Mój ci on 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Mój ci on 2

Post »

Zaimponowałaś mi Kochana tą ilością nowych nabytków ;:oj
I tyle siewek ;:oj
Dasz radę ze wszystkim ? Trzymam zaciśnięte kciuki ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ci on 2

Post »

Mireczko świerk piękny, miałam w sąsiedztwie wyższego niż dom piętrowy, był majestatyczny, jak duch. ;:218 Parapetowe ładnie rosną, lawenda ma nowe przyrosty. ;:215 Widzę, że i Ciebie skusiły nowe trawy, będą ładnym tłem dla roślin kwitnących. ;:138
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój ci on 2

Post »

I tym sposobem wawrzynek trafił na listę ;:306
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ci on 2

Post »

Witaj Miriam
Myślę,żę ten lilak się przyjmie. Może tylko troszkę odchoruje. Ja mam kilka lilaków i niektóre przyjmowały się mając tylko jeden nędzny korzonek a inne męczyły się przez dwa lata zanim porządnie zastartowały. Nigdy nic nie wiadomo.
Piękny ten jaśmin nagokwiatowy i wawrzynek ;:138
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W żółwim tempie doprowadzam ogród do porządku :? Nawet nie mam gotowej jednej rabaty,żeby wam pokazać ;:185 To tu kucnę,to tam,wszędzie jest co pielić.Wszystko pnie się w górę,tylko sucho zaczyna się robić.Nocne mrozy skracają życie krokusom,niestety.Szkoda,bo te kolorowe plamy wnoszą wiele radości,są preludium przed głównym spektaklem.
Michasiu bardzo na to liczę,może do momentu kwitnienia bzów uda mi się jeszcze jakiegoś dokupić? Podlewam go,na razie jest dobrze,pączki jakby zgrubiały...
Ewuniu idź za ciosem i kup od razu w dwóch kolorach ;:215 Te różowe są przepiękne,a zapach ;:173 Znajoma opowiadała,że gdy rosły u niej w przed ogródku ludzie nie przechodzili obojętnie ulicą,głowy skręcały się same w lokalizowaniu tego zapachu.
Tak Soniu,przybędzie mi traw :D Już bardzo się cieszę na ten nowy wygląd ogrodu,bo traw nie da się nie zauważyć.Świerk był od dawna na liście zakupów,więc cieszę się nim bardzo.Przyrostami lawendy jestem zaskoczona,dobrze jej widocznie na tym parapecie :)
Mariola ja nigdy nie daje rady ze wszystkim :wink: ,ale jestem na tyle mądra,że nie przejmuje się tym za bardzo.A co do nabytków to, mam nadzieję,nie koniec ;:204
Muszę się rozejrzeć za tymi nasionami paulowni.Mówisz Kasiu,że łatwo wschodzą?Przy którychś zakupach internetowych dodali mi w gratisie nasionka jacarandy i nie wzeszło żadne :evil: Podejrzewałam,że dlatego rozdawali,bo i tak by wyrzucili.W sklepach nie rzuciły mi się w oczy,gdzie kupowałaś swoje?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on 2

Post »

Wydaje mi sie, ze sporo mi jeszcze zostało - sprawdzę i dam Ci znać to się jakoś zmówimy. Gdzie czytałam, że w chinach paulownia rozsiewa się jak chwasty - u nas ma problem z kwitnieniem, więc zagrożenia raczej nie ma :D Sadzonek chyba mi też zostanie, bo w ogrodzie mam 4 posadzone i zaplanowałam jeszcze 3 z tegorocznego siewu, a wzeszło dużo więcej. Kupowałam gdzieś na allegro ze 3 lata temu, a mimo to w tym roku kiełkowalność nadal była wysoka.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Kasiu,było by cudownie,gdyby doszło do jakiejś wymiany :wink:
Prace w ogrodzie posuwają się,codziennie poświęcam 1-2 godz na pielenie.Żeby ocenić ile zrobiłam,musiałabym pokazać zdjęcia z przed,a na to nie mam odwagi ;:185 Nikomu nie pomieściło by się w głowie,że można tak zagony zapuścić :oops:
Obrazek
Miałam dzisiaj ciekawe zdarzenie podczas pracy :D W ogrodzie towarzyszył mi piesek,jest u nas ponad dwa miesiące,głupiutki jeszcze,psotny ,ale słodki.W pewnym momencie zaczął kopać dół.Wiem,że suczki to robią,pieski tylko sikają na roślinki,ale może tę wiedzę trzeba skorygować,pomyślałam.Pogoniłam go więc i dalej pielę.Nagle przy róży odkopałam znalezisko :shock: Kawał słoniny! I już wiem,czego szukał mój piesek ;:108Tylko miejsca mu się pomyliły :lol: Tydzień temu zaprzyjaźniony rzeźnik dostarczył nam kilka kg słoniny i zanim to zaniosłam do domu zauważyłam,że trochę ubyło.Dziś już wszystko rozumiem ;:7
Obrazek

Obrazek
Przywołany zabrał się za ponowne zagrzebywanie :?
Obrazek
Czy to na pewno ubiorek?
Obrazek
A co to jest? Zauważyłam u siebie zatrważającą pustkę w głowie ;:223
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mój ci on 2

Post »

Cześć, Miriamku!
To u góry poznasz, kiedy zakwitnie.
To u dołu, to na bank ubiorek.
To ciekawe, przygotowałaś sobie leżanki do prowadzenia pasożytniczego trybu życia ( mięciutkie poduszki masz pewnie w zanadrzu), a tymczasem zachodzi obawa, że razem ze swoim piesiorkiem nie spoczniecie na tych leżaczkach ;:224.
Zbyt pracowici jesteście!

;:196 - Jagi
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on 2

Post »

Kolorowo u Ciebie, ale widzę ,że pomocnik też poczuł wiosnę i wziął się do pracy ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Pomocnik zalazł mi za skórę bardzo :evil: Ogrodnik ze specjalnością przycinanie :evil: Wróciłam z pracy a tu moja nowa,jesienią posadzona magnolia obgryziona do połowy :evil: Łaskawca zostawił dwa pąki,żebym wiedziała,co kupiłam :evil: Mam nadzieję,że krzew przeżyje,bo magnolie nie lubią chyba cięcia.Złotlin też ucierpiał,ale tego mu nie żałuję,bo zdążył się już rozrosnąć.Codziennie kawałek ogrodu odzyskuje normalny wygląd.
Obrazek
Kolorów też przybywa.Kwitnienie krokusów tak się rozłożyło fajnie,że gdy jedne już przekwitły,kolejne są w rozkwicie.Dołączają już żonkile,hiacynty i tulipany ;:oj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d1 ... 54de2.html]Obrazek[/URL}
Kwitną jeszcze cebulice i śnieżniki,ale zdjęcia,które im zrobiłam,nie oddają ich urody,więc czaka je kolejna sesja :D
JagiS moja teściowa powiedziała mi kiedyś;po co ty robiłaś te leżaki,jak ty nie masz czasu na nich leżeć? Pomna tych słów,po skończeniu rabaty(było grubo po 18 i zimno) położyłam się na 2-3 minuty,bez poduszek,popatrzyłam w gwiazdy i pomyślałam;już mi nie zarzuci,że nie leżę na nich ;:306
Karolinko ty mi nie przypominaj o tym psełdo-pomocniku ;:302 Ciągle wszystkiego szukam.Rękawice,łopatki,sekator...Wszystko wynosi w sobie znane miejsca.A kolorów w ogrodzie rzeczywiście przybywa,po tych deszczach(deszczyczkach) trawa od razu się zazieleniła.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on 2

Post »

Psina pewno widząc, że pańcia coś zakopuje stara się ją naśladować.
No to obie teraz będziecie miały skarby w ziemi. ;:306
Ciekawe czy słoninka też wyrośnie.....w innym miejscu. :D
Leżaczki przygotowane, oby tylko pogoda była lepsza od tej zapowiadanej.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on 2

Post »

No to masz cierpliwość do tego pomocnika ;:306 ma szczęście ,że Pancia łaskawa :;230 Magnolia pewnie da sobie radę :) a sprzet typu rękawice po prostu chowaj :) jak tego nie robisz to on Ci po prostu pomaga :) -grzeczny piesek ;:306 Chciałabym i tak takiego pomocnika :;230
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Za oknem zawierucha ;:202 Jakie te święta będą :roll: ?Gdyby na dwór nie dało wyjść kupiłam sobie żonkile :D
Obrazek
I piękne bratki na cmentarz,ale zapomniałam zrobić im zdjęcie.Granatowe i blado żółte.Bardzo ładnie wyglądały sadzone na przemian.Kupiłam też,a właściwie dokupiłam, nasionka.
Obrazek
Kupiłam paulownię,więc Kasiu dziękuję za dobre chęci ;:196

Obrazek

Obrazek
Grażynko,oprócz słoninki,kiełkowania wszelakich kości sie spodziwam ;:306
Karolciu mimo wszystko ja mam do niego najwięcej cierpliwości.Narzędzia na ogół chowam po skończonej pracy,ale on wprowadza zwyczaj chowania w trakcie ;:306 Ale ma to dobre strony,biegając za nim prostuję kręgosłup :wink:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”