Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Lista imponująca, a jak to wszystko znajdzie się już w ogrodzie... ;:224 ;:180
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Justynko, mam nadzieję, że jakoś to wszystko skomponuję, żeby miało ręce i nogi i nie straszyło ;-)
Gośka, ja dziś wchodzę na bieżnię... :) Przynajmniej taki mam plan. Zastałam się we wszystkich możliwych miejscach i dla własnego dobra muszę się rozruszać. Rowerów przecież nie wyciągniemy, bo pi* jak w kieleckim... :roll:
Kochana, lista jest okrojona - tylko to, co muszę zrobić :) Nie ma na niej worków z korą i wymienionych worków z siłą ;-))
Aguś, dziękuję! Piekniej może być zawsze :) Przeciez musimy coś robić w naszych ogrodach co roku... ja tylko odpoczywać nie potrafię ;-)
Doris, Ty zamówiłaś znacznie więcej róż - ja tylko kilka pstynek ;-) Będzie się u nas działo od wiosny, tylko niech ona w końcu przyjdzie!
Agniesiu, za akcept listy dziękuję :) Już Was zaśnieżyło??? A niech to :twisted: Pozdrawiam Cię serdecznie i nie dawaj się!
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Aguń, lista powala ;:180
Hortensje wybrałaś cudne, Vanilke mam też zamówioną :wink: a twoje cudne klony tak zapadły mi do serducha, że mam je na liście zakupowej.

Zgadzam się z Agnieszkami pięknie już masz ..............a będzie ..........brak słów....... ;:108

Miłego piątku !
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Kochana, jak ja bym chciała takie "okrojone" listy robić ;:306 ;:306 ;:306
Ale będzie się działo znów u Ciebie ;:138
Będę śledzić :heja
Z rowerami d... za przeproszeniem... ;:224 :;230 Ja chyba wezmę się za wiosenne porządki w domu, to lepsze niż bieżnia ;:306
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

O rany to jest dopiero ekspres ;:oj :lol: wsiadam i ja , jak mogłabym odpuścić 8-) Aguniu witam w nowym wątku i mimo zimnicy na dworze i braku słoneczka pozdrawiam słonecznie i cieplutko ;:196
fiwonka

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Aguś, a gdzie Ty te ilości posadzisz :?: :wink: Też chciałabym żeby mój ogród był z gumy :lol: Lista roślin fantastyczna, już nie mogę doczekać się zdjęć po ich posadzeniu :tan
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Aga, lista pierwsza klasa jak dla mnie, może róże mnie nie ruszają, ale chyba tylko dlatego, że tak naprawdę nigdy im się nie przyjrzałam dokładniej. Może w tym roku wybiorę się do Powsina, tam podobno są ładne róże i chyba opiekuje się nimi Pani M. Monder - często widuję jej artykuły w Działkowcu. Wracając do listy, to tak się przymierzałam do świecznicy Brunette, że pan M.Podstolec już zamknął sprzedaż, a Szczytnica jej nie ma. W związku z czym doszłam przed chwilą do wniosku, że dziś i ja sporządzę ostateczną listę zakupów na ten rok, M zielone światło dał... Nawet mocno nie prosiłam. Aga z Twojej listy obejrzałam sobie kosówkę, ja myślałam ostatnio o sośnie bośniackiej Schmidt... - nie pamiętam jak to się teraz pisze, muszę zerknąć do zeszytu, ale ta varella też piękna. A ona do zdobycia w naszej okolicy? Bo ta bośniacka, jak wstępnie jej szukałam przez sieć, to wyszło, że najbliżej Końskowola. Ale będę bezwstydna i zapytam dalej: czy po hortensje to wybierasz się specjalnie w te takie sławne miejsce, którego nazwy oczywiście teraz nie pamiętam? Ludzka ciekawość nie zna granic... Tym niemniej listy i zdecydowania szczerze gratuluję, łączę pozdrowienia.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
D-M
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1151
Od: 16 lis 2009, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Zapisuję kolejny wątek :wit
Ostoja spokoju...
Pozdrawiam Daria
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Ja co roku powtarzam że ten sezon poświęcam tylko i wyłącznie na pielęgnację i co jakoś nigdy mi nie wychodzi ;:306 też tak nie potrafię siedzieć i nic nie robić ;:oj
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Aguś, jak zobaczyłam nową 16 część wątku, to z wrażenia pognałam do części pierwszej, by zobaczyć od kiedy tu jesteś i od kiedy masz swoją piękną działkę, no i oczy przetarłam ze zdumienia, bo staż mamy prawie podobny, a ja zaliczam część drugą ;:306, jak Ty to robisz a przede wszystkim kiedy, ja w zasadzie każdą wolną chwilę spędzam tutaj, czasami mam wrażenie, że siedzę tu bez przerwy i tak nie nadążam. Lista powaliła mnie na kolana, oczami wyobraźni widzę ten szpaler kwitnących hortensji, masz już miejsce na te wszystkie chciejstwa, nie pamiętam jak duża jest Twoja działka? Ja co roku mam ten sam dylemat, najpierw zamówię, a potem kombinuję, ale co na to poradzę, że podobnie ja Ty nie potrafię usiedzieć na tyłku i wciąż odpoczywać, bo to po prostu nudne.
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Ilonko, witam serdecznie! Mam nadzieję, że nie nagrabiłam sobie za bardzo brakiem odwiedzin u Ciebie w ostatnim czasie? Nadrobię zaległości, obiecuję ;:196
Kochana, działkę kupiliśmy w 2006r., od jesieni 2007 zaczęły się pierwsze nasadzenia, na kolejną wiosną trawnik i następne ruchy w ogrodzie, który ma powierzchnię 1300m. Co roku coś zmieniam, ale ostatnie dwa lata pod wpływem forum i inspiracji od Was wniosły naprawdę sporo zmian... kolejne planuję na tę wiosnę. Wszystkie rośliny z listy, którą zamieściłam, mają swoje miejsce w ogrodzie, które zaplanowałam przez zimę. Raczej nie kupuję na zupełny żywioł (chyba, że drobiazgi) - lubię mieć plan, narysować sobie układ na rabacie, przyjrzeć się temu, przespać z całością. Chyba dzięki temu unikam podwójnej roboty, chociaż i tak jak się sadzi już docelowo, pewne ruchy następują. Papier przyjmie wszystko :)
Pozdrawiam i życzę rychłej wiosny!
Aga, bezczynność jest nudna! Chociaż w tym roku mam plan, by narobić się wiosną, a przez całe lato odpoczywać :)
Dario, witam serdecznie!
Bogna, do róż moim zdaniem trzeba dojrzeć, bo to faktycznie nie są łatwe rośliny... przyznam Ci się, że i ja nie widziałam ich we własnym ogrodzie, ale trochę przebywania wśród naszych różanek, oglądanie ich dokonań, a przede wszystkim wiedza zdobyta w temacie róż, pozwoliła mi na zaproszenie pierwszych księżniczek... Tej wiosny dobiję bodajże do 80 róż i wystarczy. Więcej nie potrzebuję i nie mam miejsca, nie wspominając że mój ogród w swoim charakterze nie może być taki bardzo różany - do 'mnie' bardziej pasują hortensje :)
Pytałaś o kosówkę Varella - tak, one są do dostania u Kordusa na przykład. Różne średnice kul, w różnych cenach. Nie są tanie, ale za to są niezwykłe i oryginalne - warte posiadania. Po hortensje albo wybiorę się do Szmita, albo kupię je u Ulińskich lub u Kordusa, lub w Ponderosie. Jeszcze zobaczę. Na pewno u Szmita egzemplarze są duże i w dobrej cenie.

CDN...
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Dobry Agus deszczowo :wit Foty na pierwszej stronie rozanielily mnie na maksa - bosh jak ja juz chce ciepla i slonca a tu jeszcze sie na to nie zanosi. Te ostatnie dwa lata, co to czlek pod koniec lutego biegal juz po ogrodku, tak mnie rozwydrzyly, ze teraz nerwa mi pogoda nadwyreza :twisted:
ps Piesio czad - przecudownej urody egzemplarz macie ;:167
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 16

Post »

Julek, toż Ty matka chrzestna psa z dredami :) Egzemplarz nam się trafił wyjątkowy, przyznaję, ale to tylko dzięki zdecydowanej dłoni PanaM wyposażonej w sekator, pies tak wspaniale się zagęścił.
Foty anielskie, bo zielone i słoneczne, a przecież tego nam brak do szczęścia!
Luty w ubiegłym roku faktycznie pozwolił już działać... pamiętam, że robiliśmy wtedy trejaż i skrzynie na taras... w tym roku paskudnie!
Fiwonko, tak jak już pisałam wyżej, każda roślin az listy ma swoje zaplanowane miejsce... planuję sporo roszad w ogrodzie, stąd pojawią się nowe możliwości. Zmieszczę wszystko spokojnie :)
Agness, dzięki kochana, że pędzisz ze mną w tym orient-expressie :) Zimnica na dworze okrutna, a pogoda dla nas ogrodników bezwzględna... co począć, trzeba czekać :roll:
Nutko, rowery na razie muszą się rozgrzewać - w takie wiatrzysko nigdzie nie pojedziemy.
Lista jest okrojona, musisz mi uwierzyć :)
Mam nadzieję, że moimi pomysłami Cię nie zawiodę.
Reniu, dziękuję za wszystkie komplementy! Postaram się w tym sezonie na nie zasłużyć - mam ogromny zapał do prac w ogrodzie i realizacji wszystkich zamierzeń, tylko pogoda je cały czas stopuje...
Vanille Fraise widziałaś u mnie - to najpiękniej przebarwiająca się hortensja, spektakularna w kwitnieniu... a klony - dla mnie osobiście to najbardziej fantastyczne drzewa. Polecam!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”