Ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród

Post »

Sylwuś hej :wit Jak Ci minąl dzień?
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogród

Post »

Sylwuniu pozdrowienia :wit
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: Ogród

Post »

jonatanka pisze:Akcja przetwory zaczęta, ale w tym roku jest o wiele mniej owoców.Czy u was tez tak było.wiśnie bardzo brzydkie i było o połowę mniej jak w ubiegłym roku.Czarna porzeczka bardzo sucha podobnie maliny prawie nie puściły soku.
W tym roku ogórki wgl mam takie marne że nawet nie wiem czy coś będzie z nich ;:145
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród

Post »

Sylwio aniołaczki śliczne a na grzyby wybiorę się do Ciebie ;:215
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogród

Post »

reniusia20 pisze:
jonatanka pisze:Akcja przetwory zaczęta, ale w tym roku jest o wiele mniej owoców.Czy u was tez tak było.wiśnie bardzo brzydkie i było o połowę mniej jak w ubiegłym roku.Czarna porzeczka bardzo sucha podobnie maliny prawie nie puściły soku.
W tym roku ogórki wgl mam takie marne że nawet nie wiem czy coś będzie z nich ;:145
Ja niestety ogórków też mam bardzo mało,przyjdzie chyba kupować ;:108
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: Ogród

Post »

jonatanka to witaj w klubie ;:145
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogród

Post »

Sylwia witam Cię, co u Ciebie słychać? pewnie jesteś zapracowana, ciekawe co u Ciebie w ogródku?
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Ogród

Post »

Witajcie kochane dziewczyny ;:168
Przez te upały na nic nie miałam chęci. A deszczu takiego porządnego jak nie było tak nie ma. Nadal sucho, jak tak będzie to wiele roślinek straci liście.
W ubiegłym tygodniu postanowiłam wylać wszystka wodę z oczka i umyć dno, na którym osiadł osad. I tak się poślizgnęłam że o mały włos głową o kamień bym nie uderzyła. Pozostał mi tylko duży siniak na pośladku i mniejszy na ręku. Ale cieszę się że tak to się skończyło.
Od 16 sierpnia miałam iść na urlop i to na 2 tygodnie i niestety ale nici z tego. Szefostwo wyjeżdża a ja pracuję :( a już miałam palny ogrodowo- domowe.
Warzyw i owoców w tym roku jest o mało. Zawsze ogórkami się dzieliliśmy z dwiema ciociami a w tym roku to ledwie my napełniliśmy słoiki. A na ryneczku cena ogórków do kwaszenia i konserwowania waha się w granicy 3-3,5 zł. Sporo jak na sezon ogórkowy. Pozdrawiam wszystkich i zmykam do ogrodu.

-- 11 sie 2013, o 16:24 --

Zosiu w ogródku zrobiło się tak jesiennie. Wiele kwiatów przestaje kwitnąć oj.... Jak się ochło9dzi czeka mnie modernizacja jednej z rabat bo roślinki które tak posadziłam kompletnie się nie nadają. Musze znaleźć dla nich nowe miejsce a tak pomyśleć co by posadzić.
Awatar użytkownika
gogo76p
500p
500p
Posty: 997
Od: 23 maja 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dywity

Re: Ogród

Post »

racja cena ogóreczków wysoka :( ja zawsze robię tak ,że jeden rok sadzę ogórki a drugi fasolkę szparagową :D w tym roku wypadło na fasolkę i już po zbiorach a ogóreczków nie robię bo mam jeszcze z poprzedniego roku słoiki :D
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: Ogród

Post »

Sylwuś u Mnie tego roku też ogórków nie ma w ogole mało kto ma ogórki wszystko padło przez tą suszę albo te deszcze ;:174 cena ogórków no cóż każdy chce zarobić,przez te upały też podobnież wiele plantacji padło ;:174
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród

Post »

Sylwuś jak robisz sos z cukini????
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Ogród

Post »

Dziewczyny jak nie deszcz i stojąca woda tak teraz upały i brak wody. Pogoda rewelacyjna.

Iwonko podaję przepis na sos z cukinii. Można nim smarować kanapki jak również może służyć jako dodatek do spaghetti.
1,5 kg cukinii obranej i bez ziarenek
0,5 kg cebuli
0,5 kg cukru
1 szkl. octu ( ewentualnie 1/2) Ja dodaję 1/2
20 dag koncentratu pomidorowego
1/2 łyżka ostrej papryki - jak ktoś woli pikantne (dodaje tylko czubeczek dużej łyżki)
1 łyżka soli
1/2 łyżki curry
1/2 łyżki pieprzu - (dodaję tylko odrobinkę) wole bardziej łagodniejszą i mniej pikantną.

Obraną cukinię pokroić w kosteczkę dodać pokrojoną cebule i poddusić. Jak już cukinia będzie miękka i bardzo dobrze rozgotowana zmiksować albo przetrzeć przez druszlak.
Odstawić na 30 minut następnie dodać pozostałe składniki i gotować 35 minut. Uważając by się nie poparzyć bo pryska. Następnie gorące nakładać do słoików.
Smacznego.
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród

Post »

Sylwuś nieźle wygląda ten przepis .Mam zamiar go wykorzystać .Ja bardzo lubię takie pychoty ;:304 :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”