyi...okazało się. że ma specjalny otwór do przyczepiania ;:306 Czyli model zdecydowanie dla mnie.
A na cebule to jeszcze masz czas. Niektórzy twierdzą że powinno się je sadzić nawet koniec października-listopad, żeby nie dostarczać nornicom pokarmu. Potem ziemia szybko przymarźnie i bulwki są bezpieczne. Nie mam na to czasu więc sadzę w koszykach i do donic...
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

Jolu dzięki za podpowiedź z popiołem. A cebule rzeczywiście w donice dam, bo co prawda część luzem posadziłam, ale to te nieodmianowe, a lilii to by mi jednak było szkoda dać nornicom do żarcia.
Mnie zginęły/ gdzieś leżą i się ze mnie śmieją/ nozyce do trawy. Szukam ich od wiosny i nic.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

April pisze:Agness, ....Ty masz gąszcz, jak to się stało że wymarzły ci tulipany? Przecież inne rośliny powinny je osłonić ;:218
Ja w jakimś amoku zamawiałam bo zapomniałam o tulipanach botanicznych i o czosnkach ;:131
Jolu ta zima sprzed 2 lat mnóstwo roślin mi załatwiła na amen....ale nie martwię się, już tych strat nie widać :;230
Cebulaki już zamówione, miały być prawie same krokusy, a okazało sie, że oprócz 200 krokusów, do kosza wskoczyło chyba 15 odmian niskich tulipanów :roll:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

A ja widziałam u Izy Tamaryszka bardzo fajny fartuszek ogrodnika.
Ma mnóstwo kieszeni w różnym rozmiarze. Nawet na komórkę.
Muszę ją podpytać gdzie ona to kupiła
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

Marzenko, tylko pamiętaj że lilie potrzebują bardzo dużo miejsca. Ja sadziłam po trzy cebule ale do wielkich 10 litrowych donic. Do mniejszych po dwie a i zdarzało się po jednej jak mi zabrakło donic.
A co do zgub, to mój pierwszy sekator, który zaginął przed trzema laty to się do tej pory nie znalazł :(
Agness, tyle cebul ;:oj gdzie ty je wciśniesz...a ile przy tym roboty...Masz gest dziewczyno ;:333
Margo, ja takiego fartuszka szukam od dawna. Widziałam w JULA i LM różne ale zbyt sztywne, za duże. Bo to najczęściej dla budowlańców. Ja potrzebuję coś delikatniejszego, bo by mi w pracy nie przeszkadzało. Jak coś znajdziesz to daj znać. Muszę jeszcze w internecie poszukać bo jakoś wcześniej nie wpadłam na ten pomysł ;:223
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

;:oj Aga ale szalejesz ...tyle cebulek ;:138 będzie wiosna
Aprilko...jak to u ciebie w ogrodzie wszystko zrównali?...że nie ma co pokazać ...poproszę zdjęcia jesieni... :wit
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

Widzisz musiałam chyba publicznie napisać o zaginięciu nożyc i się wystraszyły. Wczoraj same weszły mi w oczy ;:138 ;:138 ;:138 . Cieszę się jak dziecko, bo to porządne nożyce, służą 8lat i ostre, sprawne :tan . Siostra kupiła latem i już ma popsute.
Lilie planuję po 1szt w donice 2-3 litry dawać. Na 2 lata to im wystarczy a potem i tak wykopać trzeba. Jesteś nie tylko moim mentorem w sprawie FO ale i ogrodowym przewodnikiem, podpowiadaczem ;:196
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

April pisze: Agness, tyle cebul ;:oj gdzie ty je wciśniesz...a ile przy tym roboty...Masz gest dziewczyno ;:333
Jolu z tymi akurat cebulkami to nie będzie kłopotu 8-) krokusiki maleństwa, a i tulipanki z tych niskich, a miejsce dla nich czeka na tej całkowicie przerabianej latem rabacie, wzdłuż podjazdu :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz.3

Post »

piszecie że sadzicie tyle różnych cebulek,a ja wsadziłam tylko50 tulipanów i troszkę hiacyntów,ale nie szkodzi będę oglądać u was
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”