Siedlisko z sosnami cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

Widze, że wiosna nie tylko na ziemi, ale i ... na głowie ;:138
A najważniejsze, że słonko świeci ;:3
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

Jolu, sadząc krokusy wybierałam dodatkowo odmiany botaniczne, które są wcześniejsze. Ot...tak sobie wiosnę chciałam przyspieszyć u jak widać- udało się :heja

Olu, dziś też szybko wracam z pracy, tj.bezpośrednio, bez zakupów. Może krokusy całkiem się rozwiną ?

Moje wysiewy, póki co tylko lobelia, ale muszę posiac kolejne nasionka

Obrazek
wysiana 17 lutego, stan na 26.02.2013

Obrazek
05.03.2013


NOTO, witaj, spotkałam Cię u Pati, ale muszę Cię lepiej poznać. Masz swój wątek? Zaraz zajrzę. A golf? Kupiłam taki, bo tylko na taki wówczas starczyło mi pieniędzy, było to... 8lat temu.

Ewo, na głowie też chcę zrobić rewolucję, skrócić trochę włosy, jakieś 15-20cm. jak szaleć to szaleć. Słonko właśnie przygrzewa mnie przez okno w pracy
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

no lobelie fajniutkie, jak je później będziesz traktować do doniczek dasz? Podobno są wrażliwe na przesadzanie? Ja dopiero zamierzam posiać...
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

Sosenki4 pisze:[NOTO, witaj, spotkałam Cię u Pati, ale muszę Cię lepiej poznać. Masz swój wątek? Zaraz zajrzę. A golf? Kupiłam taki, bo tylko na taki wówczas starczyło mi pieniędzy, było to... 8lat temu.
Ja tu świeżak jestem. Nie mam swojego wątku. Nie mam takiej weny twórczej ....
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

Olu lobelki może nie tyle wrażliwe na przesadzanie co strasznie drobne i trudno je pikować. W tamtym roku bawiłam się w to, a potem ususzyłam ;:124 . W tym roku za poleceniem Kasi-Robaczka wysiałam w krążki torfowe. Może uda mi się podzielić te krążki na pół i takie porcje wsadzę do doniczek. Może nawet torfowych i je w połowie maja na rabaty w ziemię. W doniczkach nie dam rady upilnować wilgotności, a w ziemi może nie będą tak przesychać? Chociaż u mnie jak na Saharze latem jest ;:3

NOTO, a może choć poznam Twoje imię?
Mnie daleko do weny Pati. Trochę chwalę się tym co robię w ogrodzie, który od roku staram sie jakoś urządzić. Czasem wtrącam życie codzienne. Dochodzą dyskusje ogrodnicze i okołoogrodnicze i jakoś tak wątek rozrasta się w stronach
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

eeee...no cudnie Ci lobelie rosną! mi się udało ostatni rzut uratować, bo reszta to marniutka... krążki możesz ostrym nożem i na pół i na cztery części przeciąć i tak porozsadzać, bo widzę, że Ci gęściutko wzeszło :wink:
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

I tak staralam się brać tego najmniej jak się dało. Chyba pensetą trzeba to robić i pod mikroskopem, bo ślepa inaczej nie dałam rady i mam tak gęsto jak mam. Ale dzięki za podpowiedź. Będę zatem kroić.
Właśnie szanowny M wyprowadził mnie przez tel. z równowagi, a wierz mi, jest to dość trudne. Jemu jako jedynemu i jeszcze ojcu udaje się to robić od czasu do czasu. Czy ja, kobieta mam znać mapę Polski i szlaki drogowe lepiej niż on- zawodowy kierowca? Czy jeżdżenie po naszej polskiej krainie jest naprawdę takie trudne? Czy odległość 120 km jest mniejsza od 54km ? No bo jak mu wytłumaczyć, że jadąc po swojemu nadłoży 66km :twisted: ? Oj...faceci są z Marsa a my z Wenus ;:167
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

Nie przetłumaczysz, Oni wiedzą lepiej... ;:306
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

A mnie to tak wkur... Jakby trudno było na mapę spojrzeć ruszając w drogę. Ale On przecież nowoczesny, z nawigacją jeździ, a nawigacja prowadzi takiego jak barana (dosłownie i w przenośni, bo M spod znaku barana).

Słoneczko schowało sie za drzewami i od razu zimniej w biurze. Dobrze, że już tylko niecała godzinka i do domku ;:71
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

Widzę, że energia w pełni wraca! Krokusik śliczniutki moje niestety pod śniegiem jeszcze a lobelię posiałam w pudełku pieknie wykiełkowała, łącznie z tą co zebrałam ze swojej doniczkowej i zobaczę co będzie dalej jak nie to giełda kwiatowa :lol:
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

Marzenko a my byliśmy wczoraj na działce zrobiliśmy oprysk -pomyślałam o Tobie, u mnie śnieg jeszcze zalega zwłaszcza tam gdzie słonko nie dochodzi ,bo sosny powyrastały wysokie i rzucają cień podlałam RH i azalie bo z kolei tam już śniegu nie ma a parę słonecznych dni i miały by sucho na tych naszych piaskach ... Obrazek Obrazek :wit ;:196
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

Ahoj ;:138 Pozdrowienia od Marsjanina spod znaku Barana ;:172
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Siedlisko z sosnami cz.4

Post »

To nie tylko Barany tak mają, Lwy też ;:224 Mój eM z nawigacji na szczęście nie korzysta...za to korzysta z wymyślonych przez siebie skrótów, dzięki którym wiele razy poznaliśmy nieznane zakątki kraju :evil:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”