Mój ci on 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on 2

Post »

Moje też dostają przebarwień, ale wiosną są zdrowe.
Nie opryskuje i dają sobie rady bez nich znakomicie, więc nie są bardzo grożne - te plamy.
No to pobrykałaś dziewczyno.
Ładne te pienne róże i jakie odmiany ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój ci on 2

Post »

Piękną masz już wiosenkę ;:138 Bez Twojej obecności też pięknie wszystko rośnie ;:138 Jednak ciężko bez oprysków wyhodować cokolwiek :wink: Mirusia jak Twoje hortensje ...........u mnie porażka :(
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Romciu ja jeszcze mam nadzieję na pozytywne zakończenie.Te w słoiku jeszcze bez korzonków,ale dobrze wyglądają,myślę,że po prostu trzeba czekać.Natomiast te w skrzynce stoją na parapecie nad kaloryferem.Były dni,że już nie paliliśmy w centralnym,więc miały się dobrze,ale teraz palimy i może trochę je przesuszyłam ;:131 ? A czemu ty już się poddałaś? Padły?
Grażynko szukałam piennych zwisających i takie też kupiłam.Czerwone,jednakowe,nic nie jest napisane,jaka to odmiana.Nadal nie wsadzone,nie znalazłam dziś czasu,mam nadzieję,że nic im nie będzie.Pójdą do donic.Chociaż zimy teraz łagodne, boję się przemarznięcia,za drogi interes na jeden rok,nie chcę ryzykować.Ale wybieram się jeszcze po tulipanowca,więc na pewno jeszcze z jakąś wrócę :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on 2

Post »

No to będziemy zgadywać latem jak zakwitną.
A może trafiły Ci się jakieś rarytasy ? :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Żeby się tylko przyjęły,bo kupiłam w tych "kaszankach",jak to nazwała pani,która akurat przechodziła ;:306
Popracowałam dziś solidnie po pracy,mimo przenikliwego chłodu.Wypieliłam kawał rabaty solidnie zaperzonej,jakoś od razu świat wydaje się przyjaźniejszy :D Posadziłam wszystkie dalie i ,niestety dopiero teraz,kanny.Nie podpędzone znowu pewnie nie zakwitną,ale nie miałam czasu na nie ;:185 Wiem,że za wcześnie na dalie,ale będę czuwać.W razie mrozów dobrze nakryję.Znalazłam wśród nich candeskie ,które kupiłam przecenione i zapomniałam o nich.Wyglądały dobrze,też są już w gruncie.
Ogród się rozpędził w kwitnieniu i nawet ta paskudna pogoda go nie zatrzyma.
Obrazek

Obrazek
Ciemiernik od JagiS ;:196 Na forum obserwuje kwitnienia od dawna,a u mnie dopiero teraz się rozwinął.Miłej koleżance w podziękowaniu dedykuje jej ulubione niebieskości :D


Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo lubię to stadium tulipanów ;:333
Obrazek
Widziane zza płota :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czy zdarzyło wam się z jednej cebulki otrzymać trzy dorodne hiacynty? Ja miałam to szczęście ;:215
Obrazek
Przywalony karpami dali agapant zbladł bardzo ;:202 Liczę,że słoneczko przywróci mu kolor i może wreszcie zakwitnie ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Mój ci on 2

Post »

Mirusia co to za roślinki? Mam je z Sulejowa od kogoś a nazwy nie pamiętam- oczywiście ;:131
Obrazek
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mój ci on 2

Post »

Cześć, Miruś!
Dzięki za zdjęcie kwitnącego ciemiernika. Bardzo taki cmok cieszy ;:167, a ze strony rośliny ładnie, że się spisała. Kolej na następne...
Bardzo mi żal, że czas na ogród masz dopiero po pracy i to nie tyle, ile byś chciała, ale i tak ogród wygląda świetnie i kwitnie (w odróżnieniu od mojego ;:174).
Tylko niech to przenikliwe zimno Cię nie przeziębi, uważaj i nie ryzykuj!
Dzięki za niebieskie rośliny. Pamiętałaś ;:180.

Basiu!, roślina o którą pytasz to pewnie wielosił, ładnie u Miriam rośnie w tych kamykach.

Buziaki dla Was obu bardzo serdeczne - ;:196 Jagi
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on 2

Post »

Porzeczka krwista też już zaczęła u Ciebie kwitnąć.
Moja też w pełni krasy, oby tylko mrozu nie było.
mam tą samą roślinkę co ta w kamieniach na biało kwitnąca, ale nie wiem co to.
Znasz może jej nazwę ?
Grażyna.
kogro-linki
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Mój ci on 2

Post »

Ale mnie tu dawno nie było :( . Ale nic to - pora nadrobić zaległości.
Pięknie się wiosna u Ciebie Mirko już rozgościła - rzeczywiście zdaje się, że cały ogród kwitnie. A to białe na ostatnim zdjęciu to ubiorek? Ślicznie wygląda na tym niskim murku ;:108
Serdeczności ;:196
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Kochani(ne) ,dokończyłam sadzić to,co szczodry Olek mi wczoraj nakopał ze swojej działeczki.Wypieszczonej działeczki.Do bólu wypieszczonej :evil: No co,zazdrość mną targa ;:224
Tak Basiu,to wielosił.Rozsiewa się bardzo,ale ma tak ozdobne listki,że nie przeszkadza mi to,na razie ;:204
JagiS byłoby super,gdybym po pracy miała czas na ogród.Niestety,czasami czeka na mnie tysiącpincet zajęć,większości autorstwa mojego męża.Staram się jednak zawsze choć na wiaderko chwastów wpaść na rabaty,ale końca nie widać.O twoich gustach pamiętam,więc uprzedzam,zapodam zaraz czerwoności,których nie lubisz ;:224
Grażynko to chyba ubiorek wieczniezielony.Porzeczka daje czadu rzeczywiście,ale w tym roku po kwitnieniu planuję ją pierwszy raz przyciąć.Zrobił się duży krzak,boję się,że w środku się ogołoci. Ty tniesz swoją?
Asiu zawsze się szczególnie cieszę,gdy ktoś sobie o mnie przypomni i skręci :D A ,że ja mam bardzo mało czasu na forum,więc rozumiem,że na odwiedziny czasami trzeba poczekać.Na murku jest ubiorek i gęsiówka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tym bogatym w zdjęcia postem kończę drugą część wątku. Dziękuję za waszą obecność,gorąco zapraszam do nowej,którą rozpocznę,kiedy wiosna buchnie majem ;:oj
Proszę moderatorów o zamknięcie wątku ;:180
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ci on 2

Post »

Skoro moderatorzy jeszcze nie zamknęli (ja nie mogę, więc zwróć się do babuchny lub Karo), to ja dodam pytanko o tulipany Purissima. Zakwity Ci Mireczko? Te białe to one? U mnie kwitną drugi rok i są jeszcze ładniejsze. Zerknij, proszę. :D
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on 2

Post »

Och jak już pięknie u Ciebie ;:oj jaka śliczna magnolia, a leżaczki czekają ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on 2

Post »

Miruś przycinam, bo stare pędy coraz słabiej kwitną.
W tym roku po kwitnieniu też ją przytnę, bo już słabiej kwitnie.
Paprocie u Ciebie już takie duże ? ;:oj
U mnie jeszcze zawijasków nie widać.
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”