Mój ci on 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ci on 2

Post »

Mireczko wysiewy się szykują w dużej ilości. ;:138 Iglaka przycięłaś pięknie, podziwiam, ;:180 kompletnie bym nie wiedziała co uciąć, co zostawić. Jak kolejne pociachasz, to już będziesz specjalistką. ;:215
Awatar użytkownika
Anuleczka
500p
500p
Posty: 957
Od: 25 sty 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mój ci on 2

Post »

Iglak przycięty perfekcyjnie a oczar kwitnie cudnie. Nie posiadam oczaru w ogrodzie a szkoda. ;:oj
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ci on 2

Post »

Mireczko super donice wam wyszły i do tego ciekawy pomysł, można w nich zrobić efektowną kompozycję ;:215 Też w tym roku muszę przyciąć jałowiec w takie chmurki, bo zrobił się z niego olbrzym i zbyt się panoszy na rabacie :wink:
Dużo słoneczka życzę ;:3
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ci on 2

Post »

Wczoraj też miałam u siebie wielkie cięcie iglaków, bo słoneczna pogoda sprzyjała. Dzisiaj niestety pada deszcz, więc dalszy ciąg strzyżenia musi poczekać. Uwielbiam tę robótkę i zawsze z chęcią sięgam po sekator.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Mój nieodchwaszczony ogród wzbogacił się o 4 krzewy i 4 róże.Odwiedziłam dwie szkółki.Jeszcze nie wyjmują wszystkiego,boją się nawrotu zimy.Ale i tak zrealizowałam część planu zakupowego na ten sezon :heja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Posadziłam na razie krzewy,ale martwię się bardzo,bo lilak przy sadzeniu obsypał się z ziemi i został goły korzeń.Przyjmie się? Lilaki podobno trudna się przyjmują ;:174 Kupiłam jeszcze nasiona warzyw,niektóre już można posiać,tylko z czasem krucho u mnie.Wyskoczyłam do ogrodu na niespełna godzinkę,aż żal było kończyć,ale wieczór nadszedł nieubłaganie.Uświadomiłam sobie,że dni są jeszcze bardzo krótkie ;:219
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na kontynuowanie cięcia bonsai nadal nie mam czasu.Pokażę jeszcze moje parapetowe wysiewy.
Obrazek

Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mój ci on 2

Post »

Cześć, Miriamku!
Jak zadbasz o podlewanie bzika, to się na pewno przyjmie.
Róże - koty w worku, miały jakieś nazwy?
Bonsai nie zając, zdążysz go przyciąć przy cieplejszej pogodzie, nie ryzykując przeziębienia, które masowo kosi nasze koleżanki.

Trzymaj się dzielnie, pozdrawiam - Jagi.
PS. Czy to świerk Inversa?
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Mój ci on 2

Post »

Miriam - zakupy bardzo udane ;:138
Zwłaszcza róże są urocze , czeka jak zakwitną . :wit
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

JagiS ja wiem,że ty tak lubisz mieć ponazywane wszystko,a ja po prostu poszłam do Brico i wzięłam z kupeczki po jednej z koloru.Wiem,że dwie są rabatowe a dwie wielkokwiatowe.A z sadzeniem tez nieźle wyszło ;:219 Wpadłam przy szarówce do ogrodu ze szpadlem i różami pod pachą,ogarnęłam teren wzrokiem i zdecydowałam;ty tu,ty tu,ty tam a ty tu ;:306 Pozostaje mieć nadzieję,że wkomponują się w mój chaotyczny ogród nie powodując jeszcze większego galimatiasu ;:224 Krzewy posadziłam bardziej z rozmysłem(dzień wcześniej miałam 15 minut więcej wolnego czasu :wink: ).Tak,to świerk Inversa,bardzo chciałam go mieć.Dostał soliterowe stanowisko.Bez podlewam,dzięki niemu pamiętam o reszcie.
Jadziu liczę na ciebie w sezonie :D Z przyjemnością będę je pokazywać.A jeśli o zakupy chodzi,to dokupiłam dwa maleństwa
Obrazek
Thuja occidentalis Yellow Ribbon i Pinus nigra var.austriaca
Obrazek
Pierwsze poważne kwitnienie wawrzynka.
Obrazek
I jaśminu nagokwiatowego.
Obrazek
Nowiuśkie nasadzenie i znudzony pozowaniem Tygrysek
Obrazek
Dowód,że coś robię w ogrodzie.A wiesz JagiSku,że ciemiernik od ciebie zakwitnie? ;:oj Trochę podejrzanie długo w pąku siedzi,ale ja w niego wierzę ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on 2

Post »

A jak dawno sadziłaś Jaśmin nagokwiatkowy? Jak on szybko rośnie? Kupiłam sobie w tym roku i ciekawa jestem czy duże podpory muszę szykowac...
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

W tamtym roku go kupiłam,prawie mi usechł w doniczce zanim go wsadziłam.On wypuszcza długie pędy,ale ja swojego posadziłam na starej ziemiance i przycięłam go krótko,jak widać na zdjęciu.Kasiu on raczej lubi zwisać.Widziałam kiedyś posadzony na dużym murku,gdzie pięknie mógł opadać.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on 2

Post »

Ja sobie wymyśliłam, że go posadzę przy paulowni i do niej będe go podwiązywać, a on będzie się jej przewieszać przez gałęzie - będzie naturalna podpora :tan
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Mój ci on 2

Post »

Zakupy świetne ;:333 Mirko, co rośnie na parapecie obok lawendy...czy to jakaś trawa :?:
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Będzie pięknie Kasiu.Rozumiem,że paulownię masz już dużą.Nie przemarza ci? Też rozważam jej kupno .Teraz pomyślałam,że może być mu za ciemno w sezonie,paulownia ma ogromne liście :roll:
Aniu kupiłam trawę" drżączka wysoka",część wysiałam a resztę spróbuję w gruncie.Romcia przysłała mi dwie kolejne,więc ogród się zmieni trochę,nabierze nowego wyrazu.Najbardziej czekam na zerbinusa,ale coś ociąga się ze wschodem ;:131
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”