Żabia Łąka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Witam wszystkich w Nowym Roku! Mam nadzieję, że będzie dla nas wszystkich dobrym rokiem. Z uwagi na to, że 2013 był dla mnie okropny, nie będę robiła podsumowań nawet ogrodowych. Z poprzedniego sezonu zapamiętałam tylko jedno, mianowicie, żadnych wielkich przeróbek nie planuję. Są oczywiście miejsca z których nie do końca jestem zadowolona, ale pomna zmęczeniu z zeszłego sezonu bastuję.
Nadchodzący sezon chciałabym spożytkować głównie w warzywniku, który został założony w maju zeszłego roku i w którym z uwagi na ulewne deszcze zeszłego sezonu, niewiele mi urosło. W planach mam zrobienie grządek nieco podniesionych, otoczonych deskami. Chciałabym wreszcie wyhodować coś więcej niż zioła i maliny. Tymczasem dziś wynosząc odpadki do kompostownika poczułam wiosnę, chciałabym aby zimy już nie było, czego wszystkim nam życzę. Skoro o wiośnie to pokażę moje zeszłoroczne tulipany, w tym roku muszę je wykopać, bo niektóre już bardzo długo na jednym miejscu są.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Żabia Łąka

Post »

Boguniu bardzo rozsądnie ja też mam na uwadze warzywnik taki jak opisujesz, ale nie ujęłam go w planach - po prostu ma być. Tulipany wykopać możesz, ale sądząc po wyglądzie wcale sobie nie krzywdują. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:333
stokrotka1805
200p
200p
Posty: 260
Od: 24 lut 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Żabia Łąka

Post »

Witam!
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Lidka
Zaznaczam wątek
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Żabia Łąka

Post »

Witaj Bogusiu, w końcu się odezwałaś ;:168
Po ile cebulek wkładasz w jedno miejsce? Masz rację od czasu do czasu zapachnie wiosną,o której marzę ogromnie. Póki co lekko dygam, czy mróz nie ściśnie i nie wymrozi tego co powoli się wykluwa spod ziemi i z łodyżek. Jak u Ciebie sytuacja z cebulowymi?
Miłego popołudnia :wit
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu mam nadzieję, że obecny rok będzie dla nas wszystkich dużo lepszy niż ten poprzedni ;:196
Piękne wiosenne wspomnienia, bardzo lubię tulipanki, taka masa barw, kształtów...... trudno wybrać, które najpiękniejsze :D
Jesienią dosadziłam trochę odmian botanicznych..... już nie mogę się ich doczekać..... bardzo jestem ciekawa jakie się okażą :D
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Witam moich gości w śnieżny czwartek. Wczoraj popadało troszkę śniegu, niewiele dosłownie kilka centymetrów, ale i to wystarczyło, aby przenieść żabią ze scenerii niemalże wiosennej w zimową. Mimo, iż jest ładnie, jednak ja wolałam jak było, jakoś szybciej z wiosną się kojarzyło. W każdym razie nie mając na to wpływu, przytargałam dziś nasionka celem przeglądu i sporządzenia listy ewentualnych braków, głównie interesują mnie warzywa.
Marysiu (Maska), ja o warzywniku to normalnie marzę, bardzo chciałabym w tym roku nacieszyć się swoimi warzywami. Mam nadzieję, że coś mi wreszcie wyrośnie, a potem z roku na rok będzie lepiej.
Stokrotka1805-Lidziu witam Ciebie również i zaglądaj.
Madziu (lulka) witam Cię serdecznie, bywam u Ciebie i z niecierpliwością czekam na metamorfozę Twojego królestwa. Jeśli chodzi o cebulowe, to nie zauważyłam żeby coś jakoś strasznie na wierzchu już było, dostrzegłam ledwo wychylającą się kępkę krokusów. Jeśli chodzi o cebulowe to staram się sadzić minimum 5-6 cebulek w kole, natomiast na pewno nowozakupione będę sadziła w grupach po co najmniej 10-15 sztuk. Jednak większe grupy robią lepszy efekt. Natomiast czy w tym roku będę miała cebulowe jest zagadką, bo nornice grasują.
Agness, ja powiem szczerze nigdy nie miałam tulipanków botanicznych, ale podziwiałam je w Twoim wątku. Bardzo mi się podobają i na pewno zakupię takie, być może nawet tej jesieni.
To teraz pokażę moją łąkę w zimowej szacie, zdjęcia jak zwykle beznadziejne...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żabia Łąka

Post »

Piękne okoliczności przyrody masz, Bogna... nie dość że dom fantastyczny, to jeszcze otaczający go ogród coraz dojrzalszy, zachwycający ilością i różnorodnością roślin. Doczekać się nie mogę nowego sezonu :)
Pozdrawiam Cię!
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu, jakie beznadziejne zdjęcia? No coś ty! W porządku są. Zresztą tutaj nie jest konkurs fotograficzny. Najważniejszy jest REALNY ogród. :D
A ja od dawna widzę, że ty masz piękny ogródek. To spadziste miejsce przy tarasie fantastyczne :D Zakątki przy wiklinowej macie też bardzo urokliwe.
I jakieś pnące różyczki widzę przy elewacji. Nie pamiętam, jakie to są?
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu,ogród twój o każdej porze roku robi wrażenie.Podziwiam cie za chęci tworzenia warzywnika,ja nie mam ręki.Moje próby posiania marchwi , kopru,pietruszki były opłakane i daję sobie spokój.Za to M coś wspomina o warzywniku,ale zapowiedziałam mu,ze ja nie będę sieętym zajmować,bo nie potrafię.
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu, pomimo śniegu ogród jest bardzo ładny. Czytałam, że poważnie zachorowałaś :;230 :;230 Epidemia jakaś czy co? Pochwal się jakie odmiany Ci po głowie chodzą? :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Żabia Łąka

Post »

Bogusiu niesamowicie podoba mi się schodkowa rabata przy tarasie, bardzo oryginalna i ślicznie to wygląda ;:167
Wiklinowe maty uwielbiam i zawsze jak je widzę, to zachwycam się ;:167 Uważam, że wprowadzają cudowny nastrój do ogrodu, nadają mu klimatu a rośliny na ich tle wyglądają wręcz zjawiskowo :D
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Żabia Łąka

Post »

AGNESS pisze:Bogusiu niesamowicie podoba mi się schodkowa rabata przy tarasie, bardzo oryginalna i ślicznie to wygląda ;:167
Wiklinowe maty uwielbiam i zawsze jak je widzę, to zachwycam się ;:167 Uważam, że wprowadzają cudowny nastrój do ogrodu, nadają mu klimatu a rośliny na ich tle wyglądają wręcz zjawiskowo :D
Podpisuję się pod każdym słowem które napisała Agunia.
Cudowny ogród ;:138
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Żabia Łąka

Post »

Witam wszystkich w zimowy piątek, na żabiej przez noc dosypało nieco więcej śniegu, więc sceneria zimowa w 100%.
Aguś (aguniada);:196 , bardzo dziękuję za miłe słowa, ja również nie mogę doczekać się nowego sezonu, mam nadzieję, że do wiosny już bliżej niż dalej.
Wandziu, niestety moje zdjęcia pozostają wiele do życzenia, natomiast ja jestem totalnym ignorantem technicznym, nie interesują mnie takie rzeczy, przy próbie czytania jakichkolwiek instrukcji momentalnie ziewam i nudzę się przeokrutnie. Póki co na hasło kupmy lepszy aparat M odpowiada naucz się tych co masz. Ale bardzo lubię podziwiać piękne zdjęcia, na forum dużo osób robi je piękne, Ty również. Pod elewacją nie mam w tym miejscu żadnych róż, jeszcze nie mam... Póki co jest tam bez i podpórka wspierająca posadzone w zeszłym sezonie dwa powojniki odmiany Arabella. Wandziu tarasy, jak nazywasz te rabaty schodkowe (to moja nazwa własna) są dość oryginalne, ale niestety też takie raczej trudne do aranżacji. W każdym razie rośliny szkieletowe są już tam na amen posadzone i tu nic zmieniać nie będę, no może wysadzę pomarańczowe berberysy, które zakupiłam pod wpływem impulsu w zeszłym roku. W każdym razie zapraszam Cię serdecznie na żabią w realu, byłoby mi bardzo miło.
Małgosiu, mam ogromną ochotę na warzywnik. Bardzo lubię grzebać w ziemi, a ogród powoli przestaje mi wystarczać, niewątpliwie jest to związane z tym, że jestem w domu i mam na takie rzeczy czas. Póki co i ja ponoszę same porażki warzywnicze, głównie z tego powodu, że warzywnik to dość mokra łąka. W tym roku sklecę sobie podwyższone grządki i zobaczymy co będzie, a może się uda... W każdym razie bardzo chciałabym się dochować własnej fasolki szparagowej i bobu, bo uwielbiam i mogę jeść na zmianę przez całe lato.
Marta (Marginetka), ano powaliło mnie, sama jestem zdziwiona, bo szczerze mówiąc do tej pory nie ruszały mnie zupełnie, ale teraz w każdym wątku każdy prezentuje te piękności i mnie trafiło. Dobrze, że miejsca praktycznie niet, bo z torbami pójdę. Póki co delikatnie wybrałam kilka sztuk we Floribundzie kierując się tylko wrażeniami wzrokowymi i są to:
- Old Port - ta wybrana zamiast Heidi, która bardzo mi się podoba, a która podobno chorowita bywa,
- A Shropshire Lad (Austied),
- Mariatheresia,
- Camelot (Hareden),
- Rosa Belmonte (Harpearl),
- Blue Girl (Santari)
- Elina (Dicjana)
- Ghita Renaissance. Nie są to jakieś topowe róże, zobaczę jak to z nimi naprawdę jest. W każdym razie póki co odpuszczam czerwone i żółte i idę w kierunku różu i trupiofioletowych :roll:
Agness, bardzo dziękuję za miłe słowa, ja również lubię maty bambusowe. Założyliśmy je w 2010 roku, więc nieco są już przyniszczone, pasowałoby wymienić, ale to zdaje się nie w tym sezonie. Zakładając je myślałam głównie o tych łąkach niezagospodarowanych wokół, ale oczywiście nic to nie dało, a teraz głównie odgradzają nas od sąsiadów.
AAge, bardzo dziękuję za miłe słowa.
Zostawiam kilka wiosennych fotek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”